Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MI Air Purifier 2; 2S; 2H; 3C - серия пречистватели на въздуха от Xiaomi
#1

[Изображение: mj-air2s-04.jpg]


Колеги, всички сме усетили в последните 2-3 години че замърсяването на въздуха рязко нарастна, както в София, така и в други големи и по-малки градове. Има различни фактори за това, най-силните от които са- лекото увеличение на стандарта на живот, позволяващо на всеки живеещ в къща да гори неограничено дърва и въглища през зимата, както и тоталната абдикация на държавата от циганските квартали, където се горят на поразия всевъзможни боклуци и неограничени количества дрехи втора употреба- източник на изключително канцерогенни емисии във въздуха. Ето и няколко статии по въпроса за вредите от мръсния въздух:

https://www.mediapool.bg/kogato-mozhem-d...87039.html
https://www.dnevnik.bg/zdrave/2017/01/31...niiata_na/
https://clubz.bg/11750-mrysniqt_vyzduh_v...o_cigarite

Всяка зима допустимите стойности на замърсяване с фини прахови частици се превишават с десетки пъти в София, често задминавайки и най-замърсените градове в света, като Делхи и Пекин. В дните с мъгла в моят квартал смърди нетърпимо на изгорели дърва и въглища, при положение, че всички блокове са на ТЕЦ, а най-близката къща е на километри разстояние. Столичната община се опитва да омаловажава проблема, като публикува среднодневни стойности на фините прахови частици, маскирайки по този начин факта, че в определени часове въздуха е един от най-мръсните въобще в света!

Два сайта, където можете да следите в реално време замърсяването на въздуха:

https://airsofia.info/
https://airbg.info/map/

Явно държавните служби скоро няма да вземат необходимите мерки, затова здравето ни е в собствените ни ръце. В най-скоро време възнамерявам да закупя пречиствателя за въздух на Xiaomi- Mi Air purifier 2s. Линк към продукта:https://www.mi.com/in/air2s/




Отскоро е наличен в каталога на Солитрон, цените са между 350 и 360 лв. при различните търговци. В gearbest видях няколко оферти за около 310-320 лв.- неоправдано скъпо спрямо цената тук и на практика обезсмисля поръчките оттам.

Споделето вашето мнение- какво мислите за замърсяването на въздуха в България и заслужава ли си една такава инвестиция в собственото здраве?


[Изображение: 20171109120955-55400.jpg]


[-] 3 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • Just, ronnie72, suffer
Цитирай
Аксесоари
#2

Според мен подобни малки пречистватели само утежняват положението в стаята! Проблема им е че са малки, без тяга и само локално пред него може да дишаш чист въздух, ако е на сантиметри от устата ти. Идеята на пречиствателите е през тях да мине максимално много пъти въздуха в стаята. Тези малките дори са по-зле защото вдигат и раздвижват спокойния прах (понеже праха се утаява на земята, освен този който е 0.3микрона, той е най-опасен и винаги стои във въздуха) та според мен това малко нещо само би завихрило праха в стаята и би го държал във въздуха който не би преминал през него всичкия освен ако не е включено цял ден.

Също така идеята е ти да не си в стаята когато това нещо е включено за да не дишаш всъщност прашен въздух, пуска се за няколко часа, и излизаш от стаята. 

Ето я моята алтернатива от работилницата в мазето Big Grin
   
   

Може би 2 (най-добре 3) като MI Air Purifier 2s биха свършили работа.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
[-] 1 потребител изказва благодарност на nehranimaiko за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#3

От няколко месеца използва pro-версията на пречиствателя и в комбинация с прахосмукачката на шаоми, мога да твърдя, че количеството прах, което се наслагваше по мебелите намаля в пъти.

Пречиствателят работи напълно ефективно и за това давам следния пример. През деня, когато прозорците са затворени, показанията варират от 002 до 024 в зависимост от това колко е мръсен въздухът в София. Минималните показания са при вятър, максималните са когато навън, по показания на airsofia са над 120-140.

При мръсен въздух навън и отваряне на прозорец, показанията на машината нарастват почти мигновенно, а след затварянето постепенно намалят.

Не мога осезаемо- с нос, да кажа, че дишам чист въздух, но количеството прах е очевидно по-малко.

