Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Различни нотификации в gmail
#1

Последно използвах miui преди повече от една година и сега на покото забелязах, че няма възможност за избор на различни мелодии за различните акаунти в gmail.
Някой може ли да ми обясни каква е тази глупавиня и дали няма решение на този проблем?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай
Аксесоари
#2

Не зависи от телефона. Гугъл са го премахнали по някое време! След година и няколко месеца ползване направих хард ресет и установих, че вече не мога да задам различни нотификации за отделните акаунти, което е тъпо!

Изпратено от моят RNE-L01 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

И аз искам да си сложа мелодия по избор за съобщения в телеграм, ама няма. Bu
Цитирай
#4

(2019-02-02, 16:18:55)shrike_avatar написа:  Не зависи от телефона. Гугъл са го премахнали по някое време! След година и няколко месеца ползване направих хард ресет и установих, че вече не мога да задам различни нотификации за отделните акаунти, което е тъпо!

Изпратено от моят RNE-L01 с помощта на Tapatalk
Ами на ми а2 си може.
Голяма тъпня това...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай
#5

По-лошото е че няма опция за избор на мелодия и на вайбър, а преди имаше?
А всеки  има вайбър и дрънчи еднакво.
Цитирай
#6

За Viber - Настройки - Известия - маркираш "Използвай звуци на системата" и след това можеш да промениш мелодията на звънене и звука за съобщения. Viber 9.9.6.13

POCO F5 12/256 GB





[-] 1 потребител изказва благодарност на ronnie72 за това мнение:
  • icho
Цитирай
#7

(2019-02-03, 10:55:44)ronnie72 написа:  За Viber - Настройки - Известия - маркираш "Използвай звуци на системата" и след това можеш да промениш мелодията на звънене и звука за съобщения. Viber 9.9.6.13
Ами не е така, има опция само за звънене, за известие за съобщение няма опция за промяна на тона.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#8

А това Notification sound какво е  Wink

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#9

(2019-02-04, 21:51:07)ivan_vylka написа:  А това Notification sound какво е  Wink

господине, прикачил съм два скрийн шота, втория е от менюто notification sound  и би ли ми посочил откъде се избира мелодия?! Мислиш ли че не съм си играл два часа и че не съм го правил на предните версия на вайбър? Аз съм точно с тази версия, с която колегата над моя пост е посочил. Айде пробвай ти и кажи дали става да се смени мелодията за съобщение и прикачи скрийн шот да видя и аз как става.
Цитирай
#10

Ето при мен как е като натисна на Notification sound. Абсолютно винаги съм бил с моя мелодия за съобщения на Viber от край време по същия начин на много различни телефони.
[Изображение: 25256086.jpg]

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#11

От скрийншота и от профила ти се вижда, че ползваш самсунг. При нас няма такова меню.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#12

(2019-02-03, 10:55:44)ronnie72 написа:  За Viber - Настройки - Известия - маркираш "Използвай звуци на системата" и след това можеш да промениш мелодията на звънене и звука за съобщения. Viber 9.9.6.13

(2019-02-04, 21:30:25)paffkata написа:  Ами не е така, има опция само за звънене, за известие за съобщение няма опция за промяна на тона.

Първата снимка показва какво съм отметнал в "Известия". Когато натисна "Мелодия на обаждане" или "Звук на известяване" ми излиза меню като на втората снимка и оттам избирам каквото искам.
 
         

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#13

Paffkata : Имаш ли напредък? Аз си блъскам главата от един месец с това. С Mi8 съм но то същата работа. Notification sound ме препраща в настройките както си показал ти. Същия проблем имам и с Microsoft Outlook
Цитирай
#14

Преименуваш желаната от теб мелодия за сигнал,както viber_message.mp3 и я поставяш в-> media -> cоm.viber.voip -> Notifications ,а тази по подразбиране я преименуваш на viber_message1.mp3

Изпратено от моят Mi MIX 2S с помощта на Tapatalk

Xiaomi Mi Mix 2s/RN 9s/POCO X6 5G
[-] 2 потребители изказват благодарност на petar37 за това мнение:
  • milenvn, paffkata
Цитирай
#15

