Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 7- снимки от камерата
#1

Най-чаканото от телефона е прословутата 48 MP камера. Нека видим първо два чужди линка с реални снимки, направени с телефона:

https://www.flickr.com/photos/153916151@...0311/page1
https://twitter.com/bang_gogo_/status/10...208120834/


И сега да направя уговорката, че не съм фотограф и като цяло съм много далеч от тази наука. Снимките които ще споделя са изцяло в автоматичен режим- "насочваш и снимаш" и няколко в режим portrait. Вероятно много хора ще извадят уникални кадри от телефона и далеч по-добри от моите. Приемете тези снимки като абсолютно любителски и даващи съвсем бегла и най-обща представа за камерата:

https://www.flickr.com/photos/161965702@...064877968/


[Изображение: IMG-20090101-002532.jpg]
[Изображение: IMG-20090101-010446.jpg]
[Изображение: IMG-20090101-011330.jpg]
[Изображение: IMG-20090101-011426.jpg]
[Изображение: IMG-20090101-010830.jpg]
[Изображение: IMG-20090101-012401.jpg]
[Изображение: IMG-20090101-012250.jpg]


[-] 20 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • airbus, Antoan, BeyondHorizont, BGDropche, bodonance, cinizam, doktorra, hsgrgs, jordansl, karas, kayovas, Kiridedra, Mladen1957, muggs, ronnie72, ss_23, stoyanov.bs, suffer, vargala81, vini
Цитирай
Аксесоари
#2

Дай малко по-тъмни снимки(нощни)
Цитирай
#3

С риск да ме разкостят, без да претендирам, че съм някой експерт, задържам дъх и казвам че камерата на модела е малко от вида "получаваш това, за което плащаш".

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#4

Ако може  с нощен режим и gcam  за сравнение.
Цитирай
#5

Струва ми се че сайта на който ги качвам прекалено много смачква снимките. Кажете сега през тапата по- добре ли е?

Желанията ви ги имам в предвид за утре, другиден. Все пак имам и други ангажименти Smile


[Изображение: 3dd426b26fdd1c8eae396680465ac0a5.jpg][Изображение: 4c5b5449cb74119cf59b33c520aeecbd.jpg][Изображение: 94aaf52fd909f8a5ddc6f009f6957902.jpg]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Stevean78
Цитирай
#6

По принцип flickr не ги компресира. Но аз гледам през телефона, може през компютър да е по-добре.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#7

Да, но малко хора си правят труда да отварят линкове в flickr и да свалят снимки. А на компютър вградените снимки  във първи пост на темата изглеждат значително по-зле, отколкото същите, качени сега през тапата в предния ми пост. Явно сайта, който използвах е започнал прекалено много да компресира снимките.


Цитирай
#8

milenvn, тапата най-много ги компресира. Качвай ги в http://m.vfl.ru но после за да се показват тук трябва да редактираш http на https, демек добавяш по едно "s"


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#9

При мен са екстра снимките. Пробвай и в postimage.org
Цитирай
#10

EIS има ли камерата ? 
И светкавица евентуално на предната?
Цитирай
#11

EIS има. Светкавица на предната няма, ноча е твърде малък и няма място.


Цитирай
#12

Снимки от днес. Тези от 48 MP не ги приема нито във форума, нито в сайтовете за споделяне, били прекалено големи Smile По късно ще тествам flickr какво мислят по въпроса.

Стокова камера- нощен режим:

[Изображение: 25213573.jpg]

Google camera- Night Sight:

[Изображение: 25213621.jpg]

Стокова камера- нощен режим:

[Изображение: 25213696.jpg]

Google camera- Night Sight:


[Изображение: 25213706.jpg]

Стокова камера- нощен режим:

[Изображение: 25213714.jpg]

Google camera- Night Sight:

[Изображение: 25213720.jpg]


[-] 14 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • airbus, alexbg67, BeyondHorizont, BGDropche, doktorra, karas, milss, Rad0slaw, stenlius, Stevean78, stoyanov.bs, vargala81, Wild bear, zviara
Цитирай
#13

