Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Упътване за настройки
#1

Здравейте,
Отскоро съм с телефона, китайска версия, 4/64 гб и съм много доволен като цяло от него. Тъй като за първи път ползвам Xiaomi, все още се ориентирам в менютата и се чудя дали някъде може да се намери някаква инструкция, в която е посочено кое и как се настройва.
Във фейсбука ми прави впечатление, че клиповете ми се стартират автоматично, когато стигна до тях и се спират, като прелиствам - това не знам как да го изключа. Също така нямат звук.
На стария телефон ползвах MX player за гледане на някои клипове и ми излизаше по подразбиране, но тук след като го инсталирах не знам как да го настроя пак така.
В Mi браузъра в началния екран ми излизат едни приложения в Suggested Apps, които не мога да ги махна.
Преди време снимах на жената с телефона (редми ноут 4) и намерих някакви настройки на камерата, с които се правят ефекти (правиш човек да изглежда с две глави или без глава и др. подобни) и сега не мога да ги намеря, вкл. ги няма и в моя телефон.
Има и други неща, но по-натам ще питам пак.
Благодаря предварително на отзовалите се.
Цитирай
Аксесоари
#2

Настройките на фб се правят в самото приложение, а за браузъра нека каже някой, който го ползва, защото аз не го.
[-] 1 потребител изказва благодарност на plamen_k за това мнение:
  • tzvtz
Цитирай
#3

В Mi браузъра на началния екран леко тапваш на съответното приложение, след което може да се махне оттам.

 
Цитирай
#4

За MX player-a, влизаш в настройки-инсталирани приложения-3 точки в горния десен ъгъл-стандартни приложения и от там задаваш възпроизвеждане на видео да е с МХ.
[-] 1 потребител изказва благодарност на plamen_k за това мнение:
  • tzvtz
Цитирай
#5

(2019-02-01, 15:08:17)NoMaD написа:  В Mi браузъра на началния екран леко тапваш на съответното приложение, след което може да се махне оттам.

Позволява да се махнат само тези в горната част на екрана.
Цитирай
#6

виж в настройки - лични данни дали има опция за Препоръки. И я спри!
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • tzvtz
Цитирай
#7

Ще попитам тук да не ровя или отварям нови теми за една дребна настройка на сензорните трите бутона..
Къде в настройките можеше да се разменят back бутона и меню и къде имаше опция да се премахнат изобщо като си служи с жестове по края на екрана..?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай
#8

(2019-02-20, 10:12:12)doxr написа:  Ще попитам тук да не ровя или отварям нови теми за една дребна настройка на сензорните трите бутона..
Къде в настройките можеше да се разменят back бутона и меню и къде имаше опция да се премахнат изобщо като си служи с жестове по края на екрана..?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Настройки -> Показване на цял екран
Цитирай
#9

мерси, колега
това е са огледалната смяна на бутоните.

а да се премахнат изобщо като си служим с жестове по края на екрана..?

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай
#10

Е пак там де. Избери Режим Жестове и бутоните се скриват, или по-долу си избери само някои приложения при които да се скриват.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#11

Брао, бро!
Сега ще си припомня от 5+.. кефи ме че екрана става по-голям и чист!

пп: Това как е направено при другите марки или чистия андроид?..

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)