Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MI Air Purifier 2; 2S; 2H; 3C - серия пречистватели на въздуха от Xiaomi

(2021-02-23, 17:07:56)sharkybg написа:  ....
Турбината е същата , в шума не видях разлика
....

И аз като теб съм се засилил към 3С. Но ме спира единствено, че на някои места го дават по шумен. 
MI Air Purifier 3C - Работен шум - 61dB.
MI Air Purifier 3H - 32.1dB на максимална мощност.
Това сравнение го гледах в Ситител. Може ли линк към друго сравнение. Интересува ме единствено колко са шумни.

1916 
Цитирай
Аксесоари

(2021-02-24, 10:30:19)milss написа:  И аз като теб съм се засилил към 3С. Но ме спира единствено, че на някои места го дават по шумен. 
MI Air Purifier 3C - Работен шум - 61dB.
MI Air Purifier 3H - 32.1dB на максимална мощност.
Това сравнение го гледах в Ситител. Може ли линк към друго сравнение. Интересува ме единствено колко са шумни.
Явно не четеш като хората , имам ги и двата модела в нас , разлика в шума не чувам с просто ухо.
АКо тръгнеш да мериш с уреди може и да има.

За да не го чуваш и да не дразни се слага едно правило в апа , примерно ти давам ..... ако нивото на частици е под 35 пусни нощен режим , ако е над 45 пусни ауто. 
Така уреда в 90% времето не разбираш че работи!
[-] 1 потребител изказва благодарност на sharkybg за това мнение:
  • doxr
Цитирай

(2021-02-23, 17:07:56)sharkybg написа:  След като сравних 3C и 3H ,  3C по ми допада като конструкция , по-добро уплътнение на филтъра да не смучи външен въздух , по лесна смяна , няма нфц таг , което означава че ако се повят читави заместители на филтри няма да има грижа с подмяната да пищи нещо че не е оригинален. Турбината е същата , в шума не видях разлика, филтрите са еднакви (черна хепа) , разликата в обема е минимална и не е фактор. 
Така че който иска да спести между 30-50 лв за мен 3C е по-добрият избор , който му се плаща за термометър и влагомер да взема 3H

Аз ли не чета като хората или ти не можеш да се изразяваш. Ей ти го целия пост, изтипосан в цитат и никъде не разбрах, че ги имаш и двата модела. Пишеш, че само си ги сравнил, но аз на боб не мога да гледам и не знам къде си ги сравнявал -в интернет ли, в магазина ли, у вас ли или у комшийката  Smile . 
Иначе това е информацията която намерих като ниво на шум и 3С го дават с двойно повече децибели.

https://www.citytel.bg/xiaomi-mi-air-purifier-3h

https://www.citytel.bg/xiaomi-mi-air-purifier-3c

И благодаря за информацията.

1916 
Цитирай

(2021-02-24, 15:35:19)milss написа:  Аз ли не чета като хората или ти не можеш да се изразяваш. Ей ти го целия пост, изтипосан в цитат и никъде не разбрах, че ги имаш и двата модела. Пишеш, че само си ги сравнил, но аз на боб не мога да гледам и не знам къде си ги сравнявал -в интернет ли, в магазина ли, у вас ли или у комшийката  Smile . 
Иначе това е информацията която намерих като ниво на шум и 3С го дават с двойно повече децибели.

https://www.citytel.bg/xiaomi-mi-air-purifier-3h

https://www.citytel.bg/xiaomi-mi-air-purifier-3c

И благодаря за информацията.

Аз откъде да знам,че не си чел темата а избирателно някой пост Smile .... преди няколко поста съм писал какво имам и че ще напиша като дойде и 3c-то

Затова са форумите да се пита , казах ти вече , вземай смело което ти е по джоба Smile
Цитирай

Не я чета избирателно темата. Като вляза във форума, чета новите мнения, че ако почвам при всяка тема винаги от първото мнение, аз ще чета повече от някой доцент.
Сега прегледах отново предните постове и видях, че си се похвалил преди 3 седмици. Аз не помня какво съм вечерял снощи, а какво остава от преди 20 дни  Smile .  Честито и със здраве да го ползваш.
Ще послушам съвета ти и ще взема 3С. Все пак го препоръчваш от личен опит.

