Анкета: От кой магазин сте доволни и го препоръчвате - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Mi Global Store
37.82%
45
37.82%
Xioami Mi Store
9.24%
11
9.24%
Mi Zealer Store
4.20%
5
4.20%
Xiaomi MC Store
5.04%
6
5.04%
Hong Kong Goldway
15.13%
18
15.13%
Gearbest
17.65%
21
17.65%
Banggood
3.36%
4
3.36%
Tonke Digital Store
3.36%
4
3.36%
Eternal Team
2.52%
3
2.52%
Honorbuy
1.68%
2
1.68%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на магазин
#1

В тази анкета може да гласувате за магазина, който е изпълнил задоволително поръчката на вашето устройство. Възможно е гласуване за няколко магазина.

Препратки към електронните магазини в анкетата
:


Mi Global Store [ЕС склад]
Xioami Mi Store
Mi Zealer Store [ЕС склад]
Xiaomi MC Store [ЕС склад]
Hong Kong Goldway
Gearbest
Banggood [ЕС склад]
Tonke Digital Store
Eternal Team
Honorbuy  [ЕС склад]

* информацията [ЕС склад] може да не е актуална към момента на покупката ви! Търсете да е изрично упоменато за конкретното устройство, което поръчвате!

Допълнителна информация относно митническите такси:
Стоки пристигащи от други държави в ЕС се доставят директно до купувача, докато такива от държави извън ЕС (като Китай например), преминават първо през митница в България където купувача дължи допълнително 20% ДДС над обявената цена. Някои от продавачите в Aliexpress, както и други китайски сайтове поддържат склад в ЕС и ако изрично е упоменато че стоката ще бъде доставена от такъв склад, това означава че в обявената цена би следвало вече да са включени всички митнически такси и стоката да пристигне директно при купувача.

Примерни банери за наличие на склад в ЕС (добре е банера да е основната снимка на устройството което купувате, а не някъде долу в общата информация):

[Изображение: miglobal-eu.jpg]

[Изображение: mizealer-eu.jpg]

Някои от Aliexpress магазините (Mi Zealer Store, Xiaomi MC Store) имат опция при поръчката да се избере от кой склад да е доставката. Това дава допълнителна сигурност тъй като е документирано в самата поръчка, докато банерите на устройството може да не са актуални. Например тук следва да отбележите склад 'Италия':

[Изображение: mizealer-shipping.png]

Актуалните цени и промоции на магазините: можете да следите с помощта на този руски сайт: https://sintetiki.net/phones/f-xiaomi/

Информация за операционната система: 
Устройствата на Xiaomi, предназначени за световните пазари като Европа, са с така наречената глобална версия на софтуера и продукта - "Global Version". Това е препоръчителната версия за повечето потребители. Възможно е да е малко по-скъпа от китайската версия, но за да избегнете някои рискове или ако не планирате да сменяте операционната система (ROM-а) е добре да поръчате именно нея. Устройствата с Global Version пристигат във фабрично запечатана кутия с надписи на английски език по кутията. Някои продавачи използват термина "Global ROM" което не е същото като "Global Version", а представлява китайската версия на устройството с инсталиран от продавача някакъв друг ROM (съответно кутията се разпечатва и е с китайски надписи). Препоръчително е да изчакате да излезе официално "Global Version" на съответния телефон или таблет от производителя.

Доставка и гаранция:
За да не се загуби пратката е препоръчително да заплатите допълнително за куриерска доставка с опция за проследяване (tracking). Например с DHL, GLS, и т.н. Ако има опция (Gearbest мисля че предлагат),  застраховайте доставката (по възможност на реалната стойност).
Xiaomi не признават гаранция ако устройството не е закупено от техен официален представител. Китайските онлайн магазини обикновено не са официални представители. Магазинте обикновено дават 1 година гаранция и според коментарите на потребители в Aliexpress в някои случаи ще ремонтират телефона (разноските за транспорт вероятно за сметка на купувача), но нищо не е сигурно. Но пък по-ниската цена донякъде оправдава този риск.
Ако поръчвате от магазин в Aliexpress, дори да не е включен в анкетата, винаги се уверете, че е продал достатъчно бройки от устройството и че репутацията му е отлична (възможно по-близо до 100%).