Въпреки че го дават за кубатури до 60 квадрата, според мен и то на автоматичен режим, се справя отлично с апартамент от почти 80 квадрата

Google Pixel 6a
[-] 2 потребители изказват благодарност на slavkov за това мнение:
  • milenvn, ronnie72
Цитирай
#4

"Въпреки че го дават за кубатури до 60 квадрата, според мен и то на автоматичен режим, се справя отлично с апартамент от почти 80 квадрата" - не разбрах за кубатура ли говорим или за квадрати. Ако е за кубатура съм съгласен.
Цитирай
#5

(2019-01-31, 09:51:12)redsys написа:  "Въпреки че го дават за кубатури до 60 квадрата, според мен и то на автоматичен режим, се справя отлично с апартамент от почти 80 квадрата"  -  не разбрах  за кубатура ли говорим или за квадрати.  Ако е за кубатура съм съгласен.

моя грешка, за квадрати става въпрос.
иначе мерят и капацитет на обмен на въздуха, но не помня точно какви бяха

Google Pixel 6a
Цитирай
#6

От днес Метро са пуснали пречиствателя за 300 лв. Промоция за една седмица. Количествата са смешни обаче- пред мен в Метро 1 в София докараха 7 (седем) бройки, две от които ги взеха почти веднага.

Благодарение на колегата @Sloona имаме алтернатива- промоция в грабо на същата цена. Доставящата фирма е официален дистрибутор- Jar Computers, имате и официална двегодишна гаранция. Побързайте, защото остават 29 часа до изтичане на офертата: https://grabo.bg/chist-vazduh-0n882


Цитирай
#7

В Plesio също е 299 лв.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#8

Явно и те гледат да са в крак с промоциите, защото до онзи ден цената при тях беше 360 лв. Smile

Иначе офертата от 300 лв. с 2 години официална гаранция тук е убиец! Допреди един месец гледах оферти в геарбест за същият уред, излизаше 310-320 лв. без гаранция, че няма да го спрат на митница, защото е доста обемист. Сега даже дава изчерпан в техния сайт.


Цитирай
#9

В Индия е намален с 4000рупии, нормално е навсякъде да падне.
Още не мога да повярвам, че имаме продукти по-евтини от цената в китайските интернет магазини.
8999 рупии са 217лв, така че индийците не можем да ги стигнем, но 300лв за тук си е супер
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#10

(2019-02-07, 19:07:33)suffer написа:  Още не мога да повярвам, че имаме продукти по-евтини от цената в китайските интернет магазини.

Аз също Smile От Индия не можем да пазаруваме, но да си купуваме продукти на Xiaomi от България с 2 години гаранция и по-евтини от китайските онлайн магазини... Наистина е нещо ново.


Цитирай
#11

Много искам да си купя въпросния пречиствател, защото вече положението в София е под всякаква критика. Миналата седмица си забравих палтото на терасата да се проветрява и сутринта като го взех щях да се задуша - все едно го бях държал в някой комин. Трябваше да го дам на химическо, за да се разкара миризмата на въглища и смог.

Та, върши ли наистина работа това нещо?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на gurcayy за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#12

Върши работа, да. Аз също ще го взимам, положението в София наистина е нетърпимо.

Виж в единия от клиповете, човека отваря прозореца в Делхи, отвън нахлува мръсен въздух и перката веднага започва да се върти интензивно, за да изчисти Smile

Тази зима няколко пъти въздуха в София беше по-замърсен от Делхи и Пекин...


Цитирай
#13

По тая схема както проветряме по 2-3 пъти на ден , апартамент 80-90 квадрата ............. ко прайм ?
А филтър 100 лв на 3-4 месеца ?
Цитирай
#14

Като проветряваш, пречиствателя си изчиства въздуха. Все пак го дават 300 кубически метра на час дебит, не смятам че ще има какъвто и да е проблем. Колeга по-нагоре е написъл, че го използва в апaртамент 80 квадрата.

