Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi Max 4 / Pro - слухове и коментари
#1

Макар предходния модел да беше представен през юли, вече има слухове и за този голям телефон с нормална (голяма) батерия. Max серията се наложи с традиционните за Xiaomi характеристики: отлично съотношение цена/качество, достатъчно добър процесор за мултимедия и всекидневни задачи, голям екран и едно от най-важните качества за телефона: батерия, която държи 3-5 дни при нормална употреба и около 10-12 часа SOT.

[Изображение: QOs8IKw.jpg]

Слуховете за  Mi Max 4 не са по-различни. Компанията отново залага на голям екран: 7,2", защитен от Gorilla Glass 5. Батерия 5800 миамперчаса, Snapdragon 660. Двойна камера с Samsung ISOCELL GM1 48-megapixel сензор. Телефонът ще дойде с Android 9 Pie и очаквания MIUI 11. 

Очаквани цени и разновидности:
4 GB RAM + 64 GB  - 1,599 Yuan (~$238)
6 GB RAM + 64 GB -  1,799 Yuan (~$268)
6 GB RAM + 128 GB - 1,999 Yuan (~$298)

Както и миналата година, и тази се говори за PRO версия, която да е със  Snapdragon 675 и камера с 20-megapixel and 48-megapixel Sony IMX586 sensors. Миналата година не беше представен PRO версия, така че и тази може да не видим такава.

Що се отнася до външния вид, слуховете твърдят, че той ще е по-голяма версия на Redmi Note 7: 

[Изображение: UyHvY09.png]

Източник

Лично мнение: Все по-тънките рамки правят от големите телефони идеални устройства за мултимедия. Повишаването на качеството в средния клас устройства при Xiaomi (с цена без конкуренция), ще донесе и много добри снимки. Догодина очаквам да навлязат и OLED дисплеите. Най-вероятно и пръстовия отпечатък в дисплея, с новата технология на Xiaomi - голяма площ за разпознаване - ще остане за следващата година.


Телефонът е отличен за хора, които ползват всякакво съдържание и имат нужда от по-голям дисплей. Като видя някой да си гледа телефона от 15-20 см и ми става жал за очакваните проблеми с очите. Идеално замества 7" таблет (които изчезнаха) и телефон с всички екстри на Xiaomi. Батерията е това, което за мен всеки телефон трябва да предоставя като минимум.

Cognosce te ipsum!
[-] 4 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • cinizam, doktorra, milenvn, ronnie72
Цитирай
Аксесоари
#2

7.2 дисплей е ОК, дано само запазят съотношението 18:9.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#3

Дори може да е 19:9.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай
#4

Надявам се да не е 19:9 (или 19,5:9 както е обичайно за моделите които сега излизат на пазара). С този размер на екран ще е доста висок/дълъг.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#5

Аз също се надявам на това.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай
#6

Много добри новини. Устройствата от серията MAX са чудесни за мултимедия, игри, филми и други подобни дейности, без да се притеснявате от разхода на батерия, дори и след много часове ползване!


Цитирай
#7

Xiaomi Mi Max 4 Concept: 7.0 inches, 5800 mAh, Snapdragon 730:
[Изображение: 6b7c4997be2b82c7fa69ef1c90ce44c0-full.jpg]
[Изображение: 2e805de237640866fcd23ac8fbd4620f-full.jpg]
[Изображение: 377a66db7ba8fd4cb3caa54d1fa54bc4-full.jpg]
[Изображение: 21db8593ff7dc4d611b5ef52b2aafdfb-full.jpg]
Източник: >>>>>>

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • hsgrgs, kayovas
Цитирай
#8

(2019-02-04, 15:54:17)milenvn написа:  Много добри новини. Устройствата от серията MAX са чудесни за мултимедия, игри, филми и други подобни дейности, без да се притеснявате от разхода на батерия, дори и след много часове ползване!

Имах mi max 3, да ти кажа батерията доволно си падаше.
Въобще не е това което очаквах.
Глобална версия без инсталирани боклуци.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • holalula
Цитирай
#9

Според източника, устройството ще получи 7-инчов дисплей с минимални рамки, процесор Snapdragon 730, в конфигурация 6/128 GB и 8/256 GB, тройна задна камера с основен 48MP сензор и 6000 mAh батерия с опция бързо зареждане.