Моля в тази тема да не се провеждат дискусии. Може да публикувате само предложения за допълнителен магазин за да бъде включен в анкетата или ако имате оплакване от някой от включените магазини за некоректно изпълнена поръчка.
[-] 14 потребители изказват благодарност на admin за това мнение:
  • anatol06, androns, bobibmv, cinizam, da3, dido123, hsgrgs, karas, milenvn, muggs, soki, stoyanov.bs, suffer, Wild bear
Цитирай
Аксесоари
#2

Само за инфото, "склада в ЕС" представлява един китаец найвероятно в Англия който приема пратките като лични, така не дължи нищо на държавата, след това от Англия се препращат към Европа, това е. За мен най сериозните в Ali и доказали се са Mi Global Store и Goldway.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#3

Top-one, който от една година вече работи като Tonke Digital Store - не го виждам в анкетата.

 
Цитирай
#4

(2019-01-25, 23:25:10)NoMaD написа:  Top-one, който от една година вече работи като Tonke Digital Store - не го виждам в анкетата.

Може ли линк
Цитирай
#5

Tonke Digital Store

 
Цитирай
#6

Беше много популярен преди около три години. В новия си вид, въпреки че е коректен търговец, няма как да се ползваме от услугите му, без да рискуваме митница. Иначе и от него имам 2 поръчки (края на 2015та и началото на 2016та), за които нямам забележки. Просто на този етап не виждам какво място би имал в списъка
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#7

Освен двата безспорни лидера- MI Global Store и Goldway бих препоръчал още един, от който имам лични впечатления: Eternal Team. Бързи, коректни, цените почти винаги са актуални, знаят какво да декларират за пощенските пратки и безпроблемно изпълняват заявки по този въпрос. Линк към магазина: https://eternalteam.aliexpress.com/store...2440GjGlkb

Gearbest- цените на телефоните са по-високи в сравнение с Алиекспрес. Сайта е известен с факта, че предлага много различни продукти от екосистемата на Xiaomi, които трудно могат да се намерят на друго място.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#8

Mix3 се предлага на добра цена, но за съжаление - не е наличен при този търговец, който си посочил. Smile
Цитирай
#9

Honorbuy също предлагат EU Direct доставка от склад в Европа без митница, но цените им са по-високи в сравнение с Алиекспрес. Отделно от цената на стоката искат и 17$ за доставката, но поне са бързи (2-3 дни).

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#10

Наличностите и офертите варират при различните търговци. Затова, когато търсим конкретен модел телефон, най-добре е да прегледаме при всички търговци изброени в анкетата. И където е най-добрата оферта, поръчваме.


Цитирай
#11

Само едно уточнение да внеса за Xiaomi MC Store - поддържат доставка от Франция и от Полша. Цените с доставка от Полша обикновено са с между 5 и 10 долара по-ниски при някои модели. Затова препоръчвам да огледате внимателно преди поръчка.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#12

Бих помолил за отзиви при покупки от Banggood по специално с опцията EU Priority line.
Доколкото съм разбрал за целта се ползва DHL, при положение че се избере доставка от склад в Китай, дали пратката идва директно от там или през EU държава. При първият вариант трудно ще се избегне ходенето до митница.
Благодаря на отзовалите се!
Цитирай
#13

За banggood не знам, но за honorbuy което е подобна фирма с EU склад мога да кажа, че са читави.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#14

(2019-04-16, 13:48:49)flying7777 написа:  Бих помолил за отзиви при покупки от Banggood по специално с опцията EU Priority line.
Доколкото съм разбрал за целта се ползва DHL, при положение че се избере доставка от склад в Китай, дали пратката идва директно от там или през EU държава. При първият вариант трудно ще се избегне ходенето до митница.
Благодаря на отзовалите се!

От Banggood съм пазарил доста. Абсолютно точни и коректни са. Тази опция, обаче не съм я използвал и не мога да дам мнение. Преди я нямаше. Явно е отскоро.
Цитирай
#15

(2019-04-16, 13:48:49)flying7777 написа:  Бих помолил за отзиви при покупки от Banggood по специално с опцията EU Priority line.
Доколкото съм разбрал за целта се ползва DHL, при положение че се избере доставка от склад в Китай, дали пратката идва директно от там или през EU държава. При първият вариант трудно ще се избегне ходенето до митница.
Благодаря на отзовалите се!

Вчера поръчах един телефон от там с EU Priority line. Днес ми дадоха тракинг номер и ми излиза, че тръгва от Белгия с gls-group. Предполагам, че първо го изпращат до там и после го препращат. Какво ще стане ще кажа след около две седмици, когато пристигне.
[-] 2 потребители изказват благодарност на mihailmihnev за това мнение:
  • flying7777, milstan
Цитирай
#16

(2019-04-18, 15:21:08)mihailmihnev написа:  Вчера поръчах един телефон от там с EU Priority line. Днес ми дадоха тракинг номер и ми излиза, че тръгва от Белгия с gls-group. Предполагам, че първо го изпращат до там и после го препращат. Какво ще стане ще кажа след около две седмици, когато пристигне.

