Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Заспал дисплей
#1

Здравейте колеги,
Имам една мобилтелска Нокия 2. Прави ми много досаден проблем. Много често когато не е активен тъча, не отбелязва пристигането на съобщения от вайбър и имейл. Пристигат когато включа екрана или пък самото приложение. Понякога са пристигнали, но без звуков сигнал. Вече 2-3 пъти му връщам фабричните настройки, след което работи добре половин един час и пак същото. Махах оптимизация на батерията на всички приложения,фонов режим,  опитвах какви ли не настройки, но без резултат. Сега е с Андроид 7.1.1. Чакам ъпдейта до Андроид 8 и ако не се оправи ще отиде на боклука.
Цитирай
Аксесоари
#2

За вайбърския проблем, май ... няма оправия! Приложението е калпаво и за двете ОС-лични наблюдения. Има тема за този проблем във форума. Гледам да го ползвам минимално поради това. Мейла как го ползваш? Като отделно приложение или от мейлбоксес на самия телефон е настроен?

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#3

Не мисля, че проблема е само във вайбъра. Имам Moto G5s plus, който също е с "чист андроид" и имам същия проблем. В повечето случай, получавам само едно известие и млъква. В момента в който натисна пауър бутона, дрънка и за другите съобщения - така е и при месинджъра. Пробвал съм какви ли не промени, но така и не се оправи. Надявах се при ъпдейта до Орео да се оправи, но си е същото. След много търсе на проблема се отказах, а и тук във форума не се дискутира този телефон за да питам при тях как е. Със сегашния ми телефон, на всяко съобщение ми издава известие без да го бави грам.
Цитирай
#4

https://forum.androidbg.com/showthread.p...58&page=51
може би трябва да прочетеш 2-3 стр назад

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#5

Мейла ми е на самия телефон. Предишния ми телефон беше Z3 compact с Android 6 и нямах никакви проблеми с тези приложения. С него ползвах и смарт часовник Lempfo и работеше добре, а сега периодично самоизключва приложението. Явно в новите версии на Андроид нещо са се престарали.
Цитирай
#6

Проблемът не е от viber. Нека не търсим другаде проблема. Проблемът е от самият телефон, че или заспива или спира background процесите. 
Можеш и от developer options да промениш настройките на антивните процеси. Виж дали ще има разлика. 
Пробвай според мен custom rom. Там нещата са оптимизирани и би трябвало проблема да изчезне.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#7

Оставих известяването със съобщения само на въпросните приложения и още 2-3. Махнах оптимизацията на батерията на всичко. Има подобрение, но не на 100%. Пропуснах да кажа, че телефона е взет от А1 и са го бърникали софтуерно. Има вмъкнати техни приложения.
Цитирай
#8

Попринцип оптимизацията на батерията /имам предвид режим еко... който пести батерия/ убива много фонови процеси! Може би това е една от причините за неизвестяването на момента.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#9

Проблемите отново се завърнаха. Не помагат никакви настройки или поне имат временен ефект. И нещо, което ми се вижда странно. Нормално ли е когато някой ми звъни, дисплея да светне чак след 2-3 секунди?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)