Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MI Air Purifier 2; 2S; 2H; 3C - серия пречистватели на въздуха от Xiaomi
#51

Здравейте.
Весели празници на всички колеги от форума.
Преди доста време, когато реших да си купя пречиствател за въздух, направих едно кратко проучване, какви са главните неща, които определят уреда който клиента избира, дали е подходящ за неговите критерии. Запознах се с редица документи и мисля да споделя най-важните неща, които се отнасят за пречиствателите на въздух за домашни условия.

https://ahamverifide.org/wp-content/uplo...cation.pdf

How It Works
CADR comes from AHAM (Association of Home Appliance Manufacturers).  This is a way for you to compare the amount of clean air from air purifiers. The AHAM CADR is a voluntary program so it’s hit or miss whether an air cleaner will have a CADR number.
There are 3 sizes of particles measured. They each give an indication of the air purifier’s ability to remove the smaller particles (smoke) up to larger sized particles (pollen).
Smoke CADR (0.09 – 1 micron)
Dust CADR (0.5 – 3 microns)
Pollen CADR (5 – 11 microns)
There are two factors that influence the CADR ratings scale.  They are the filter efficiency and the air flow through the filters.
Taken together they give an indication for how much filtered air you will get from the air purification system.
The CADR represents the amount of clean air coming out of the air purifier on the highest fan speed.  It is only measured on the highest fan speed.  If you run the air cleaner on a lower fan speed then the CADR will be lower since the fan airflow is less.
CADR is measured in cfm or cubic feet per minute in the US.
For example, if the air purifier produces 100 cfm and the filter removes 90% of particles (efficiency) then the CADR for the air purifier will be 90.  100 times 90%.
In Asia and Europe the CADR is given in cubic meters per hour.
Clean Air Delivery Rate to Room Size
You may be wondering how to convert the CADR to something practical like the size of your room.
According to AHAM, they suggest you take the CADR rating and multiply this by 1.55 to get the room size.  This is based on a ceiling height of 8 ft.
For example, a 100 CADR air cleaner will then clean a room size of 155 sq ft.
To go the other way, that is to know your room size and to find the right CADR you would then divide your room square footage by 1.55.
Say your room is 250 sq ft.  Divide this by 1.55 and you get 161.  This means you will want a room air cleaner with a CADR of 160 or higher.
AHAM recommends you use the smoke CADR to calculate the room square footage.  Given this is the smallest particles sizes they measure it seems like the most difficult to achieve a high score.
Надявам се да съм полезен и да внеса известна доза яснота по въпроса.
Цитирай
Аксесоари
#52

Здравейте, за много години на всички!
Искам да си взема въздухопречиствател. След много четене, на противоречиви мнение започнах да се обърквам.
В началото си харесах Xiaomi Air Purifier 2S
https://xiaomi-shop.bg/index.php?route=p...r+Purifier

След това мой познат ме убеждава да взема Xiaomi Air Purifier 3H
https://www.aliexpress.com/item/40001132...30412444.0

Тук във форума видях версията Xiaomi Mi Air Purifier 2H
https://xiaomi-shop.bg/index.php?route=p...r+Purifier

За Xiaomi Mi Air Purifier 2H и Xiaomi Air Purifier 3H разбрах, че са с по-добър филтър HEPA13. Втория ми идва малко скъп, не знам дали си заслужава и ще има ли разлика за 18м3 всекидневна, където ще се ползва.
И така стигам до вариант между двата модела 2H и 2S. Доколкото разбрах разликата е в дисплея и по-голямата мощност при 2S но пък 2H е с по-добър филтър. Като в момента Xiaomi Mi Air Purifier 2H е на добра цена в БГ, около 210лв., другия Xiaomi Air Purifier 2S излиза 260 лв от Aliekspres.
Както казах, помещението е 18м2 - 45м3 всекидневна. Грешка ли ще е да взема Xiaomi Mi Air Purifier 2H вместо Xiaomi Air Purifier 2S?
Благодаря!
Цитирай
#53

