Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Парола след ресет
#26

Много пъти съм слагал ромове и нито един път не ми е излезнал по-този начин.
За ми акаунда излиза още в началото, преди регионите. Не е и гугълския акаунд. Там първо се пише email акаунда и след това идва ред на паролата.

А другата парола излиза само при заключен екран.
Досега не съм го направил, но ако изтриеш всичко през i.mi.com дали няма да стане?
Не да премахнеш акаунда, а да изтриеш данните. Тогава дали ще иска пак паролата?

Find my phone -

[Изображение: 3c1fce18ed351ee5ee007cad6b429dd7.jpg]

Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#27

На мен ми изглежда все едно прескача въпроса за заключването(пин, фигура), избран е пин и е въведен веднъж
Цитирай
#28

Това ми изглежда точно на encrypted телефон!

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#29

Extremee13: Нямам телефон в профила в МИ. Независимо, че при първия старт след ресета ми го поиска профила (за да отключи телефона) и аз го написах и продължих нататък. Но нямам телефон в профила към момента.
Цитирай
#30

За мен най-безболезнено ще е да отворим телефона и да се преинсталира с test point на дъното му.
Иначе подобен бъг съм имал и аз, но не точно една определена версия на ROM. Веднага след това пуснаха ъпдейт и се оправи.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#31

Да. Към тест поинт отиват нещата. Въпроса е, че бут лоудера е заключен. Няма ли да стане мазало съвсем тогава?
Цитирай
#32

(2019-02-05, 06:21:18)hgeorgiev написа:  Да. Към тест поинт отиват нещата. Въпроса е, че бут лоудера е заключен. Няма ли да стане мазало съвсем тогава?
Не мисля, той твоя акаунт си е в телефона, или по-скоро акаунт ти е bind-нат с телефона. Мисля, че проблема е във версията с която си.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#33

Можеш да го закачиш на mi flash pro и да провериш за ъпдейт
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#34

Аз не разбрах дали си пробвал да си копираш паролата в началото като въвеждаш Mi акаунта и после дали имаш възможност да я поставиш в полето, което е на снимката?

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#35

Може би да е от полза:

На познат с Xiaomi Mi A2 lite след един рестарт на телефона се беше "самозаключил" и показваше нещо подобно.
Имаше fingerprint и pin за отключване.

С fingerprint не се отключваше, дори с въвеждането на правилния pin не продължаваше.
След много ровене и четене стигнах до извода, че има някаква brute защита, т.е. позволява определен брой (не открих колко точно) грешни опита и след това се "самозащитава" за определено време (пак не можах да открия колко дълго) и дори въвеждането на "верния" НЕ отключва телефона.

Някакъв bug във firmwareна телефона имаше, който активира тази защита.

Оставих го на собственика и казах да изчака няколко часа. След 3 или 4 часа (не помня вече) от първия път се отключи с pin.

Успех Smile

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • hgeorgiev, suffer
Цитирай
#36

Оправих го. Не истина за каква гимнастика става въпрос. Ба си мамата.
Но точно това са стъпките.


Отговора от съпорта. Казано честно нищо не разбрах в началото.

Hi Hristo,



Thank you for contacting Xiaomi Customer Support and sharing the snapshot with us. I am Abhishek and sorry to know that your device is locked.



I would request you to follow below mentioned steps:



1. On the screen of selecting WiFi network, select your network. Get connected.

2. Then hit "modify", and hit "change password" field.

3. Tap "show password" button, then type your phone number (or any other one).

4. Long tap and hit "call". A caller app is loaded.

5. Hit Save contact.

6. Tap the contact, then hit "share".

7. Choose Gmail app (note: adding Gmail account won't work from there, tried that).

8. Choose "Exchange". Type your email address (or any other one).

9. On the next screen (password selection), hit "select" to choose a certificate.

10. At this moment a device locking screen will be brought up. Change the lock to a PIN number.

!!!Voila!!!

11. Then go back to the beginning of the phone setup process and add Google account with no extra questions.



I hope this troubleshooting​ will be helpful for you and for any further assistance, feel free to contact us.



Regards,

Abhishek

Xiaomi Customer Support
[-] 6 потребители изказват благодарност на hgeorgiev за това мнение:
  • Be6i4, Friz, milenvn, milstan, muggs, suffer
Цитирай
#37

Схванах го. Просто трябва наистина да изпълняваш каквото пише:

В менюто където са wi-fi мрежите натискаш стрелкичката до обхвата на тази, към която си се свързал.
След това най-долу избираш modify, натискаш Окото, за да е видимо каквото се набира и въвеждаш какъвто и да е телефонен номер. Аз тествах с 087654321.
Задържаш на него и се появява опция за повикване (слушалка).
Натискаш я и караш по инструкцията от точка 4-5

[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • hgeorgiev, muggs
Цитирай
#38

Честито! Радвам се, че си го оправил по лесния начин. Поздравления пак!   Dance

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • hgeorgiev
Цитирай
#39

Супер завързана процедура, но важното е, че завършва добре! Честито и от мен  Storstark


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • hgeorgiev
Цитирай
#40

Честито радвам се, че си минал по лесния начин. И все пак казаха ли защо се е получило така?

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#41

(2019-02-05, 16:37:58)Friz написа:  Честито радвам се, че си минал по лесния начин. И все пак казаха ли защо се е получило така?
Благодарих на съпорта и ги попитах точно същото. Чакам отговор. Според мен при активирането на отпечатък или нещо подобно иска парола или пин. Там съм сложил парола. Обаче явно има някакъв бъг и може да се въведе само пин. Но това са предположения. Чакам отговор.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hgeorgiev за това мнение:
  • Friz
Цитирай
#42

Така става понякога! [Изображение: 9a83d953fb8c3917c953afc995468025.jpg]

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)