Благодаря за инфото, а от Китай до Белгия изпращат ли някакъв тракинг, за да се разбере с какъв куриер (колко време ще отнеме).
Цитирай
#17

(2019-04-19, 04:22:59)flying7777 написа:  Благодаря за инфото, а от Китай до Белгия изпращат ли някакъв тракинг, за да се разбере с какъв куриер (колко време ще отнеме).

Shipping Method: EU Priority Line

Shipped Date: 2019-04-19 08:31:10

Track Number: 611037175921

Expected Delivery Date: 2019-05-12 08:31:10

Не. Само това ми пратиха. Може да се провери движението тук https://gls-group.eu/EU/en/parcel-tracki...1037175921
И доставката струва 4.55 $.
Цитирай
#18

И така да напиша крайния резултат от поръчката Banggood с EU Priority line. На 17.04 я платих. На 18.04 ми я пратиха и дадоха тракинг номер за gls-group. На 26.04 беше в Белгия. На 08.05 си я взех от Интерлогистика, без митници и такси. Цената на доставката беше около 4 долара. Ето го и движението.

08/05/2019 18:03 The parcel has been delivered. Bulgaria Varna
07/05/2019 11:46 The parcel has reached the parcel center. Bulgaria Varna
03/05/2019 22:25 The parcel has left the parcel center. Romania Selimbar
02/05/2019 21:00 The parcel has reached the parcel center. Romania Selimbar
30/04/2019 20:02 The parcel has reached the parcel center. Hungary Alsónémedi
30/04/2019 02:32 The parcel has left the parcel center. Germany Neuenstein
30/04/2019 02:32 The parcel has reached the parcel center. Germany Neuenstein
29/04/2019 13:32 The parcel has reached the parcel center. Germany Neuenstein
26/04/2019 21:31 The parcel has reached the parcel center. Belgium Puurs
26/04/2019 21:31 The parcel was handed over to GLS. Belgium Puurs
17/04/2019 10:30 The parcel data was entered into the GLS IT system; the parcel was not yet handed over to GLS. Belgium Puurs
[-] 7 потребители изказват благодарност на mihailmihnev за това мнение:
  • flying7777, hsgrgs, milenvn, milstan, stoyanov.bs, suffer, Wild bear
Цитирай
#19

И аз като колегата в предния пост поръчах от banggood,но тази вечер в офиса на интерлогистика получих само опаковката,е не приех пакета,но да се знае занапред


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на Wild bear за това мнение:
  • milstan
Цитирай
#20

(2019-05-30, 18:29:31)Wild bear написа:  И аз като колегата в предния пост поръчах от banggood,но тази вечер в офиса на интерлогистика получих само опаковката,е не приех пакета,но да се знае занапред

Може ли малко повече подробности.
От banggood ли са ти изпратили празна опаковка и си го констатирал като си отворил пратката. Или по пътя е била отворена?

Казаха ли дали ще ти върнат парите?
Цитирай
#21

Имам доста снимки но не се качват тука.най вероятно кутията е изкарана по пътя някъде.от интерлогистика твърдят че така(повреден) са получили пакета и са го констатирали пред gls.на пакета началното тегло е 500гр,аз вчера тегля в офиса на куриера-10-15гр,само найлона е.пратих снимки на продавача.интересното е държанието на служителите-не казват до последно че има проблем с пратката,единия ме гледа като гръмнат заек,все едно си повтаря наум -взимай и излизай да изгориш ти,вместо да имаме главоболие ние.доста необичайно и странно беше отношението им.
Цитирай
#22

Попаднах на още един продавач в Алито, който изпраща за Европа с DHL без мито - "Mi Phone Store" :
https://www.aliexpress.com/store/4428070...3e2aPOFieU
П.П. Обаче K20Pro е с 25$ по-скъп от Goldway.
Цитирай
#23

Някой има ли идея при поръчка от алиекспрес, със декларирана друг вид стока и сума от около 20$, има ли още възможност телефона да пропусне митницата?
Цитирай
#24

Винаги има, но гаранция - никаква.

 
Цитирай
#25

Съвсем скоро ми хванаха пратка, която беше декларирана на 15$.На митницата в София я освобождаваха в продължение на близо 3 седмици.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)