Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 7- лични впечатления, ревюта и отзиви
#1

Колеги, както добре знаете, днес пристигна при мен това малко зверче с 48 MP камера. Доставката беше рекордно бърза- 10 дни с обикновена поща от Китай. Без проблем премина митница и от 3 часа е в ръцете ми.

Първо хващане в ръка- изключително премиум усещане! Стария ми телефон Ноте 5 е със алуминиев гръб, но този определено е класа отгоре! Панела- също по-добър, а изпълването на почти целия екран много радва окото. Ноча е малък и пренебрежим, досега не съм имал телефон с ноч и щом не ми прави впечатление... Чувствителноста на екрана е осезаемо подобрена и тук трябва много да похваля Xiaomi. Реагира моментално и на най-лекото докосване.

Вижте красотата и елегегантноста на телефона веднага след разопаковането:

[Изображение: IMG-20190131-164403.jpg]
[Изображение: IMG-20190131-164436.jpg]
[Изображение: IMG-20190131-164544.jpg]


Първата ми работа беше да инсталирам Play Store. В Mi store изписвате "Google" и готово- първия резултат е това, което ни трябва. VoLTE също тръгна от раз, след въвеждането на кода. Появи се надпис 4G+, който досега никога не съм виждал в телефон от Редми серията. Надписа се появява и изчезва на различни клетки, което показва, че Виваком не са пуснали навсякъде 4G+ и са много зле със настройката на мрежата си. Все пак на една клетка постигнах над 123 Mpbs, също рекорд досега и определено това без 4G+/ LTE-A не е възможно. Така че новия модел поддържа агрегация, а Виваком е добре да се стегнат и да си оправят мрежата!


[Изображение: Screenshot-2019-01-31-17-17-21-988-cz-mr...onster.png]
[Изображение: Screenshot-2019-01-31-17-15-04-844-org-z...edtest.png]


Първият пост от темата стана много дълъг, затова спирам до тук. Телефона е убиец и си заслужава всяка една стотинка. Премиум усещане и възможности. Определено привлича погледите в компания и дамите веднага проявяват интерес Smile  Но всъщност истински важното е, че самите вие ще ползвате този телефон с удоволствие!


[-] 22 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • airbus, Androivcho, BeyondHorizont, cinizam, doktorra, Friz, kayovas, Kiridedra, Mcl, mitkogdzzz, muggs, Rad0slaw, Rio, ronnie72, Shortyoko, slavkov, stoyanov.bs, suffer, vargala81, venko1407, vlaf, Wild bear
Цитирай
Аксесоари
#2

Еййй, честито! Моя днес не пристигна! Дано утре да е в ръцете ми!
Сподели как е камерата и дали има режим 48МР или само 12.

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
[-] 1 потребител изказва благодарност на kyosev за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#3

честито!

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#4

Мерси на всички. За камерата започвам да пиша отделна тема, защото пост 1 стана много дълъг Smile  Има режим 48 MP. Започна да се ъпдейтва, като сложих сим картата, затова имам само снимки в 12 MP. Утре ще направя повече и в 48 MP. Линк ще дам тук след малко Smile


Цитирай
#5

(2019-01-31, 18:35:58)milenvn написа:  Мерси на всички. За камерата започвам да пиша отделна тема, защото пост 1 стана много дълъг Smile  Има режим 48 MP. Започна да се ъпдейтва, като сложих сим картата, затова имам само снимки в 12 MP. Утре ще направя повече и в 48 MP. Линк ще дам тук след малко Smile
интересно за камерата,е,че по последни тестове не снимала "буквално" 48 мгп а с 12мгп,тъй като процесора не може да подържа сензора на Самсунг,.Но въпреки това правила страхотни снимки...ще чакам реален отзив от теб.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

Точно това се коментираше няколко пъти и бе обяснено защо са тези 48 мп. Това са 4 пъти повече пиксели от които правят 12 мп за по добро качество
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#7

(2019-01-31, 19:09:32)redsys написа:  Точно това се коментираше няколко пъти и бе обяснено защо са тези 48 мп. Това са 4 пъти повече пиксели от които правят 12 мп за по добро качество
то ясно това,въпроса е нагледно да се види.Не,че някой го блазни 48мгп.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Да .......и аз съм в очакване да видя резултата.
Цитирай
#9

Браво! С мерак да го ползваш! Чакаме вечерни снимки в различните режими.
[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#10

Малко се забавих докато регистрирам произволен акаунт в flickr. Ето линка, имайте предвид, че нищо не разбирам от фотография Smile

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1537481


[-] 3 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • Stevean78, suffer, tiesto_pld
Цитирай
#11

(2019-01-31, 18:06:43)milenvn написа:  Появи се надпис 4G+, който досега никога не съм виждал в телефон от Редми серията. Надписа се появява и изчезва на различни клетки, което показва, че Виваком не са пуснали навсякъде 4G+ и са много зле със настройката на мрежата си. Все пак на една клетка постигнах над 123 Mpbs, също рекорд досега и определено това без 4G+/ LTE-A не е възможно. Така че новия модел поддържа агрегация, а Виваком е добре да се стегнат и да си оправят мрежата!
Когато няма нужда от интернет телефона просто разкача втория кериър и при нужда се закача наново. Евентуално ще поддържа и комбинации 3+8 използвана извън градовете и 3+1+8 използвана в някои от градовете. То добавка на 900 липсва само в София, Пловдив, Стара Загора, Русе, Варна, Бургас и Хасково. Явно процесорът Сд660 е станал достатъчно евтин за да си позволят да го закупят с тези възможности.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 2 потребители изказват благодарност на batala за това мнение:
  • Miro2210, suffer
Цитирай
#12

