Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Поръчка от чужбина
#1

В тази тема предлагам да се обсъждат всякакви въпроси при поръчка от Китай или друга държава - гаранции, куриери, митнически такси и т.н.
[-] 2 потребители изказват благодарност на admin за това мнение:
  • ronnie72, suffer
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако закупя xiaomi mi 9 от Испания от _  https://www.mediamarkt.es/es/product/_mó...47025.html

В България ще има ли гаранция
Цитирай
#3

Според мен нашите никога няма да ти признаят гаранция, но можеш да запиташ Булграм, за да се убедиш на 100%
Цитирай
#4

Не няма, защото в България няма официален представител на Шаоми.
Цитирай
#5

За питах бълграм казаха ми че щом е закупен от европейския съюз гаранция има.
Попитаха ме за име на телефона да го проверят.
Предполагам тук- 
 https://www.mi.com/global/verify/#/en/tab/imei

В моловете в Испания има има магазини само за продукти на ксиоми .Мисля от тях да го купя.
Цитирай
#6

Имаш гаранция на всичко(техника) закупено с документ (примерно касов бон) 24 месеца, независимо дали е от официален вносител или не. Това се отнася за всички страни от Евро съюза , включително и България. Само трябва да докажеш ,че си го купил от този магазин.

Има съвсем малки изключения: примерно батерии и захранвания са с индивидуална гаранция.
Цитирай
#7

Gearbest...... до сега съм нямал проблеми ,купувал съм какво ли не,тв бокс,ми бан 3,и др,ама с amazfit cor се закучи работата,при мен е купена и при наличност,а при тях не е пратена,и се почва едно писане, имат месенджер и се чака,
Цитирай
#8
Wink 

   
Ако има някой интерес !
На Banggood с Code "4BGRN7" um 169,78€


https://www.banggood.com/de/Xiaomi-Redmi...rehouse=HK

https://www.banggood.com

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • nehranimaiko
Цитирай
#9

(2019-04-03, 11:01:28)tibuzdrev написа:  За питах бълграм казаха ми че щом е закупен от европейския съюз гаранция има.
Попитаха ме за име на телефона да го проверят.
Предполагам тук- 
 https://www.mi.com/global/verify/#/en/tab/imei

В моловете в Испания има има магазини само за продукти на ксиоми .Мисля от тях да го купя.

Ти гаранция имаш, ама не и към булграм. Smile
Цитирай
#10

Булграм,казаха че признават гаранция ,на уреди закупени от евросъюза.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tibuzdrev за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#11

Еми успех тогава Big Grin
Цитирай
#12

Купих xiaomi mi 9 от медиамарк.
Цитирай
#13

Поръчах един телефон от Goldway с DHL доставка. Телефонът на 04.12 е изпратен от склад в UK, статуса на пратката е ready for dispatch. До тук добре, но към днешна дата, няма ъпдейт на статуса и започвам да се замислям дали преди Коледа ще го получа или да диспютвам ? При положение, че пратки от Германия с DHL идват за 4 работни дни, колко време е нужно от Англия? Ако някой има опит с Goldway , моля да сподели :-) Благодаря !
Цитирай
#14

Вероятно имат по-голямо натоварване преди Коледа. Обадете се утре в Бг офиса на DHL да проверят докъде е стигнала пратката.


Цитирай
#15

(2019-04-03, 20:09:30)Compare написа:  Ако има някой интерес !
На Banggood с Code "4BGRN7" um 169,78€



https://www.banggood.com
Евала брато, даваш 60лв отстъпка на някой, стига да го пожелае.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#16

Темата е доста старичка което ме води на мисълта че кода вече няма да работи
Темата е от 03.04.2019, 20:09:30

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#17

banggood code: BGCMN8    -  $ 163 - RN8 Естествено след като премахнеш назадължителните застраховки, ако не се притесняваш. и без такса за ЕУ доставка, която е смешна сума.
Цитирай
#18

Малко Информация за пазаруване от Banggood(gearbest).

На 29.11. офертата по-горе за RN8 4/128 ми се стори много
добра и реших да си я поръчам. След съвет от консултантите на сайта, въпреки скептицизма, избах опция EU Priority или нещо такова на стойност около 6 смешни долара. Всичко с обмяната ми излезна 300 лв . Дадоха ми някакъв тракинг номер и зачаках с интерес развоя. Първия признак за някаква дейност дойде на 19.12 от GLS Белгия. След това Германия,Унгария,Румъния. Въпреки празници на 27.12. доиде направо във Варна .
Преди малко получвам SMS от Интерлогистика, Днес да очаквам пратката. Не мога да повярвам, дано всичко с телефона да е наред и Дядо Мраз да зарадва някой вкъщи,най-вероятно щерката. Smile Дано да не е късмет, но като гледам движението на пратката, опасността от митница нищожна. Искам да отбележа, че исках от оператор да ми сменят цената и надписа на пратката, но те ми отказаха и предложиха да се възполвам от тази EU услуга и да не се приеснявам.
Късмет , Весели Празници и безпробленмо пазаруване !
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • didkobanditko
Цитирай
#19

При тези Eu доставки имаше много отворени пратки и получени празни кутии. В няколко форума имаше доста оплаквания. После никой не поема отговорност. Дано при тебвсичко да е наред.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
Цитирай
#20

Задължително си правиш застраховка, има я като опция при поръчки от Gearbest, тя е в рамките на 4-5$.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#21

Да, но ако пристигне празна кутия, разправиите пак са големи и пак не е сигурно какъв ще е края. Застаховката е ако изчезне пратката и не пристигне в крайната точка.
Цитирай
#22

(2019-12-30, 18:32:18)meto1 написа:  При тези Eu доставки имаше много отворени пратки и получени празни кутии. В няколко форума имаше доста оплаквания. После никой не поема отговорност. Дано при тебвсичко да е наред.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk


    Малко преувеличаваш. Един колега се оплака, че се опитали да му пробутат празна пратка, но той не я е взел и са му върнали парите. Може да се случи и на други ,но не зависи от начина на доставка , а от пощенските" гномчета". Вярвам ,че служителя е получил , нужното наказание. Това е единичен случай и че е с такава доставка е случайност.
  Аз лично имам няколко изчезнали доставки от Али-то(с безплатна доставка,без проследяване и без застраховка). За съжаление при 2 пих по една студена вода.
Цитирай
#23

Не е единичен случай. В hardwarebg форума имаше няколко човека получили празни кутии. В kaldata форума също дискутираха същото нещо. Просто казвам. Иначе всеки си преценява риска.
Цитирай
#24

Здравейте колеги,
преди една година преподписах договор с А1 и взех телефон Xiaomi Mi Mix 3 за 900 лв. Днес моите родители, които използват телефони Microsoft Lumia 640, ми звъннаха и ми казаха, че са получили съобщение, че всички приложения за техните телефони няма да се поддържат от 14 февруари, поради което телефоните им ще могат да се използат единствено за разговори и SMS съобщения. Понеже съм доволен от моя апарат и реших да видя колко струва при китайците и гледам, че се продава за около 295$ - https://www.aliexpress.com/item/32975852...b201603_53 и мисля да им взема два такива. Каво ви е мнението за покупки на телефони от Aliexpress? Какви са рисковете и колко ще ми струват митническите такси?
Цитирай
#25

(2020-01-14, 19:28:14)Assassin написа:   ....Каво ви е мнението за покупки на телефони от Aliexpress? Какви са рисковете и колко ще ми струват митническите такси?
Положително. И специално от Mi Global Store с опция DHL митнически такси тук за тях няма да има.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Assassin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)