Ако държиш да има екран-2s.
Общо взето, каквото и да вземеш, няма да сбъркаш.
Аз бих заложил на 2Н заради гаранцията.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Google Pixel 6a
[-] 1 потребител изказва благодарност на slavkov за това мнение:
  • BOWAR
Цитирай
#54

(2020-01-15, 14:21:35)slavkov написа:  Ако държиш да има екран-2s.
Общо взето, каквото и да вземеш, няма да сбъркаш.
Аз бих заложил на 2Н заради гаранцията.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

За екран не държа да има! Повече на характеристиките, но виждам, че са почти еднакви, с тази разлика, че 2s е с малко по-голяма мощност. Но в моя случай за 45м3 мисля няма да е проблем. за сметка на това пък 2Н е с HEPA13. Както казваш и гаранцията, не е за пренебрегване.
Цитирай
#55

Само да не се превърнем в хипохондрици, нали... Иначе мен лично ме радва наличието на дисплей, иначе данните могат да се наблюдават през смартфона. Нагласил съм го да работи по 3 часа на ден, че иначе, като се покажа навън и може да се гътна от разликата...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#56

(2020-01-15, 19:16:13)alexbg67 написа:  Само да не се превърнем в хипохондрици, нали... Иначе мен лично ме радва наличието на дисплей, иначе данните могат да се наблюдават през смартфона. Нагласил съм го да работи по 3 часа на ден, че иначе, като се покажа навън и може да се гътна от разликата...
В хипохондрици едва ли! Живея в непосредствена близост до голям булевард. Когато отворя да се проветри става кофти в къщи не се диша, страшна смрад на изгорели газове, пушъци и какво ли още не.
Казваш върши работа, кой модел ползваш?
Цитирай
#57

2S, затова акцентирах на дисплея, да не го рекламирам. Smile При мен е по-чисто за дишане, но например преди няколко дни, когато алармираха за в пъти мръсния въздух, машинката реагира с максимална мощност на няколко пъти, докато не свали нивото в зелената зона. Говорим за проветрена сутринта стая, а действието се случва привечер, затворено помещение.
В предния пост се опитах да вкарам леко хумор, ако не съм успял се извинявам! Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • BOWAR
Цитирай
#58

Здравейте,
Аз също съм в процес на избор на въздухопречиствател и благодаря за подробната информация и мнения, които сте предоставили във форума.
Насочил съм се между два модела: 
1.Xiaomi Mi Air Purifier 3H
2.Xiaomi Mi Air Purifier Pro
 
Това, което ме притеснява е сравнението между класовете филтри, което сте направили в по-горен пост. Моделът Purifier 3H е с филтър клас 13, докато моделът Purifier Pro е с филтър клас 11. Но навсякъде виждам, че резервните филтри са съвместими с всички модели.
То означава ли, че независимо кой модел избера ще мога в последствие да си закупя по-висок клас резервен филтър?
Цитирай
#59

Ами те базовите филтри са основно противопрашни, има избор на такива антибактериални и абсорбиращи смоли и други такива частици и миризми. Ако физическите размери са еднакви останалата част от уреда е само моторика.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#60

И аз се записах с един 3H от БГ - 290 лв , довечера ще го подкарвам и по-нататък ще видим отзивите какви ще са. 
.......в комплект е със сивия филър който го водят 1 идея по-добре.
Цитирай
#61

(2020-01-22, 16:30:59)sharkybg написа:  И аз се записах с един 3H от БГ - 290 лв , довечера ще го подкарвам и по-нататък ще видим отзивите какви ще са. 
.......в комплект е със сивия филър който го водят 1 идея по-добре.
Някакви впечатления да споделите. Smile Предстои ми и на мен подобна покупка, но се триумя между няколко модела. Smile

:: respect
Цитирай
#62

(2020-01-23, 20:29:12)userworx написа:  Някакви впечатления да споделите. Smile Предстои ми и на мен подобна покупка, но се триумя между няколко модела. Smile

