Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Самсунг S8 Hybrid Dual Адаптер
#1

Здравейте,
Закупих си този адаптер от ибей, уж за да мога да ползвам 2 сим карти на един телефон. Не стана
Но, нямаше да питам ако се беше получило.
Гледам на повечето места пише че трябва да има в менюто CONNECTIONS - SIM CARD MANAGER - аз го нямам
Има ли нещо друго, което трябва да знам или да ъпгрейдна или ... за да подкарам втора сим карта

https://imgur.com/a/xmusZQF


Благодаря
Цитирай
Аксесоари
#2

Май аз не разрабх, нека и другите да кажат,но...Ако телефона не поддъжра две сим карти, няма как да ползваш втора сим карта.
Цитирай
#3

Ами четох доста че с този адаптер от Самсунг S7 нагоре всеки от флагманите може да стане DUAL
2 паунда ми е вложението, така че питам възможно ли е
Цитирай
#4

Надявам се това да ти свърши работа Цък
А тук са описали само с адаптера който си си купил какво се прави за да стане дуал ЦЪК

When sun gone down i come from immortality


Цитирай
#5

С това първото двете СИМ карти не са активни по едно и също време, т.е. ако ползваш СИМ 1 и някой те търси на СИМ 2 - все едно си затворил и обратно. Не ми върши работа.
Второто си е за напреднали, какъвто аз не съм.
Благодаря за рисърча все пак.
Цитирай
#6

Поправете ме, ако греша, но...
Няма начин, да говориш по едната карта (примерно, А1) и другата да е активна за звънене (примерно, Теленор). За Теленор дава, че абоната е извън обхват, или с изключен телефон, до приключване на разговора с А1.

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай
#7

(2019-02-06, 21:27:21)petio_venkov написа:  Поправете ме, ако греша, но...
Няма начин, да говориш по едната карта (примерно, А1) и другата да е активна за звънене (примерно, Теленор). За Теленор дава, че абоната е извън обхват, или с изключен телефон, до приключване на разговора с А1.

Не си ме разбрал. В предложения адаптер от колегата по-горе се избира коя карта да ти е активна. Мен това не ме устройва - на мен ми трябва и двете да са в режим готовност.
Цитирай
#8

Ако телефона няма хардуерно два слота за sim карти и съответно модема да поддържа следенето на двете мрежи НЯМА как едновремнно да работят и двете карти.

* * *

Друг вариант с ползването на горния адаптер за превкючване на картите.
Пренасочваш разговорите на двете карти при "изключен телефон/извън обхват" към другата карта. (*62*+359ххххххххх#)
Така няма да пропускат разговори от "неактивната" карта.
В случая, ако получиш разговор на неактуината карта и вдигнеш, ще ти се таксува разговор от неактивната към активната карта.
Ако имаш безплатни минути (към номера на другата карта) това няма да те притеснява или може да се ползва Forwarded Call Notification (платена с trial), което те информира когато входящото обаждане е пренасочено и решаваш дали да вдигнеш, или да затвориш, да превключиш картите и да чакаш пак да те наберат или ти да ги набереш от другата карта.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • divna
Цитирай
#9

ОК, ето официалния отговор на САМСУНГ

Диспечер на SIM карти (Sim Card Manager) е опция налична в настройките само на двусимовите модели телефони. Samsung Galaxy S8 се предлага на българският пазар само в едносимов вариант, поради което не намирате споменатата опция. Устройството е предназначено за употреба на 1 нано сим карта и 1 micro SD карта.

Ще помисля за адаптера. Цялата галимация е да не нося и да не поддържам втори телефон
Цитирай
#10

Аз също нямам намерение да нося 2 апарата и затова съм си пренасочил едната карта, към другата. Вече няколко месеца си ходя с един телефон. Програмата, която е цитирана по-горе, я открих в западен форум. Може да се ползва трайъл, но поддържа само 3 повиквания и спира да работи. Реинстал и си отново в играта.

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай
#11

За пренасочени разговори, аз ползвам Forwarded Call Notifier , която вече е махната от разработчика в PlayStore. (Вижда се само, ако си я ползлвал преди.)
Също беше платена, но €1.5, сега може да се намери като com.bsc101.toastfilter apk последната версия е 0.8

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)