Прав си, но има нещо друго. Веднага след резултата със 123 Mpbs, на 500 метра от мястото постигнах 23 Mpbs. Сякаш нета вървеше само на честота 2100 mhz. След още 1 км постигнах 60-70 mpbs. Такива огромни разлики в резултатите- нещо в настройките на мрежата на Виваком или в 4G+ не е както трябва. Разбира се, това е мое субективно наблюдение от тестовете днес.


Цитирай
#13

Да не мислиш, че само при тях е така. Скоростта зависи от силата на сигнала и от качеството му (на снимката от нет монстър приложението се гледа SNR). При ниско SNR няма как да се изкара скорост колкото и да е силен сигнала. Още миналата година когато още реално не бяха обявили, че пускат лте-а т.е. март месец установих със старото Редми ноте 3, че имаше от НДК до края на града плътно покритие на 2100mhz. Просто на телефона не всеки път му трябва.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 2 потребители изказват благодарност на batala за това мнение:
  • milenvn, Miro2210
Цитирай
#14

Сподели как се държи като цяло,при игра (ако играеш тежки) загрява ли, за лаг е ясно ,че няма...като визия ме радва.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#15

Телефона работи светкавично, липсва какъвто и да е лаг. Игри на телефона не играя, но ще сваля няколко за тест и да видя дали загрява.

Свалих Mi unlock и закачих телефона да пусна заявка за отключване на буутлоадъра, но ми дава че не е свързан с компютъра. Подозирам Windows 10, сигурно пак ще трябва да се занимавам да му изключвам driver signature...


Цитирай
#16

(2019-02-01, 15:34:48)milenvn написа:  Телефона работи светкавично, липсва какъвто и да е лаг. Игри на телефона не играя, но ще сваля няколко за тест и да видя дали загрява.

Свалих Mi unlock и закачих телефона да пусна заявка за отключване на буутлоадъра, но ми дава че не е свързан с компютъра. Подозирам Windows 10, сигурно пак ще трябва да се занимавам да му изключвам driver signature...
пробва ли с друг кабел/гнездо?

Изпратено от моят Pixel 3 XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#17

Не е от това, телефона излиза в Windows explorer, свалят се снимки.


Цитирай
#18

(2019-02-01, 16:38:03)milenvn написа:  Не е от това, телефона излиза в Windows explorer, свалят се снимки.
Във fastboot режим не трябва да се виждат вътрешна памет и сд карта. И в device manager излиза някакав си android bootloader.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#19

(2019-02-01, 15:34:48)milenvn написа:  Телефона работи светкавично, липсва какъвто и да е лаг. Игри на телефона не играя, но ще сваля няколко за тест и да видя дали загрява.

Свалих Mi unlock и закачих телефона да пусна заявка за отключване на буутлоадъра, но ми дава че не е свързан с компютъра. Подозирам Windows 10, сигурно пак ще трябва да се занимавам да му изключвам driver signature...

вероятно точно това ще те кара, ама поне бинд-на ли се лесно акаунта в developer settings?
или се наложи да се ползва vpn? или да се слага dev ром?
Цитирай
#20

Не, от първият път се добави акаунта в developer options.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#21

(2019-02-01, 10:25:25)tiesto_pld написа:  при игра (ако играеш тежки) загрява ли

Свалих Asphalt 9, върви прекрасно, играта изпълва целия екран, истинско удоволствие да се играе  Smile  За около 25 минути игра не съм усетил каквото и да е загряване, така че и в това отношение телефона е чук!


[Изображение: 25213260.jpg]


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#22

(2019-02-01, 17:04:52)suffer написа:  вероятно точно това ще те кара, ама поне бинд-на ли се лесно акаунта в developer settings?
или се наложи да се ползва vpn? или да се слага dev ром?
Dev ROM все-още няма, а само китайски стабилен

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#23

С бързото допълнително зарядно, за колко време зарежда от 0 до 100 %?
Цитирай
#24

Не съм тествал още, но Tech tablet дава с едното  2 часа и 10 минути, с другото- 1 час и 40 минути. Според мен- несъществена разлика. Разбира се, ако бързаш да излезеш и ти трябва спешно батерия, нещата се променят Smile

В темата за снимките съм пуснал такива в нощен режим: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1537828


Цитирай
#25

(2019-02-01, 17:04:52)suffer написа:  вероятно точно това ще те кара

Позна, но и моите предположения бяха, че оттам е проблема Smile

И така колеги, програмата Mi Flash unlock  НЕ РАБОТИ, ако не сте изключили driver signature enforcement  в Windows 10. За съжаление тази малоумна функция не може да се спре за постоянно. Допълнително Microsoft са усложнили нарочно изключването и. Ето как да спрете  "екстрата": Как да спрем driver signature enforcement

След това програмата си заработи и ми изписа, че трябва да изчакам 15 дни за отключване. Пак добре, другата опция е 30 дни Smile


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • solo5, suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)