[Изображение: dd1529989a7153bf80d6088f3059d5eb-full.jpg] 

Източник: >>>>>>

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • kayovas, Victormihov
Цитирай
#10

... и фингърпринт в дисплея като гледам снимките...
п.с. скенер за пръстов отпечетък имам предвид

Вечния бетатестер!
Цитирай
#11

Какво значи "фингърпринт"?
Цитирай
#12

(2019-06-05, 19:09:54)NoMaD написа:  Според източника, устройството ще получи 7-инчов дисплей с минимални рамки, процесор Snapdragon 730, в конфигурация 6/128 GB и 8/256 GB, тройна задна камера с основен 48MP сензор и 6000 mAh батерия с опция бързо зареждане.

[Изображение: dd1529989a7153bf80d6088f3059d5eb-full.jpg] 

Източник: >>>>>>

Звучи чудесно. Обаче очаквам догодина да скочат на OLED дисплей. Дано тази година сложат NFC.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#13

(2019-06-05, 22:01:05)Victormihov написа:  Какво значи "фингърпринт"?
Fingerprint служи за идентификация на потребителя, в случая това е скенер за пръстов отпечатък.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#14

(2019-06-06, 08:52:58)NoMaD написа:  Fingerprint служи за идентификация на потребителя, в случая това е пръстовия отпечатък.

Има предвид, че такава дума в българския речник не съществува. Правилните думи са скенер за пръстов отпечатък.

Victormihov, не ме питай как се чувствам, когато гледам клиповете на Слави от TheClashers. "Пауър брик", "фаст чардж" и някакви такива.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • Velev636, Victormihov
Цитирай
#15

Редактирано, мир да има.

Вечния бетатестер!
[-] 2 потребители изказват благодарност на Marcus за това мнение:
  • Nik4o, Victormihov
Цитирай
#16

Може и да е стара новината, че съм извън страната и нета е лош, но СЕО-то на Xiaomi e писал, че тая година няма да има нови предложения в Max и Note сериите. Щели да се фокусират върху върховите модели и новата "младежка" серия.

Китайска му работа! Непостоянни и все гонещи някакъв си техен странен интерес. Специално Max серията е успешна, но явно дисплеите на останаите серии толкова нарастнаха, че, ако преложат телефон с 6К батерия, и ще си подбият продажбите на флегманите д еднодневните батерии...

Тук сме трима човека: Samsung Note 9, Xiaomi Mix 3 и аз с моя скромен Max 2. Другите телефони се зареждат всеки ден, аз зареждам на три дни, дори и на роуминг и скапан сигнал/нет.

Xiaomi предлагат много добро съотношение цена/качество, но откъм ъпдейти (секюрити такива липсват въобще), а сега и откъм липсата на нов модел, са си си пълна скръб: непостоянни по китайски. Който е работил с китайци знае за какво говоря...

Лично аз съм разочарован, най-вероятно ще изкарам още с тоя телефон, че не виждам как ще се пречупя да зареждам всека вечер или през две. Пък догодина ще го мисля. Ако имаше алтернстива, веднага щях да сменя телефона и Xiaomi, не трябва да се толелират издънките, a да се наказват на момента!



Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Cognosce te ipsum!
[-] 2 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • divna, VikeZ
Цитирай
#17

Можеш да смениш на Mi max 3.
Ама батерията му е батак, от сега ти казвам, въобще не е това което се "рекламира".
Успешна серия за кой? За тези които искат тухла в джоба си.
Скапан екран, не толкова бърз процесор, "височка цена".
Купих Note 7, ами бие го във всяко отношение, само единствено липсва стерео говорителите.
Не е лош Макса, но малцина го харесват, винаги ще има разочаровани, безсмислена серия според мен.
Поне да беше High End клас, ама не е, и защо? защото никой не иска тухли. (не, че днешните телефони са компактни, но този е OVER)
Цитирай
#18

Мисля, че основният пазар за Mi Max сериите беше Индия. Огромна страна с купувачи с различни финансови възможности и потребности. Целевата група за тези големи смартфони са били хора, за които това устройство би било единственото дигитално устройство, което ползват, т.е. нямат компютър. Нямат възможност за флагман и от там и по-ниската цена и параметри. С други думи, това е доста нишова серия - един вид малък таблет с възможности и за телефонни разговори. Но тъй като в последната година смартфоните от всички класове взеха да стават все по-големи и по-големи, то отпада нуждата от Mi Max серията.
[-] 2 потребители изказват благодарност на galaxian за това мнение:
  • milenvn, Victormihov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)