Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LTE мрежа
#1

Здравейте, от доста време имам телефона (Huawei P10 VTR-L09), но не се бях заглеждал до сега в означението на мобилната мрежа. Нормално ли е да изписва 4G+ вместо LTE? На стария ми телефон изписваше LTE и 4G(когато е по-бавна връзката), тук обаче дори и в настройките на мрежата имам само възможност за Preferred network type: 4G/3G/2G и няма LTE. Самото означение не ми е особен проблем, но при тест на скоростта ми е изкарвало най много около 50Mbps дори и при много добър обхват. С друг телефон на същия оператор съм вадил и до 100+Mbps.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P10 (VTR-L09) Dazzling Blue
Цитирай
Аксесоари
#2

4G+ е по-добрата мрежа, представлява агрегиране на няколко честотни ленти едновременно и по този начин осигурява по-добро качество на връзката и по-високи скорости на интернет трафика. Налична е само за определени модели апарати, които поддържат такава агрегация, както и в населени места, където има такива надградени клетки. Старият ти не я поддържал, поради това не си го забелязвал. Не е необходимо да правиш нищо, наслаждавай се на по-добрите скорости.
Цитирай
#3

Съгласен съм с теб, но проблема в случая е, че по никакъв начин до момента не съм успявал да докарам скорост по-голяма от 50Mbps, а сравнено с друг телефон на една и съща логация, един и същи опрератор, поставени един до друг телефоните - другия телефон достига до над 100Mbps скорост. На какво може да се дължи това?

Huawei P10 (VTR-L09) Dazzling Blue
Цитирай
#4

Това вече е озадачаващо... Или единият телефон (тоест новия), е с по-слабо покритие, или.... приоритети в мрежата на оператора. Непрекъснато се среща едни клиенти да имат по-високи скорости, както казваш - на една и съща локация, един и същ оператор. Още не е разрешена мистерията, вероятно за едни SIM карти има повече, отколкото за други.
Цитирай
#5

Точно това ми беше една от хипотезите. Да не би проблема да е в SIM картата ми нещо, но реших да проуча първо да не би от телефона да е проблема преди да ходя да се разправям с оператора.

Huawei P10 (VTR-L09) Dazzling Blue
Цитирай
#6

Така, значи на първо място за LTE-то. 4G и LTE са абсолютно едно и също нещо, но при различни марки телефони се изписва по различен начин. Та за това не бери грижи, все едно и също си е.
А за по-високите скорости, твоя Huawei P10 е LTE CAT12 със максимално достижими скорости 600Мbps Download и 150Mbps Upload. Това е във идеални условия, максимума, вече другото зависи от оператора. Други телефони като например Samsung S9 вече са LTE CAT18 и там максималните скорости са 1200Mbps/200Mbps. От тук следва, че скоростите ще са много по-високи при него. По-нова технология един вид. От тук идват разликите в скоростите на различните телефони, нямаш проблем в сим картата, просто твоя телефон е по-стара генерация.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#7

Не искам да издребнявам, но с телефон Sony Z3 Compact съм достигал до над 90Mbps скорост, а това е модел от 2014 година. И все пак ми се струва нереална скоростта, която достигам с Huawei-я. Не че ми е притрябвала чак толкова висока скорост, но ме дразни самия факт.

Huawei P10 (VTR-L09) Dazzling Blue
Цитирай
#8

(2019-01-30, 17:27:44)ivan_vylka написа:  Така, значи на първо място за LTE-то. 4G и LTE са абсолютно едно и също нещо, но при различни марки телефони се изписва по различен начин. Та за това не бери грижи, все едно и също си е.
А за по-високите скорости, твоя Huawei P10 е LTE CAT12 със максимално достижими скорости 600Мbps Download и 150Mbps Upload. Това е във идеални условия, максимума, вече другото зависи от оператора. Други телефони като например Samsung S9 вече са LTE CAT18 и там максималните скорости са 1200Mbps/200Mbps. От тук следва, че скоростите ще са много по-високи при него. По-нова технология един вид. От тук идват разликите в скоростите на различните телефони, нямаш проблем в сим картата, просто твоя телефон е по-стара генерация.
Той не пита защо е 4G, а 4G+, което е LTE, но друг му е въпроса. Освен това, както от началото казва, с по-стария си и слаб телефон, има по-високи скорости!

А под SIM картата нямах предвид дефект в нея, ако тя има проблем, няма да имаш никаква връзка с мрежата. Исках да кажа, че е възможно един клиент да е с по-висок приоритет в мрежата от теб, и поради това има по-добра скорост. Използваш ли нещо, което може да смущава сигнала - метални калъфи или нещо от този род?

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

А може и модема в P10 да си е калпав...

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • Гeoрги
Цитирай
#10

(2019-01-30, 18:04:25)Гeoрги написа:  Той не пита защо е 4G, а 4G+,  което е LTE, но друг му е въпроса. Освен това, както от началото казва, с по-стария си и слаб телефон, има по-високи скорости!

А под SIM картата нямах предвид дефект в нея, ако тя има проблем, няма да имаш никаква връзка с мрежата. Исках да кажа, че е възможно един клиент да е с по-висок приоритет в мрежата от теб, и поради това има по-добра скорост. Използваш ли нещо, което може да смущава сигнала - метални калъфи или нещо от този род?

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

Не използвам никакви калъфи, няма да е от това.

И точно докато пишех това си мнение реших отново да тествам сигнала и резултата е фрапиращ (локацията е различна от последния път). Моля да ме извините за темата, явно проблема е бил в обхвата, но наистина преди да пиша бях правил тестове поне на 5-10 различни локации и дори градове. В момента на теста от прикачената снимка за пръв път скоростта е такава. Може наистина да не му е много силен модема на телефона и да му трябва доста добър сигнал за постигането на такива резултати. Та благодаря за отделеното време.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P10 (VTR-L09) Dazzling Blue
[-] 1 потребител изказва благодарност на yosifov за това мнение:
  • Гeoрги
Цитирай
#11

Поне темата ще бъде полезна за някой друг с подобни неволи.

Иначе ти спомена, че по едно и също време, на едно и също място имаш два различни резултата на двата телефона, което ни озадачи. Останалото е ясно, субективни фактори - натовареност, сила на сигнала, "поглъщане", смущения на честотата и тем подобни.
Цитирай
#12

(2019-01-30, 23:33:57)Гeoрги написа:  Поне темата ще бъде полезна за някой друг с подобни неволи.

Иначе ти спомена, че по едно и също време, на едно и също място имаш два различни резултата на двата телефона, което ни озадачи. Останалото е ясно, субективни фактори - натовареност, сила на сигнала, "поглъщане", смущения на честотата и тем подобни.

Точно този тест ме накара да се замисля, че нещо не е наред, но явно причината в този конкретен случай е била другаде. Мога само да гадая. В крайна сметка да, потвърдено, че телефона си поддържа желаните високи скорости за LTE (4G+) мрежите. Друг е въпроса до колко е податлив на смущения в сигнала.

Huawei P10 (VTR-L09) Dazzling Blue
[-] 1 потребител изказва благодарност на yosifov за това мнение:
  • Гeoрги
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)