Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Свързване с телевизор чрез Mirascreen - НЕ СЕ ПОЛУЧАВА
#1

Здравейте! Нов съм във форума, принуден съм да се включа, защото срещнах огромно затруднение при свързването на  Lenovo А6000  с телевизор, който не е умен, а чрез оная джаджа - Mirascreen[Изображение: 61Vhm7OqUFL._SX425_.jpg] Преди това свързах успешно HUAWEY P10Lite и HONOR 8X. Вярно е, че и там малко на магия станаха нещата, цял ден мъка и псуване, но накрая не знам как, но стана работата. Просто НЕ РАЗБРАХ КАКВО ТОЧНО НАПРАВИХ. Но важното е,че се получи. 
 Но това чудо - Лайновото не ще и не ще!!!! Вече си мисля, че това е заради самия телефон или андроида 4.4, с който работи.
Много бих се радвал, ако някой по-светнат в тия работи успее да ми помогне, без подигравки и злостни изказвания.
Цитирай
Аксесоари
#2

1. Пробвай да превключиш джаджата на от AirPlay на Miracast mode.
2. След като го направиш, дръпни тази програма Miracast - Wifi Display от Google Play  и пробвай да свъжреш с нея телефона.
Цитирай
#3

НЕ, грешка е с AirPlay да свързваш направо телевизора с телефона и да пробваш излъчване преди да свържеш Micascreen към твоя WIFI рутер!!!
Иначе ДА, първо с EZMira + Airplay се избира и свързваш телефона с Mirascreen, но НЕ да предаваш видео, а само за да влезнеш в настройките на MiraScreen за да го ъпдейтнеш и свържеш към WIFI
Аз имам именно Mirascreen и именно с A6010 на майка ми го свързвам към телевизора.

ПЪРВО И НАЙ-ВАЖНО: Трябва и двете устройства да са в една и съща WIFI мрежа на рутера и да има интернет.
Нямам си идея защо е нужен достъп до интернет, но установих, че ако интернета е спрян, то телефона не вижда телевизора, нищо че и двете са в свързани в една и съща wifi мрежа.

Ето как става цялата работа:
- Пускаш Mirascreen на телевизора и трябва да е в режим "EzMira + AirPlay" (трябва да свети синьо)
- Отгоре ще видиш SSID и Password
- Отваряш WIFI настройките на твоя телефон и търсиш мрежа с име "MiraScreen XXXXXX..." (XXXX... е самия номер на твоето устройство)
- Свързваш се към MiraScreen XXXX... чрез WIFI на телефона ти, като ползваш паролата написана на телевизора
- След това отваряш браузъра на твоя телефон и пишеш това: http://192.168.203.1
- Влизаш в тоя адрес и ще се заредят Настройките на MiraScreen
- Най-горе ще видиш бутон от менюто на който пише Internet и го цъкаш
- Отваря се страница с име WiFi Setup и сега търсиш твоята WIFI мрежа от твоя рутер (би трябвало да излезне отдолу кои мрежи да налични)
- Цъкаш на твоята WIFI и си пишеш твоята парола за твоя WIFI и така свързваш MiraScreen към инетрнет
- След това автоматично ще се изключи връзката между твоя телефон и MiraScreen, ти отиди пак в WIFI настройки и отново се свържи към MiraScreen XXXX.....
- Отвори пак браузъра пак със същия адрес и този път от менюто ако искаш цъкни Upgrade за да обновиш софтуера на Mirascreen ако има нова версия, може и да смениш името примерно на MiraScreen TV, също и самата парола за свързване, ако желаеш.
- След това пак от това меню натисни на Default Mode и избери MiraCast (Така всеки пък когато пускаш MiraScreen то ще се пуска направо в режим MiraCast и директно само от телефона ще се свързваш, защото то този режим ще го ползваш. Иначе трябва винаги да цъкаш бутона на устройството за да превключваш от режим AirPlay към MiraCast.)
- След това Restart System и вече на телевизора трябва да видиш, че в синьо е MiraCast (ако не е в синьо на самото устройство има едно копче и като го натиснеш то се рестартира и сменя модовете)
- След това влез в твоя телефон в Настройки - Дисплей и търси Безжичен Дисплей.
- След това просто телефона ще види MiraScreen TV или както си му задал името и се свързваш
- За да не търсиш из менюто къде е именно тоя Безжичен Дисплей, понеже на всеки андроид е на различно място, тогава от гугъл плей си изтегли MiraCast или EzMira или MirrorShare или друга. Реално всички вършат едно и също, а именно отварят направо там където е безжичния дисплей.

ВАЖНО: В менюто за безжичния дисплей е възможно по дефалт да НЕ Е активирана опция безжичен дсплей. Тогава от менюто на телефона ще видиш три точки и цъкни на тях и ще се покаже отметка Безжичен Дисплей, когато тя е цъкната, тогава ще види MiraScreen.

На твоя A6000 не знам точно как е менюто, защото както казваш си на Андроид 4.4. Майка и има А6010, той е реално същия като твоя, но разликата е в самата камера, нищо повече. Въпроса е че А6010 е с Андроид 5, а аз дори сложих къстъм ром с Андроид 7.1.2 и няма никакви проблеми, телефона върво доста по-бързо от стоковия Андроид 5 пълен със всякакви ненужни простотии. Ако искаш добър Андроид 7.1.2 за А6000 си сложи ResurrectionRemix там която искаш версия. Аз сложих 5.8.5, но за А6000 може да има и по-нова. Дори май има и някакви ромове с Андроид 8, но не ги знам читави ли са. Въпроса е, че за къстъм ром първо трябва да да си ъпгрейднал до СТОКОВО АНДРОИД 5 за А6000 и след това да имаш TWRP и да си инсталирал hex пача, а след това се слага ром, малко е играчка, но пък си заслужава. Потърси в XDA инфо за ромовете и инсталацията им, но както казах НЕ може да слагаш новите къстъм ромове директно от стоков андроид 4.4 към някой къстъм. Това е така, защото Андроид 5 има друг кернел. Използвай някоя програма на Леново или просто от менюто дай опция за ъпдейт до 5. Лесно е, има бая теми как да инсталираш Стоков Андроид 5.
Иначе тази опция за безжичен дисплей трябва да я има и при анддроид 4.4, защото не е нещо ново, дори имам един стар таблет Prestigio с Андроид 4.2.2 и на него също има Безжичен Дисплей и работи без проблеми с MiraScreen.
В някои телефони и таблети е: Дисплей - Безжичен Дсплей, в други е Дисплей - Предаване/Излъчване - Безжичен дисплей
Различно е, а в новите дори има специално меню в Настройките като Връзка с устройства - Mirror Share и т.н.
Не знам на твоя Андроид 4.4 как е, за това просто инсталирай някоя програма от Гугъл магазина.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Aalesund за това мнение:
  • stefanov_rp
Цитирай
#4

Всичкото това направих, но когато превключа на Мирорскрийн, се прекъсва връзката на телевизора с рутера и изчезва от списъка с уайфай мрежите. Не се появява и в wi-fi дисплей функцията на телефона.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)