За 1 ден ползване немога да кажа много за ефикастност и тн. , покрил съм филтъра с лист тънка вата за аспиратор както писаха колеги в предни постове да не се набива директно филтъра с прах , съответно се удължава живота.Поръчал съм си от алиекспрес 10 броя листове с подходящ размер филтърна вата , но тя ще дойде след 1-2 месеца сега покрай новата им година. 
Ценово ме устройваше този модел,безчетков мотор, ниска консумация, филтъра е по-високия клас,1 идея по-големия обем който завърта защото хола ми стои отворен към другите стаи, харесват ми продуктите на марката и затова реших и този уред да е техен.
Харесва ми ,че е доста тих .... в момента е на автоматичен режим ,показва ниски стойности около 10-15 и не се чува че работи, като отворя прозоеца директно се вдига стойноста на частици и си вдига оборотите, 3 режима на екрана (изключен , леко осветен и силно осветен) , изключване на звука при изключвване и включване да не пищи,на дисплея температура ,валжност,режим на скорост и wifi връзка, създаване на правила при какви нива да се пуска или спира ..степенни и тн , съзадаване на таймери за пускане и спиране, управлява се през Mi home приложението на регион Германия го засича.
Да се има в предвид ,че лазера който отчита частиците е на гърба на уреда и трябва да е над 10см от стена или друго тяло, също така като инфо което е полезно отзад при лазера има много малък вентилатор който върти въздуха покрай лазера , когато изключите уреда установих ,че този вентилатор отзад продължава да си работи и логично защото следи частиците и ако е зададено да се пусне при определена стойност ,той се пуска като я мине. .......... мисълта ми е ако някой му се налага да не позлва уреда известно време , да го изключи от тока защото няма смисъл малкия вентилатор да върти и да пълни прах при лазера. 
Като цяло уреда ми харесва , настроил съм си часове за работа и мисля да го забравя Smile .... само да му сменям филтрите.
Дано съм бил полезен , ако се сетиш нещо още .... питай Smile
[-] 4 потребители изказват благодарност на sharkybg за това мнение:
  • Angel1999, emil11, milenvn, userworx
Цитирай
#63

Купих 2 пречиствателя 3н, четох четох , тия са с сертифициран хепа филтър. За момента съм доволен, праха вкъщи е по-малко, сутрин определено кашлям малко( пуша здраво). Единия ми е в всекидневната, пуша при него .... Е оправя се адекватно. Другия е в детската, купени и монтирани в един ден, разликата в живота на филтъра е вече 6 дни. Монтирани преди 3 месеца. На фона на филипси,ровенти, Ронсъни определено съм доволен. Хепа 13 филтъра е 59 лв. Работят нон стоп на авто. На две седмици почиствам филтрите с прахосмукачка. Не променя живота на филтъра. На регион България са вми хоум , не е необходимо да сме в една мрежа за контрол.

Не взех 2н, защото няма сензори за влажност и темп, няма и дисплей. Филтрите са същите.

xiaomi redmi note 3 (helio 10)
Redmi note 4 , 4/64
A2 lite
[-] 1 потребител изказва благодарност на Crusss за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#64

(2020-03-10, 23:12:48)Crusss написа:  Купих 2 пречиствателя 3н, четох четох , тия са с сертифициран хепа филтър. За момента съм доволен, праха вкъщи е по-малко, сутрин определено кашлям малко( пуша здраво). Единия ми е в всекидневната, пуша при него .... Е оправя се адекватно. Другия е в детската, купени и монтирани в един ден, разликата в живота на филтъра е вече 6 дни. Монтирани преди 3 месеца. На фона на филипси,ровенти, Ронсъни определено съм доволен. Хепа 13 филтъра е 59 лв. Работят нон стоп на авто. На две седмици почиствам филтрите с прахосмукачка. Не променя живота на филтъра. На регион България са вми хоум , не е необходимо да сме в една мрежа за контрол.

Не взех 2н, защото няма сензори за влажност и темп, няма и дисплей. Филтрите са същите.
Изобщо не ти препоръчвам да ги чистиш с прахосмукачката. Връщащ всичко пречистено обратно към първите слоеве

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай
#65

(2020-03-10, 23:12:48)Crusss написа:  Не взех 2н, защото няма сензори за влажност и темп, няма и дисплей. Филтрите са същите.
Моя 2H показва температура и влажност в приложението.

