Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Amazfit часовници - процедура при проблеми след ъпдейт
#1
Exclamation 

Здравейте, днес в ХДА форума ми попадна интересно четиво помагащо при бързо падане на батерията или други проблеми след ъпдейт.

Кратко е. Поставям го тук за англоговорящите, а по-надолу ще се опитам да го преведа дословно:


Цитат:Recommended procedure after firmware updates for best performance and accuracy:

1. Unpair watch while it's connected to phone (it will erase all data on watch)
2. Turn it off for a while so it will reset sensors, then turn it back on
3. Logout from Amazfit, re-install (or clear apps data on Android), make sure you have the latest version for your watch (International versions should use the one from App/PlayStore, CN versions from mi.com)
4. Login using the same account, your data will be restored to app
5. Pair watch but do NOT restore old data to watch

Turn continuous HR on for about 24h at least, so it can register your resting rate, restart watch after saving next few activities, and you should get everything working fine soon. Some values like HR are adaptive, it means you may need to reset data on watch after an update and get new data properly for it to work as it should.


Препоръчителна процедура след ъпдейт на фърмуера за най-добра производителност и прецизност (на работата на часовника)

1. разкачете часовника от Amazfit watch приложението (през бутона Unpair в "Me - My watch - More"). Toва ще изтрие всичките данни от часовника.
2. Изключете часовника за известно време, за да може да се ресетнат сензорите. След това го включете отново
3. Отпишете се от amazfit watch приложението и му изчистете данните (или го исталирайте наново)
За международната версия използвайте приложението от Google Play store, а за китайската версия си го изтеглете от mi.com (m.app.mi.com)
4. впишете се с вашия си акаунт в приложението и ще видите възстановени данните си.
5. Свържете наново часовника, като НЕ връщайте старите данни в него

Включете продължителносто измерване на пулс за поне 24 часа, за да може да бъде регистрирано вашето време за почивка(състояние на покой).
Рестартирайте часовника след като сте запазили няколко дейности и в най-скоро време трябва да видите, че всичко си работи нормално.
Някои стойности като например Пулс са приспособяеми, което означава, че може да ви се наложи да триете (ресетнете) данните в часовника след ъпдейт, за да работи устройството както трябва
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd, Friz, ubp
Цитирай
Аксесоари




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)