Лично за мен това е повече от задоволително. Срам ще ме е ако искам нещо повече от камерата и като цяло от телефона на тази цена....мерси за ревюто. Smile

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
[-] 1 потребител изказва благодарност на disrespectful за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#14

За нищо Smile Както казах и в самото начало, далеч съм от фотографията и тепърва ще излизат страшни снимки с телефона. Тук ще сложа и линк към секцията с камерата от ревюто на GSM Arena. Журналистите се скъсват да хвалят камерата и кадрите в нощен режим. Има  страхотни снимки от ЦУМ в София с флагманско качество: https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_no...1883p5.php


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • nik321
Цитирай
#15

Аз от това което видях си правя извода че-
1. Спокойно може да се мине и без инсталацията на гугъл камера(освен ако не си някакъв маняк ма тема детайл в нощното снимане- за това си има фотоапарати) .
2. Снимките от стоковата ми изглеждат с по-правилно цвето предаване.
3. Xiaomi казаха миналата година, че ще наблегнат на камерите и от това което виждам в последните модели(каде от излизането, каде с актуализации по камерата) си държат на обещанието.

Молба към автора на темата и колегите, ако поствате повечко снимки слагайте ги в спойлер, че на моменти става тегаво(интернета на висока скорост не на всеки е безкраен).

И огромни благодсрности на @milenvn за това, че направи всичко въжможно да е сред първите с телефона в България и да ни даде мнения и снимки от първа ръка.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
[-] 1 потребител изказва благодарност на ss_23 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#16

По въпроса stock cam vs gcam искам да погледнете това видео.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#17

По повод последното видео - снимките, които Милен показа от първа ръка , нощен режим и т.н са в пъти по - добри отколкото тези на видеото, което отново ме кара да се замисля в "истинността" на ревютата. Не може едните със сток камера да са топ ( хем Милен каза, че снима на авто) , а на ревютата, сравнявайки с Гкамерата , стоковата да изглежда жалка ... Изводите си остават за мен Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dvalchev за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#18

[Изображение: 25236952.jpg][Изображение: 25236947.jpg]


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • airbus, Stevean78
Цитирай
#19

Може да са с различни версии, например Милен да е с последния ъпдейт, а този от видеото - не. Факт е, че във видеото gcam е в пъти по-добре от стоковата, а тук не стоят така нещата. Всеки като си получи телефона, направи ъпдейти и тества кое как е, ще прецени коя камера да използва.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#20

Нощен режим


[Изображение: 25242878.jpg]


[-] 6 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • airbus, BGDropche, bimmer7805, Kiridedra, Mladen1957, Stevean78
Цитирай
#21

@ milenvn, успяхте ли да качите някъде големите файлове?
Цитирай
#22

Още едно ревю на телефона, в което може да се види сравнение на GCam срещу стоковата.

П.П. този германец прави доста обективни ревюта.


        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#23

(2019-02-04, 10:45:31)airbus написа:  @ milenvn, успяхте ли да качите някъде големите файлове?

Не съм се занимавал, реших че след ревюто на GSM Arena където публикуваха такива кадри няма смисъл. Но щом има интерес, ще пробвам довечера в flickr. Не очаквай нещо фрапиращо, аз не намирам съществена разлика, освен размера на самите снимки Smile  Голямата иновация е комбинирането на 4 пиксела в един при обикновените 12 MP снимки, в резултат на което кадрите са ясни и наситени, а нощния режим- уникално добър!

Руската църква в София от снощи:

[Изображение: 25250333.jpg]
[Изображение: 25250832.jpg]


[-] 7 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • bimmer7805, cinizam, emski_vas, karas, Kiridedra, Mladen1957, Wild bear
Цитирай
#24

Паметника на Цар- Освободител:


[Изображение: 25265400.jpg][Изображение: 25265403.jpg]


[-] 3 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • mitkogdzzz, Mladen1957, veso99
Цитирай
#25

Полупразен нощен бар в средата на работната седмица...


[Изображение: 25282199.jpg]

[Изображение: 25282216.jpg]


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)