Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MIUI 9 - премахване на препоръки
#1
Bug 

Здравейте, дълги години отлагам писането на тази тема.
Една от причините беше, че нямаше MIUI 9 преди години, а другата, че все не попадах на телефон с global stable MIUI 10, на който да обходя настройките.
Втората още е налице - разполагам с Нефлашващ се до Орео ми 5, така че съм с последния Стабилен, базиран на Нуга 9.1.1.0.NAAMIEI.
Тема за MIUI 10 има, но тя не се отнася точно за това, за което ще пиша в момента, и което е по-актуален проблем, а именно Спирането на препоръките в настройките на MIUI и ограничението на приложенията, които биха ги генерирали.

Тъй като не виждам как да станат нещата със снимковия материал, без да е записано на видео клип ще направя този Обход с настройки на Български език. При наличието на МИУИ 10 ще направя нова тема или някак ще допълня тази - просто хич не ми се ресетва само заради тази причина, трябва да има и друг стимул да си погубя данните. Предполагам ме разбирате Cool
 
И.. нека започнем. Ситуацията е, че започваме директно след ресет. Изгрява телефона с MIUI 9

1.  Избор на език - Български
2. Избор на регион - България
3. Свързвам с Wi-Fi мрежата
4. Приемам Условията за ползване
5. Тъй като телефонът е без СИМ карти пропускам следващата стъпка
6. Засега пропускам и вписването в Google профил
7. пропускам и вписването в MI aкаунт
8. Пропускам Задаването на парола
9. Допълнителни настройки - Махам отметките от: Местоположение, Потребителски отзиви, Изпращай диагностични данни автоматично (остава маркирано само автоматичното обновяване
10. Избор на тема - по ваш избор. Темата никога не е имала отношение към препоръките

Поздравеления!! Насладете се на новият си телефон Smile

11. Отварям настройките и ще споменавам само пунктовете заслужаващи внимание и отнасящи се до Препоръките
12. Интересното е, че в Основното меню на настройки почти няма какво да се пипа, но в MIUI 10 съм забелязал, че в Начален екран & последни има отметка за махане най-долу, но на MIUI 9 тя липсва, но поне напредвам в търсенето.
Междувременно се появи ъпдейт до 9.5.5.0, който също е Нуга...Дано да не ми развали хубавата тема Smile
(добавени са пунктовете в пост №2)
13. още не съм стигнал до нищо свързано с препоръки но все пак:
Настройки - Допълнителни настройки - Езици и въвеждане - Gboard - Разширени - Тук може да спрете "Споделяне на статистически данни" и "Споделяне на фрагменти", както и да си погледнете добре настройки в "Коригиране на текст".
Отнася се само за ползвателите на Google клавиатурата, но е добре да си преглеждате всичко, което ви предлага телефона, а ако не разбирате някоя настройка е добре да питате за какво е, а да не я оставяте по подразбиране.
Също може да видите на английски какво означава, понякога е доста улесняващо

Настройки - Допълнителни настройки - Поверителност

14. Достъп до известията - Тук махате отметките от "msa" и "Analytics". Всъщност по подразбиране стои маркирано само "Рамка на услугите на Xiaomi" и няма какво да се пипа, но все пак.. Не всеки гледа тази тема  с току що ресетнат телефон в ръката
15. Приложения с достъп до използването - Тук директно натискаме долу в средата иконата с трите точки и избираме Показване на системните процеси.
След това махаме отметките от Analytics, msa
16. Услуга за реклами - Махате отметката от "Използвай идентификатора на реклами".
Долната опция пък може да ползвате, ако в някое приложение започнете да виждате много свързвани с вашите търсения в мрежата реклами. Нулирате си id-то и би трябвало да ви забрави за известно време

Настройки - Системни приложения - Оптимизация

17. Скролваме до дъното на страницата и Махаме отметката от "Получавайте препоръки" (съответно и от "Заредето използвайки Wi-Fi")
18. Влизаме в "Почистване" и отново най-долу махаме отметката от "Получавайте препоръки" (съответно и от "Заредето използвайки Wi-Fi")

19. Настройки - Системни приложения - Браузър - Известия - махаме всичките отметки (обикновено е 1, но все пак..)


Учуден съм колко малко неща има за махане до тук.

Продължаваме с Приложенията по екраните:
20. Изтегляния - натискаме в горе в дясно трите точки - Настройки - Махаме отметката от "Покажи препоръчаното съдържание"

Да. с това приключваме. Реално в 9.1.1.0 явно няма кой знае каква опасност от нежелани препоръки.
Ще пиша още утре, като поразгледам MIUI 9.5
[-] 5 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Compare, milenvn, Monipeev, plamen3333, ronnie72
Цитирай
Аксесоари
#2

Добавка от 9.5.5.0:

Настройки - Тапет - Задържате бутона "Recent(меню)" - Махате отметката от Препоръки
Настройки - Google - Реклами - отново махате отметката за персонализиране и може да нулирате от време на време индетификатора, аналогично с точка 16 от предния пост

Има нов пункт в Настройки - Допълнителни настройки: Разрешение за нулиране на настройките. Тук махаме отметките от MiuiDaemon и msa

Браузър - настройки - лични данни - Махаме отметката от "Препоръчано за вас"
Mi Видео - Настройки - Махаме отметката от push известия
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • ronnie72
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)