(2019-02-05, 18:42:31)hgeorgiev написа:  Paffkata : Имаш ли напредък? Аз си блъскам главата от един месец с това. С Mi8 съм но то същата работа. Notification sound ме препраща в настройките както си показал ти. Същия проблем имам и с Microsoft Outlook
Не, няма напредък, но ще пробвам варианта от колегата малко по-нагоре да преименувам файла и ще пиша.
Цитирай
#16

Тая свинщина заради MIUI ли е, или заради андроида?
С вайбъра ще стане. Аз имам проблеми и с аутлуук. Ще търся някакво спасение и за там.
Цитирай
#17

(2019-02-05, 12:53:59)ronnie72 написа:  Първата снимка показва какво съм отметнал в "Известия". Когато натисна "Мелодия на обаждане" или "Звук на известяване" ми излиза меню като на втората снимка и оттам избирам каквото искам.
 
 

Менюто ми като избера notification sound или на бг звук на съобщения го показах по-горе и няма такива опции, със Xiaomi Pocophone F1 съм. Пробвах с различните разрешения на Вайбър, но и оттам не става.

(2019-02-05, 20:20:59)hgeorgiev написа:  Тая свинщина заради  MIUI ли е, или заради андроида?
С вайбъра ще стане. Аз имам проблеми и с аутлуук. Ще търся някакво спасение и за там.
Ами знам че на предните телефони ставаше да сменям мелодията, явно обаче не е от вайбър, може би е наистина от MIUI, защото на друг телефон Xiaomi Mi A 2 lite, който е с чист Андроид има опция да се сменя... А е адски дразнещо наоколо да дрънчат еднакво вайбъри ....
Цитирай
#18

https://en.miui.com/thread-4741404-1-1.html
Когато взех телефона нямаше проблеми. Явно при някой ъпдейт е станало.
Цитирай
#19

(2019-02-05, 19:32:19)petar37 написа:  Преименуваш желаната от теб мелодия за сигнал,както viber_message.mp3 и я поставяш в-> media -> cоm.viber.voip -> Notifications ,а тази по подразбиране я преименуваш на viber_message1.mp3 :bu
@petar37 жив и здрав да си братко, стана по твоя метод! 
Ама къде само е навряна тази папка  Bu 
Пътя до папката обаче е следния: Android \ media \ com.viber.voip \ notifications и после се слага някакъв малък .MP3 файл и се замества името като на другия оригиналния, а преди това оригиналния се променя.
Благодаря ти още веднъж. Явно различните телефони имат различно меню на Вайбър.
А предполагам че начина ще работи и при други програми, само да се види пътя до системната им папка.
[-] 3 потребители изказват благодарност на paffkata за това мнение:
  • icho, milenvn, petar37
Цитирай
#20

Така и така за GMail e темата, да питам - при вас има ли забавяне при получяване на известията за нов мейл?
Цитирай
#21

(2019-02-10, 22:01:59)dkw7 написа:  Така и така за GMail e темата, да питам - при вас има ли забавяне при получяване на известията за нов мейл?
При мен се наблюдава, но май не е винаги. Не знам каква е логиката

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай
#22

(2019-02-10, 22:01:59)dkw7 написа:  Така и така за GMail e темата, да питам - при вас има ли забавяне при получяване на известията за нов мейл?
При Push нотификациите е така, понякога на момента идва, понякога има забавяне няколко минути. Не мога да ти кажа защо точно е така при push нотификациите, но може да прочетеш, сървъра ти праща когато има известяване и понякога забавя, другия вариант е да сложиш отметка през 5 мин. примерно да прави автоматична проверка, но тогава батерията мисля по-бързо заминава.
Цитирай
#23

Да използвам и аз темата, тъй като е за нотификации.

Default нотификациите на всички приложения (messenger,viber,instagram) са ми сменени с една и съща от тези на Xiaomi. Един вид писука и не знам от кое приложение е. Рових в менюто и не намерих опция да задам на всяко приложение да използва default тона за нотификациите си.

Някой някаква идея?

Xiaomi Pocophone F1 6/64 GB Red Edition
Цитирай
#24

Има ли някакво развитие за различни мелодии за различните акаунти в gmail? Оказва се, че е от MIUI 10. Не позволява да се зададе мелодия.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)