Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Без MHL... Връзка с монитор?
#1

Колеги, как свързвате вашите Xiaomi- та, които не подържат (MHL) и не могат да осъществят връзка през HDMI с вашия монитор?

Ще се радвам някой да сподели алтернативни варианти за пускане на FullHD филми на монитор.

Аз например съм с този монитор от 2 седмици: https://www.displayspecifications.com/bg/model/2f16e10 и ползвам Mi Note 3 и за сега съм на "греда"

Знам, че малък брой Xiaomi модели го нямат този проблем, тъй като си поддържат стандарта, нека тук да се намери решение за останалите.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ами то и УСБ тип Ц има възможност за изкарване на звук и картина, но нещата тук не са много ясни като стандарт и не се получава на всички апарати.. Говорим за кабел или адаптер USB type C to HDMI
Аз не успях на никое Xiaomi, докато на ЛГ Г6 и на нокия 950 съм закачал за телевизор.

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай
#3

Ако телевизора поддържа MHL а телефона не, ще стане ли връзката
Цитирай
#4

Още със задаването на въпроса, отговора вероятно вече е ясен, не.
Няма как в случая две несъвместими устройства да се свържат по начин, който липсва като възможност при едно от тези устройства.
Ако в едно устройство тази хардуерна възможност не е налична, то независимо, че чрез съответния споменат по-горе USB type C конектор, наличен в мобилното устройство, е възможно да се предава аудио и видео, остава необходимостта и останалата зависима част от хардуера на устройството, да позволява и да има "разрешение" за такава свързаност, към иначе други вече съвместими устройства.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

Ще си работи. Нищо, че пише че няма MHL

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#6

Ако пише че няма пддръжка MHL,........................ следователно пише , че няма как да стане връзката с ТВ-то, но пък може и да работи нещо друго, което има предвид колегата nanobanano Smile
Цитирай
#7

Това,че пише не значи че няма да работи. Mate 10 Pro официално няма mhl, само че не само mhl работи, а си има отделно десктоп мод.
Същото е и с горила глас. В началото го нямаше в списъка, но след година го добавиха иначе стъклото си е горила.
Същото беше и като си активирах безконтактното плащане на FiBank. В сайта им пише, че трябва да присъства в списък с одобрените от мастеркард устройства, но го нямаше. Все пак си плащах през телефона.
Трябва да се тества

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#8

(2019-10-26, 08:42:32)ivanpeich написа:  Ако телевизора поддържа MHL а телефона не, ще стане ли връзката


    Тука ясно пише , ........  колата няма гуми.... ще тръгне ли колата? 
    Да предположим , че  не е ясно все още. Хубаво е да се направи проверка с някоя програмка като Checker for MHL (HDMI)
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • Monipeev
Цитирай
#9

По-скоро е "колата няма технически преглед, но може да е технически изправна"

Както казах и на моя телефон тези програми казват, че не се поддържа, но не е така. Трябва да се пробва

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)