Филтъра е 60 лв. и се сменя веднъж на 4-6 месеца: https://solytron.bg/product/xiaomi-Xiaom...2d911de06e

Тоест при нашите условия веднъж в годината, защото пречиствателя няма смисъл да работи лятото. Не смятам че 60 лв. на година са непосилна сума за да опазим здравето си.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • ronnie72
Цитирай
#15

(2019-02-07, 20:22:37)gurcayy написа:   Миналата седмица си забравих палтото на терасата да се  проветрява и сутринта като го взех щях да се задуша - все едно го бях държал в някой комин. 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Ужас е в тая София, как го търпите това. Досега 2 пъти трябваше да я разрушите и построите на ново тая София, Буда по друг начин няма да ви разбере. Като бях студент живях в Красна поляна, вечер  уж "излизам на терасата да подишам малко чист въздух" отварям вратата, вдишвам и въздуха буквално имаше вкус и мирис. Чудех се къде да се дяна. Да не говоря като уж излизах да пуша цигара.....

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
[-] 1 потребител изказва благодарност на nehranimaiko за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#16

Машината наистина филтрира частиците. Миризми също улавя

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Google Pixel 6a
[-] 1 потребител изказва благодарност на slavkov за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#17

Аз ползвам от около половин година версия 2... Разликата с 2S е единствено дисплея. Определено върши работа примерно ако в помещението се готви или пуши за няколко минути премахва и миризмите и пушека... Филтри от алито за по 50-60 лв сменят се на около 4 месеца.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Stormrage за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#18

В Грабо се появи и първият реален отзив от клиент, закупил уреда на име Стела:

"Още на следващия ден, пречиствателят на въздух пристигна. Много бързо и точно обслужване. Засега съм доволна от уреда. Сензорите отчитат доста точно и изглежда, че успява да върши работата си."


Цитирай
#19

Как ли е разбрала че сензорите отчитат точно Big Grin

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#20

В първият пост от темата съм дал линк към два сайта, където можете да видите замърсяването в реално време за вашият квартал. В синоптик.бг също вече дават замърсяването с фини прахови частици в София. Ако се интересува човек, информация има много.


Цитирай
#21

(2019-02-12, 00:05:26)nehranimaiko написа:  Как ли е разбрала че сензорите отчитат точно Big Grin

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Това не е никакъв проблем. Просто гледаш  работата на уреда и се наслаждаваш. Може да си пуснеш един клип и ще разбереш за какво е писала.
Цитирай
#22

Здравейте фенове на марката днес и моя пристигна за 299 жълтици от Плесио, не ми се занимаваше с доставки от Китай а цената тук + гаранцията ми се стори доста добра.
+лек, красив и безшумен на ниски обороти. Изчистен дизайт, данните за температура и влажност са точни. Лесно и изчистено управление.

-за връзка с wi-fi е нужен 2,4GHZ рутер. Моя беше нестроен само на 5GHZ и се чудех защо не мога да го сдвоя с през Mi home. При активирането на dual frequency го намери веднага и заработи.

Впечатления и измервания:
В стаята(голям хол) при първоначално пускане стойностите бяха 15, като след 10 минути работа смъкна на 8. Естествено като Тома Неверни тествах дали наистина мери като запалих пура за тест и за няколко секунди скочи до над 400 Big Grin . Сега се прибрах от работа и беше на 2.

В момента го пуснах в спалнята, където за 10 минути(не авто мод а ръчен със близо 50% скорост на мотора) от 10 смъкна на 2. В същото време на терасата показа 21.

За сега съм супер доволен. Отдолу на филтъра има нфц таг където вероятно се записва колко време е бачкал и от него показва % износване.

HTC 10 / iphone 12
[-] 3 потребители изказват благодарност на zviara за това мнение:
  • emil11, milenvn, slavkov
Цитирай
#23

Nfc-то е за проверка на филтъра до колкото знам. С неоригинални сигурно няма да тръгне Smile

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Google Pixel 6a
[-] 1 потребител изказва благодарност на slavkov за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#24

(2019-02-12, 18:40:05)zviara написа:  Здравейте фенове на марката днес и моя пристигна за 299 жълтици от Плесио, не ми се занимаваше с доставки от Китай а цената тук + гаранцията ми се стори доста добра.
+лек, красив и безшумен на ниски обороти. Изчистен дизайт, данните за температура и влажност са точни. Лесно и изчистено управление.

Супер, да ти е честит  Storstark

Много добри реални отзиви публикуваш!


Цитирай
#25

На Метро МАЙ беше на по-добра цена. Честито , ще чакаме отзиви.

Едит: На същата цена е.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)