Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei - сгъваем смартфон с оригинален дизайн
#51

Аз даже се радвам ,че китайските марки достигат утвърдените , нека да има конкуренция ,това е добре и за нас потребителите .
Цитирай
Аксесоари
#52

Реално и двете не стават. Заради цената. Както се копират едни други другата година може да е обратното. И пак цената ще е определяща. Вече не е ясно кой кого копира всъщност. И двете марки представиха сгъваеми след едни други китайци. На тия китайци им е много зле устройството, самсунга е по гаден като дизайн ама пък е по евтин от хуавея. Хуавея изглежда най добре в момента от този тип устройства, но като се спомене цената общо взето всички не стават.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#53

Цената може и нарочно да е такава, за да не се купува. Защото не е на нивото на флагманите. Ако сгъваемата концепция се развие и усъвършенства, на пазара ще има достъпни устройства, и качествени, ползваеми.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#54

Huawei Mate X:

 
Цитирай
#55

(2019-02-24, 22:37:10)martoo написа:   Въобще не се бия в гърдите ,и мен ме срам от хора като теб ,ама какво да се прави има и такива . Били се усрари  с S10 ,ама да прав си, според мен ще фалират тази година Samsung .

Хаха. Не се срамувай от мен, а от себе си. И не ми преписвай фалити. Докато има будали като мен и теб да им купуват стоката Самсунг ще са непоклатими. Могат да си позволят няколко слаби години. Вече взеха да губят позиции по цял свят (в Китай пазарният им дял клони към нулата) и вместо да се стегнат малко, те се усир.т. S10(уж юбилеен модел) е по зле от S9. Е има и нещо иновативно в него-една грозна дупка.
Huawei Mate X е в пъти по издокаран, но както каза @ degman реално и двете устройства не стават, поне засега.

1916 
Цитирай
#56

Готино изглежда телефончето. Има само един недостатък: не можеш да си слагаш цигарите вътре. Иначе цена нямаше да има. Щеше да е невероятна табакера.
Цитирай
#57

(2019-02-25, 00:01:01)milss написа:  Хаха. Не се срамувай от мен, а от себе си. И не ми преписвай фалити. Докато има будали като мен и теб да им купуват стоката Самсунг ще са непоклатими. Могат да си позволят няколко слаби години. Вече взеха да губят позиции по цял свят (в Китай пазарният им дял клони към нулата) и вместо да се стегнат малко, те се усир.т. S10(уж юбилеен модел) е по зле от S9. Е има и нещо иновативно в него-една грозна дупка.
Huawei Mate X е в пъти по издокаран, но както каза @ degman реално и двете устройства не стават, поне засега.

Без коментар.......
Цитирай
#58

Определено ми хареса повече от Самсунга, но и двете им е много рано за масова употреба.
Цитирай
#59

Масова употреба в никакъв случай не може да се каже че е дошъл момента, иначе като концепция не е толкова зле да си имаш телефон + таблет в едно. Някой знае ли колко отваряния им дават на тия устройства? Тоест поне година ще изкарват ли? И не само това ами и на самсунг и на другите също?

Sent from my LM-G710
Цитирай
#60

Самсунг казаха и нагърбиха на сцената че при около средно 100 разгъвания на ден, ще издържи 5 години. Споменаха нещо подобно на 250 000 или нещо подобно общо разгъвания. Huawei казаха само че техния механизъм е патентован със 100 компонента но абсолютно нищо за дългосрочна здравина.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
[-] 1 потребител изказва благодарност на CuBG за това мнение:
  • NaniG
Цитирай
#61

Гледам и не вярвам на ушите си !
Събрали сме една шепа хора тук и решаваме кое е добре и кое не е добре за хората с възможности. Аз наистина не разбирам, какво и е на цената ? И колко трябва да струва подобен продукт ?
Само за сравнение, цената на някои модели химикали Montblanc, достига до 4500 евро !!! А моделите за хората с по-скромните възможности  са около 600 евро. И за едните и за другите си има купувачи !
Хайде моля ви се....
Иначе, да - Huawei изкараха доста по-добре изглеждащо устройство от Самсунг, но то не е за всеки. И, не всеки, който може да си го позволи е идиот или комплексар. Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на elcerebro за това мнение:
  • doktorra, johny
Цитирай
#62

Ще го купуваш ли? На мен всъщност ще ми е интересно колко такива ще се продадат.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#63

(2019-02-25, 09:50:11)degman написа:  Ще го купуваш ли? На мен всъщност ще ми е интересно колко такива ще се продадат.

