Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Не мога да свалям PDF-файлове през мобилни данни
#1

Здравейте,
Ами, от вчера не мога да свалям PDF-файлове със стоковия браузер през мобилните данни. През wi fi няма проблем. С Хрома, който си е стоково на телефона също не мога да свалям през мобилните. От Gmail също не мога. Свалих си UC Browser и той няма проблем, свалям си и с мобилните и с wi fi. Рових в настройките и на телефона и на браузера за някакви забрани, но нищо не намирам. Айде браузера ще го зарежа и ще ползвам UC Browser, ама и от мейла не мига да сваля нищо изпратено. Какво може да е станало?
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако е удобно - дай пример с точно определен файл, който не може да свалиш, за да опитам да го сваля?

Аз пробвах всякакви настройки, за които се сетих - вкл. на браузъра и на тлефона, и не можах по никакъв начин да си забраня сваляне на файлове, в частност - точно ПДФ. Свалям без проблеми всичко, което опитах.

С каква версия си? Аз пробвах на Global Stable последното възможно OTA.

Нещо инсталирал ли си в последните 2-3 дни, откакто забеляза проблема и малко преди това?

Ако може да запишеш видео на действията ти на екрана, така че да се видят точно стъпките и съобщенията, които получаваш?

Дали пробва основното при проблеми - чистене на кеш и данни на приложението, с което срещаш някакъв проблем?

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#3

,С Global Stable съм си. Не сещам да съм инсталирал нищо скоро. И аз преди си свалях всичко което поисках. Сега какъвто и pdf да опитам, изписва че го сваля, иконката за даунлоуд отгоре се появява за момент и изчезва. Когато проверя в браузера за "Изтегляния" въпросната заявка за изтегляне стои и чака за повторен опит и толкоз. В Gmail когато имам пратен някакъв документ, не мига да го сваля. Мандахерца се плъзгача за сваляне и си стои на 0%. През WiFi няма никакъв проблем. Чистих кеш и на браузера и на даунлоуд мениджъра, нищо не се променя.
Цитирай
#4

Да не си ограничил ползването на мобилни данни на някое приложение?
[Изображение: efb542b00be907c2f6a9f90010157302.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на plamen_k за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#5

Ако не е това понякога в приложението downloads има опция да се постави ограничение за теглене през мобилни данни на каквото и да е или на файлове с определена големина...


Прикачени файлове Миниатюри
                   
Цитирай
#6

Сега пробвах при мен - ако от Security забраня използването на мобилни данни на Browser и Gmail - при отварянето им се появява балонче с текст: Browser can't use network и отдолу - Tap to change settings, а под него бутонче Allow. Това е при първото му отваряне, след което при ново отваряне и опит за отваряне на сайт, се показва надпис: Network access is restricted (~138). При Gmail няма съобщения за блокиран достъп след първото такова. Може би след няколко опита ще се появи отново, не знам. И в двата случая не може да се свали файл, но и самото приложение видимо не работи.

Ако забраня достъпа на Downloads до мобилни данни - няма проблем със сваляне на файл през Browser и Gmail.

suffer, откъде си стигнал до тези настройки? При мен не мога да намеря такива. В настройките на Downloads на практика няма нищо за настройка. Само About и Privacy policy, и някакво Show recommended content. На същия телефон и Global Stable ли е скрийншота?

cursed_LIAR - казваш, че си чистил кеша, но не каза нищо за данните. Чистил ли си данните на приложенията, с които имаш проблем? Това ги връща в състояние на чисто нови. Да не би да си достигнал някакъв зададен лимит на обема данни за месеца и от там да влиза в сила някакво ограничение?

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#7

тези настройки ги има в китайския ром. не знам в глобалния как е
приложението downloads->трите точки горе в дясно -> settings
Цитирай
#8

Да, значи е различно. В глобалния няма никакви настройки там. Само това Show recommended content.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#9

значи (ако не е било махнато преди) можеш поне това да спреш, за да няма тъпи реклами при сваляне
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)