1916 
Цитирай

Здравейте, дали може да се ползва някой от моделите в помещение с новородено дете ?

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

CAT B15
Цитирай

Аз бих го препоръчал, ако няма други методи за филтрация. Освен позитиви, в редки случаи завишени нива на шум, носи само ползи, според моите разбирания за здравословен въздух в градска среда. Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

На 3С ли да се спрем ? По принцип е за бебока на брат ми. Ние сме с 2Н и аз съм си доволен от него

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

CAT B15
Цитирай

   
3с е страхотен за парите си.
Често го пускат от полша за 170-180лв,без митници
[-] 1 потребител изказва благодарност на Wild bear за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Здравейте, от няколко дни правя инхалации с физиологичен разтвор на малката ми дъщеря. Пречиствателя се побърква и почва да върти на макс като пусна инхалатора - показва максимум вредни частици. При положение,че разтвора е безвреден, защо така полудява пречиствателя ? [Изображение: 6b15ef45835be3866eaaf2659b83efd7.jpg]

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

CAT B15
Цитирай

(2021-03-09, 10:07:04)DaGa написа:  Здравейте, от няколко дни правя инхалации с физиологичен разтвор на малката ми дъщеря. Пречиствателя се побърква и почва да върти на макс като пусна инхалатора - показва максимум вредни частици. При положение,че разтвора е безвреден, защо така полудява пречиствателя ? [Изображение: 6b15ef45835be3866eaaf2659b83efd7.jpg]

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

Уреда не мери вредни неща във въздуха а частици , ако въпросния уред пуска пара или от сорта става точно този ефект! 
Същото става и ако в стаята с пречиствателя има овлажнител. 
Така че няма място за притеснение.
Цитирай

Ясно. Странно, че има има и овлажнител в стаята (9кв.м.) ,но като работи той пречиствателя си седи на минимални обороти

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

CAT B15
Цитирай
Heart 

3С и 3Н на добра цена.
https://techmart.bg/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D...0BHR4518GL
-------------
https://techmart.bg/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D...ifier%203H

POCO F5 12/256 GB





[-] 1 потребител изказва благодарност на ronnie72 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Редовната цена на Xiaomi Mi Air Purifeir в ЕМаг е 203лв., но с код "Home" получавате 15% отстъпка и става 173лв.


Прикачени файлове Миниатюри
   

1916 
[-] 5 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • 4ere6a, milenvn, milstan, ronnie72, zviara
Цитирай

Офертата е удължена до 9.04. Код - discound.
----------------
Офертата е удължена до 12.04. Код - Home.

POCO F5 12/256 GB





[-] 3 потребители изказват благодарност на ronnie72 за това мнение:
  • milenvn, milss, suffer
Цитирай

Здравейте, малко страничен въпрос.

Имам пречиствател и овлажнител. Съответно съм ги вързал към Mi Home. Работят без проблем.

Вчера взех wi fi камера на Xiaomi ,и греда - не иска да се добави към Mi Home.

Добавих я като смених сървъра вместо Германия да е Китайски ,но така пък не мога да управлявам овлажнителя и пречиствателя. Просто не искат те пък да се добавят в приложението ,като е китайски сървър.

Някой да се е сблъсквал с този проблем и има ли решение ?

Ясно е,че може да кача приложението на друг телефон/ таблет и от там да управлявам примерно камерата ,а от другия телефон другите устройства,но това е много краен вариант и искам да го избегна .

