Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 7- снимки от камерата

4K видеоклип, сниман с приложението Open camera, на яхта в Средиземно море:




[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • dedo pop
Цитирай
Аксесоари

(2019-05-20, 20:23:40)milenvn написа:  4K видеоклип, сниман с приложението Open camera, на яхта в Средиземно море:



Коя версия на open camera ползваш, и също така променяш ли нещо по настройките на камерата
Цитирай

Изтеглям от Play store текущата версия на Open camera. В настройките задавам за видео да снима на 4K. Това е всичко!


Цитирай

с какъв ром си, глобален или китайски ?
Цитирай

Глобален ром и глобална версия на телефона.


Цитирай

Много камери станаха, стоковата, Гугъл камера, open camera, съвсем се обърках с коя е най удачно да се правят снимки и клипове.
Цитирай

Почти всеки човек има поне 5 месинджъра на телефона- фейс месинджър, вайбър, WhatsApp, Телеграм, Инстаграм... Smile  Приложенията за запознанства, като Тиндер, Мамба и т.н. не броя, макар че и те са за директна комуникация и съобщения.  На този фон какво са 3 камери...

Стоковата- снимки през деня, Гугъл камера- през нощта (или нощен режим на стоковата), Open camera- 4K видео клипове. Лесно се запомня Smile


Цитирай

Е, не е най-удобното нещо да снимаш с 3 камери, ноооо за 300 лв. толкова

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Цитирай

Най-хубавото нещо на този свят е човек да има свобода. Кой е казал, че си длъжен да снимаш и с трите? Снимаш със стоковата и си свиркаш- въпрос на личен избор!

По темите за другите телефони хората правят чудеса, за да си инсталират Гугъл камера. Тук се инсталира елементарно, но се оплакваме, че имаме голям избор  Big Grin

Да се върнем по съществото на темата- нека видим кристално чистата вода в Средиземно море:

[Изображение: 26609992.jpg]


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Kiridedra
Цитирай

Снимано с Gcam[Изображение: 408997aaf9d64c957aeb94305dcdfd3a.jpg]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Цитирай

Аз вчера си инсталирах последната версия на BSG gcam и правих сравнения. Ами да ви кажа махнах я, защото според мен стоковата с снима по- добре.
[-] 1 потребител изказва благодарност на milenorcev за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2019-05-20, 20:23:40)milenvn написа:  4K видеоклип, сниман с приложението Open camera, на яхта в Средиземно море:


Трябва да проведеш курсове по снимане. На 27 инча монитор с 2560/1440 резолюция клипът е супер. Но не трябва да се ползва зум. Любопитен съм кой кодек е използван и битрейта колко е.
[-] 2 потребители изказват благодарност на dedo pop за това мнение:
  • milenvn, Wild bear
Цитирай

(2019-05-21, 16:38:58)dedo pop написа:  Трябва да проведеш курсове по снимане. На 27 инча монитор с 2560/1440 резолюция клипът е супер. Но не трябва да се ползва зум. Любопитен съм кой кодек е използван и битрейта колко е.

Факт, обикновен любител съм Smile Зуума беше грешка, но това е клип от нормален потребител в реалният живот. 

За кодека и битрейта кажи къде да ги видя, в детайли на галерията не дава информация по въпроса.


Цитирай

Имаш усет за кадриране.
https://play.google.com/store/apps/detai...info&hl=bg - това приложение показва необходимата информация.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dedo pop за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Мерси за приложението! За конкретният клип показва битрейт: 41.9 Mb/s, формат: MPEG 4.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • dedo pop
Цитирай

И от мен Smile


Прикачени файлове Миниатюри
               
[-] 1 потребител изказва благодарност на dian_vt за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

С коя камера, стоковата или gcam ?
Цитирай

Ами със стоковата само че на pro режим и без да активирам 48мп опцията тези ми бяха първите снимки след покупката му преди 3дни някаде иначе Google Cam вчера я качих да пробвам и с нея.

Снимчици Smile


Прикачени файлове Миниатюри
           
[-] 1 потребител изказва благодарност на dian_vt за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2019-05-20, 12:43:19)dedo pop написа:  https://photos.app.goo.gl/KDbwofTc341HB7nZA
Това е снимано с HongMi, бях от първите в България с този телефон, а съм и единствения, който има драйвери за WIN XP Cool 
Явно могат, но надграждат само железарията вътре. Жената го ползваше до преди 10 дена. Сега се обзаведе с RN4.
Днес ще поснимам акустичен концерт с RN7, да видим дали ще се справи. И тук ми изниква въпрос - ще може ли да прехвърля файла с OTG на флашка?

ПП. Ама не съобразих, че RN7 е с type C.
Можеш с type-c 9th кабел или едно малко преходниче от usb към type-C, което се пъха директно към флашката от едната страна и към телефона от другата.

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
[-] 1 потребител изказва благодарност на kyosev за това мнение:
  • dedo pop
Цитирай

Цветарско  Smile Big Grin


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 1 потребител изказва благодарност на dian_vt за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Страшно е 17mb снимка
Цитирай

Нещо измислихте ли за звука при видео в дискотеките/клубовете и като цяло при по-шумна обстановка ?

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай

Никакво развитие за Ноте 7, както и за Ми 9. Положението е същото.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Сериозно ? Чудех се между MI9 SE и MI9, главно заради този проблем, понеже говорих с притежател на микс 2 и каза, че няма такъв проблем и останах с впечатлението, че по-горният клас го няма това..

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай

Tва е от МИ 9 със същото IMX586. Качеството е много ниско. Свита бленда, дори има смущения - пуканки Big Grin
https://streamable.com/9kufy
https://streamable.com/n86yb

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • Rad0slaw
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)