[Изображение: Screenshot-2020-03-11-11-59-26-747-com-x...rthome.png]
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#66

(2020-03-11, 11:58:28)milstan написа:  Моя 2H показва температура и влажност в приложението.

[Изображение: Screenshot-2020-03-11-11-59-26-747-com-x...rthome.png]
Интересно, солитронци нищо не ми казаха. Утре ще проверя(в бизнеса ми са).

xiaomi redmi note 3 (helio 10)
Redmi note 4 , 4/64
A2 lite
Цитирай
#67

Разликата мисля е само в липсата на дисплей, останалото си е същото.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#68

(2020-03-11, 11:58:28)milstan написа:  Моя 2H показва температура и влажност в приложението.

[Изображение: Screenshot-2020-03-11-11-59-26-747-com-x...rthome.png]

Точно така! Важното е да се отбележи, че 2H модела има сензори за темперетура и влажност и те си излизат във приложението на вашият смартфон! Няма единствено дисплей. Според мен заради един дисплей цената му е доста надолу и си заслужава отвсякъде!

Oферта за 2H- 212 лв.: https://ofisitebg.com/product/xiaomi-vaz...fier-2h-eu

Тук отново е 212 лв.: https://eustore.bg/zdrave-i-krasota/air-...-2h-white/

Предлага се и в Технополис и Емаг на редовна цена от 250 лв. Емаг всеки месец правят някаква промоция, тогава намаляват с 10 % до 225 лв., безплатна доставка: https://www.emag.bg/prechistvatel-za-vyz...DFP778BBM/

Технополис два пъти в годината намаляват с 10 % и тогава отново излиза 225 лв.: за Великден- месец април и за Черният петък в края на ноември месец.


Цитирай
#69

От утре Емаг пускат пречиствателя за 219 лв. с безплатна доставка:

https://www.emag.bg/prechistvatel-za-vyz...ario_ID=49

А тук е 205 лв. + 6 лв. доставка= 211 лв.: https://eustore.bg/zdrave-i-krasota/air-...-2h-white/


[-] 3 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • milstan, suffer, Wild bear
Цитирай
#70

(2019-02-12, 20:22:28)milenvn написа:  Супер, да ти е честит  Storstark

Много добри реални отзиви публикуваш!
 
Със здраве и в Чистота да си го ползваш Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на westsider за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#71

Малко да повдигна темата. Взех 2H модела - само на мен ли ми прави впечатление,че всеки път като отворя приложението ми показва ралични стойности ? Примерно индекса е спаднал до 10 - излизам от приложението /без да изключвам уреда/ влизам отново и показва 36 примерно. На какво се дължи това ? Направи ми и впечатление,че екрана на приложението ми изглежда по различен начин от този показан на сайта :

https://www.mi.com/global/mi-air-purifier-2h/app/

Също така бихте ли ми казали актуалните команди за управление,чрез Google Assistant ? Има ли други освен старт и стоп ?

CAT B15
Цитирай
#72

Относно последния въпрос аз знам тези :
(втората снимка)
Не съм се заглеждал за това дали се показват различни стойности при вход, изход и после пак вход в приложението.
Ето снимка как изглежда при мен екрана :

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
[Изображение: 1d2dce15a612da543220a6c9115d4139.jpg]
[Изображение: 5cd3598e93be7186fb24cc41c216fac9.jpg]

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#73

Хмм,при мен го няма Level 1 бутона

CAT B15
Цитирай
#74

Захладня навън и го пуснах отново в действие... Дойдоха ми от Китай разни хартии, които би трябвало да увеличат живота на активния филтър. Имате ли идея, как се разбира, кога са за смяна?

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#75

(2020-09-26, 21:23:24)alexbg67 написа:  Захладня навън и го пуснах отново в действие...

Нека видим и най-добрите актуални оферти за пречиствателя. Тук е 205 лв. + 5 лв. за доставка:

https://ofisitebg.com/product/vazduhopre...urifier-2h

В София може да го поръчате до някой от магазините на JAR Computers и да го вземете оттам за 210 лв:

https://www.jarcomputers.com/Xiaomi-Mi-A...l?ref=prod


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)