Sent from my LM-G710
Не !
Но не защото е скъп, а защото е 5G и защото едва ли ще стигне до България. В България 5G ще има сигурно през 2023, а точно този модел да стигне до нашите географски ширини, ме съмнява. Покупката му на този етап се обезсмисля. Иначе, да --- бих си го взел !
Но не да се фукам, а по съвсем различни причини. Не съм във възраст в, която да мисля, че покупката на подобни неща, ще ме издигне в очите на слепите !
Цитирай
#64

Самсунг поне показаха мисъл в тази насока, и ще го предлагат в 4Г и 5Г варянт. Иначе преди малко четох, Хуавея е почти 2но по тънък в сгънато положение 10мм при 17мм на Самсунг, което е доста добра дебелина. Но ще го пуснат най-рано Юни или Юли понеже изчаквали да видят на къде ще повее 5Г мрежата.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#65

Идеята и на двете марки беше, да кажат че са първи в 5г и в сгъваемите устройства! А това че няма да се пуснат в продажба поне до средете на годината не е важно. Също и продукта е малко ... Все още няма оборудване за 5г дори и на световно ниво, пък вече са презентирани/не продавани/ такива устройства. Може да е иновативно, но ми се струва комплексарско! Не за друго , ами заради това че съществува, но не може да се ползва. Просто за имидж!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#66

Искаха да покажат какво могат и до къде е стигнала технологията според мен.
Цитирай
#67

Huawei Mate X "на живо": 
И малко снимки: 

 
Цитирай
#68

Аз съм си фен на Самсунг, обаче от 2та сгъваеми този като концепция, по ми харесваWink

Gesendet von meinem Galaxy S9+

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#69

OPPO вече обвини Huawei за копиране на сгъваемия смартфон. След обявяването от Huawei на Mate X, от OPPO заявиха, че идеята за създаване на дизайна на сгъваемия флагман принадлежи на тях. По думите на вице-президента на OPPO Global Brian Shen, компанията е планирала да представи подобно устройството преди конкурента си, но в последния момент бе решено да се отложи презентация и бранда да се съсредоточи върху технологията на 10-кратното мащабиране и предстоящото 5G-устройство. Той уверява, че смартфонът Mate X на Huawei трябва да се счита за копие на модела на OPPO.
[Изображение: 29bf5874e5b04f7090f81b347068f266-full.jpg]

[Изображение: 1d6a2536023ca8d8929f911e13a77644-full.jpg]

 
Цитирай
#70

Хахахаха крадеца вика дръжте крадеца. Тез китайци са опасни. Big GrinBig GrinBig Grin

Но така като гледам приликата този път е наистина огромна отвсякъде. Не знам кой от кого е крал, но тук е доста очевадна кражбата. Като гаражните китайци с iPhone копията.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#71

Интересна интрига се заформя Big Grin Big Grin Как така се случи, че и двете устройства имат идентичен дизайн?
Цитирай
#72

(2019-02-25, 17:08:45)mefistoreyon написа:  Интересна интрига се заформя Big Grin Big Grin Как така се случи, че и двете устройства имат идентичен дизайн?
В котай ползват мрежово оборудване на Huawei, тях американците ги обвиняват в промишлен шпионаж чрез него...

Изпратено от моя MI MAX 2

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#73

Мнения и коментари на световните технологични сайтове за двата телефона:

https://www.anandtech.com/show/14016/hua...-the-press

Ясно е че Хуавей е далеч по красив, даже аз с моя диоптър мога да го видя от километри, въпроса е дали след 2 седмици нормална употреба в джоба нещата ще седят така. Принципно никога не бих дал подобна сума за телефон 2300 евро омг, дори и на нормална цена за флагман(1500 лева) не съм сигурен, че бих предпочел сгаваемите модели. Докато не пипна с ръка и двата, ще се въздържа да дам последно мнение, но за сега определно модела на Хуавей ми изглежда по добре.

Huawei Mate 20
[-] 1 потребител изказва благодарност на Achtung за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#74

Huawei Mate X - ревю: 
 

 
Цитирай
#75

На Huawei модела изглежда малко по-добре, но няма ли да се драска външен гъвкав дисплей... Ако се сложи протектор сигурно след 20-на отваряния ще се отлепи, освен ако не е залепящ се.

Samsung Galaxy S2→Samsung Galaxy S5 Duos→Samsung Galaxy S9+ Duos 64GB Midnight Black→Samsung S22 Ultra 256GB Phantom Black; Galaxy Watch 4 Classic;
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)