Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Проблем с мобилните данни
#1

Здравейте.
След изтриване на имената за точки за достъп към виваком  и написването им ръчно след това не може да се свърже с мобилен интернет.
Ходих до офис и момчето ми ги вкара ръчно и пак не стана.Карта я вкарах в друг телефон и тръгна нета с него.На този телефон сложих друга карта на А1 и нета тръгна и на него.Само на въпросния телефон и карта на виваком не ще да тръгне нета.
Моля помогнете как да се справя с този проблем.

LG nexus 4 -> LG V10 ->MI 9
Аксесоари
#2

Пробва ли "възстановяване на настройките по подразбиране"?
#3

дай си резет, после не барай найстройките,ако нямаш мобилен звъниш на оператора и ти дават/пращат настройките.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
#4

@vini, а с карта на друг оператор пробвано ли е?

 
#5

Да пробвано е с карта на А1 и работи.Самата карта на виваком я сложих в друг апарат и странно работи.
Страното е че като че ли се е заключила само за този апарат.
Хард ресет направих и пак не стана.

LG nexus 4 -> LG V10 ->MI 9
#6

(2019-01-26, 19:23:21)vini написа:  Да пробвано е с карта на А1 и работи.Самата карта на виваком я сложих в друг апарат и странно работи.
Страното е че като че ли се е заключила само за този апарат.
Хард ресет направих и пак не стана.
харт резет без запазнане на данни?


Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
#7

Да.Настройка на чисто ново устройство.

LG nexus 4 -> LG V10 ->MI 9
#8

пробвай на другия слот

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
#9

След фабрични настройки, мобилните би трябвало да тръгнат, и да ти даде избор кал да продължиш настройката на телефона - дали на хи-фи или мобилни. Най-добре се обади на опаратор и ги питай за статуса на картата, може нещо да се е бъгнало при кофти настройка.
#10

Ако е проблемът в картата, защо не прежалиш 6 лева и да я подмениш! Толкова струва във Виваком!

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
#11

Дефектна карта се подменя безплатно, но щом работи в други телефони значи нещо по настройките куца.
Предлагам някой с Note 5 да си сподели настройките
#12

Странно.На втория слот работи,но не мога до си сложа допълнителната карта памет.Само на слот 1 не работи и то на виваком

LG nexus 4 -> LG V10 ->MI 9
#13

А долу избрал ли си от коя карта да върви нета?


Прикачени файлове Миниатюри
   
#14

Промени си настройките за данни към слот.
#15

Там не ми дава да пипам.То е засветено и си ги избира автоматично.
При смята на сим картата на гнезда 1 ми изписа че мобилните данни са изключени за предпазване от нежелани такси.
Услугата за данни ми дава че е изключена на гнездо 1 от код*#*#4636#*#*

LG nexus 4 -> LG V10 ->MI 9
#16

Не е точно по моята част, така че може и да предложа голяма глупост, не ми се смейте ако е така, но просто ми хрумна като четях темата - възможно ли е операторът да е баннал устройството по IMEI? Идеята е, че очевидно работят и SIM картата и устройството и няма проблем от самия оператор от другата страна. Единственото, което остава е сървър на оператора да блокира по IMEI. Още повече, че вторият слот работи, а първият не, но първият слот работи нормално с друг оператор. Двата слота се представят извън устройството с различни IMEI, тоест от тази страна е възможно, но тъй като никога не съм се запознавал наистина с апаратурата и протоколите от другата страна на Vivacom, не ми е ясно дали изобщо е възможно да се прекъсне връзката с определен IMEI. То ясно, че технологично е възможно, но не зная дали се практикува. Може би си заслужава да се опита?

За проба можеш да сложиш в първия слот, този който е проблемен, дуга SIM карта, но не на А1, а също на Vivacom, за да разбереш дали този слот си има проблем с оператора или само с тази карта. Доколкото разбирам досега си пробвал освен с тази карта само с карта на друг оператор, тоест си установил че слота е хардуерно изправен, но не и дали този слот към момента има софтуерни проблеми по съвместимостта с конкретния оператор - Viavacom.
#17

Пробвай да сложиш твоята карта в основното гнездо и още една карта, да станат две, че така може да имаш достъп до настройките

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
#18

Пробвах и така.В слот 1 карта виваком а слот 2 карта А1.Не ще.Или се е активирало нещо и блокира тази карта в слот 1 да няма връзка с данни и то само на тази карта.
Изписва ми това: че мобилните данни сe изключват за предпазване от нежелани такси

LG nexus 4 -> LG V10 ->MI 9
#19

На мен ми се струва, че е свързано с роуминг или телефонът пч мисли, че си с изхабени данни.
Ако не беше ресетвал щях да помисля, че е от някоя от тези настройки.


Може да се тества това:

yes that bug is there ..go to settings and SIM cards and mobile data in that change the default internet settings to sim 2 and again change back...it works this is the bug after updating"
#20

Направих така:
Първи опит - в слот 1 виваком а слот 2 А1 - променях настройката за интернет от карта1 и карта 2.Так има интернет само карта 2.
На 1 неще да тръгне.
Втори опит - в слот 1 А1 в слот 2 виваком - така и при двете карти има интернет.
Странна работа.Виваком картата като е в слот едно не можеш да я накараш да се свърже с интернет.

А нещо с ми акаунта може ли да е свързано?

LG nexus 4 -> LG V10 ->MI 9
#21

(2019-01-26, 20:22:11)HSGeorgiev написа:  Не е точно по моята част, така че може и да предложа голяма глупост, не ми се смейте ако е така, но просто ми хрумна като четях темата - възможно ли е операторът да е баннал устройството по IMEI? Идеята е, че очевидно работят и SIM картата и устройството и няма проблем от самия оператор от другата страна. Единственото, което остава е сървър на оператора да блокира по IMEI. Още повече, че вторият слот работи, а първият не, но първият слот работи нормално с друг оператор. Двата слота се представят извън устройството с различни IMEI, тоест от тази страна е възможно, но тъй като никога не съм се запознавал наистина с апаратурата и протоколите от другата страна на Vivacom, не ми е ясно дали изобщо е възможно да се прекъсне връзката с определен IMEI. То ясно, че технологично е възможно, но не зная дали се практикува. Може би си заслужава да се опита?

За проба можеш да сложиш в първия слот, този който е проблемен, дуга SIM карта, но не на А1, а също на Vivacom, за да разбереш дали този слот си има проблем с оператора или само с тази карта. Доколкото разбирам досега си пробвал освен с тази карта само с карта на друг оператор, тоест си установил че слота е хардуерно изправен, но не и дали този слот към момента има софтуерни проблеми по съвместимостта с конкретния оператор - Viavacom.
няма бан по имей,а и имей е един на самото у-во.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk

Да допълня,на твое място ще сменя картата.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
#22

(2019-01-26, 21:30:17)tiesto_pld написа:  няма бан по имей,а и имей е един на самото у-во.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk

Да допълня,на твое място ще сменя картата.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Хм...[Изображение: b55599ec350374337fe708ab8895a302.jpg]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
#23

За сим карта...ясно

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
#24

Така сагата приключи.
След посещение на офис на виваком,вкарване на настройки и сменяне на карта на служител във въпросния телефон пак нищо не стана.Бях се отчаял и реших за последно да звънна на оператора.След 20 минути говорене и вкарване и триене на настройки поне 4 пъти накрая реши да ги приеме и за сега всичко е наред.Слота на сим 1 работи с виваком вече.

Благодаря на всички за мненията,препоръките и насоките.

LG nexus 4 -> LG V10 ->MI 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на vini за това мнение:
  • suffer
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)