Да допълня - упътването на камерата е изцяло на китайски ( гласовите съобщения от нея при настройка - също), но с google lens успях да преведа упътването. Както вече споменах с китайския сървър успях да я подкарам ,но искам и трите устройства да са на един акаунт

Това е камерата [Изображение: 7686c09a2908feae9cc6664716070d9f.jpg]

CAT B15
Цитирай

Можеш да клонираш приложението и на едното да оставиш китайски сървър, а на другото европейски.
Другия вариант е с модифицирана версия на приложението да работиш
Цитирай

Може ли да ми дадеш линк как се прави това ?

Принципно съм намерил едно моднато, но от руснаци.... Кой знае какви гадини има скрити в него


https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html?m=1

Тези китайски сървъри толкова ли са зле ?

Цял ден чакам доста време докато се появи камерата [Изображение: 59923d24394f5cd856bf116878d572de.jpg]

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

CAT B15
Цитирай

(2021-08-17, 15:34:23)DaGa написа:  Може ли да ми дадеш линк как се прави това ?


На Xiaomi телефон е settings - apps - dual apps и слагаш отметка на приложението, което искаш да клонираш.
Цитирай

Благодаря, с dual apps стана перфектно.

Имам само един проблем, понякога не иска да се свърже с камерата или отнема доста време. Предполагам,че е от китайския сървър . Това има ли как да се оправи ?

Дали може да се сложи някой firmware,който да работи с немския примерно ? ( С него нямам никакво забавяне с другите устройства).

Имам и друга wi fi камера , не на Xiaomi . На Escam е, с нейното приложение (I see) нямам никакви проблеми - веднага си прави видео връзката,като я пусна. А и гласовите и съобщения са на английски

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

CAT B15
Цитирай

(2021-02-15, 14:59:56)DaGa написа:  Не ми се занимава с куриери. Взех си го лично от Xiaomi shop в Надежда. Взех зеленият за 55лв. да видим ще има ли разлика. Досега бях с този който си върви с пречиствателя.

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

И..има ли разлика?

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай

Някой може ли да ми каже как да нулирам Xiaomi Purifier 3C след нов филтър. Опитах от книжката указанието не се получава. В апа все още пише 0 % живот а е на 2 дни.
Цитирай

(2021-03-09, 10:27:42)sharkybg написа:  Уреда не мери вредни неща във въздуха а частици , ако въпросния уред пуска пара или от сорта става точно този ефект! 
Същото става и ако в стаята с пречиствателя има овлажнител. 
Така че няма място за притеснение.

Същото се получава и при мен, тъкмо щях да пиша. Имаме Mi Purifier 3H, зимата вкъщи влажността е много ниска около 25-35% и сутрин след събуждане, нос запушен, гърлото пресъхнало. Взех овлажнител на Levoit, хубав модел, ултразвуков, поддържа влажността около 50% и със сигурност се спи по добре, но пречиствателя откача. Не спира да отчита вредни частици, ще излети от въртене, отчита, че въздуха е нездравословен и не пада под 250-300. Та това се зачудих, овлажняваме въздуха за да е по лесно за дишане, спане и да се чувстваме добре, а в същото време пък нездравословен Да му обръщам ли внимание, явно, че е нормално да не са съвместими двата уреда.
Цитирай

Здравейте,
Спях се на Xiaomi Smart Air Purifier 4 Lite EU.
Не намерих информация тук за него.

Струва ли си като показания и съотношение цена качество от по-скъпите модели?
Как стои въпроса с филтрите?
Мисля днес да рискувам с него.
Ще го ползвам в стая 15 квадрата и може би ще го местя в стая 35 квадрата.

Благодаря предварително Smile
Цитирай

Здравейте, пак съм аз.
Поради липсата на наличности, или необходимостта от чакане за доставка, взех Xiaomi Smart Air Purifier 4 от официалния магазин на марката.. (бях като дете в сладкарница) 😀😀😀

Доста чувствителна джаджа - запалих една цигара при включен абсорбатор и тя полудя 😀

Надявам се да не съм сгрешил, ама само времето ще покаже Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на jorimafia за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)