Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Note 8 или Xiaomi Pocofone F1
#26

То ако е само цена, защо не Redmi 6a?
Цитирай
Аксесоари
#27

(2019-02-08, 19:56:00)solo5 написа:  То ако е само цена, защо не Redmi 6a?
Ако и Redmi 6a също предлага премиум материали, може да го предложиш на колегата, разбира се.

 
Цитирай
#28

от опит мога да кажа че Самсунг (Гнусмас) фенове и Епъл (Айсиктир) фенове не могат убедени че има по-хубави телефони от техните, освен следващия модел от техния клас.
Ноут 8 не съм ползвал и не мога да коментирам, но само да кажа че Покофон е с 6 ГБ рам памет и има фм радио и по-добра батерия.
За някои това е важно за някои друго, аа и да е забравя цената е по-малко от на половина от Ноут 8.
Гледам доста плюят пластмасата на Покемона (хареса ми името) - ами не знам кой ползва хубав телефон без калъф, но си имам калъф на Niilkin плюс още един - два и какъв му е гърба даже не знам ;-)
Аз лично гледам следното съотношение: цена-качество, т.е. за съответните пари какво получавам, винаги има по-зле и по-добре, и по тази логика винаги си вземам телефон от друга марка т.е. не робувам, а каквото към момента е най-доброто съотношение.
А пък и големината на Ноут 8 не ме блазни, даже обратно, но за някои пък може да е предимство.
[-] 3 потребители изказват благодарност на paffkata за това мнение:
  • Cuprac, milenvn, vargala81
Цитирай
#29

Повечето хора в 21 век ползваме Spotify. Тази глупост да си купиш премиум телефон и да слушаш ФМ радио не се реща често в днешно време... Иначе е хубаво ,че го изтъкна. Колкото до останалото "по-хубав", "хай-хубав" телефон няма. Има лични предпочитания и това което ти намираш за красиво.
Цитирай
#30

(2019-02-12, 14:18:32)mefistoreyon написа:  Повечето хора в 21 век ползваме Spotify. Тази глупост да си купиш премиум телефон и да слушаш ФМ радио не се реща често в днешно време...  

По спотифай вече пускат и тройка на разасъмване ли? Я малко повече инфо, че и аз да дойда в 21 век ... Надявам се схващаш ... едното не заменя другото и всяко си има своите предимства ...
Относно тематата към автора съвета ми е да си стои с нотето ...
Относно писанията за покото които изчетох ще задам едно въпросче като повод за размисъл ... Колко са телефоните способни да пуснеш PUBG  на макс настройки и да го играеш 4+ часа без спиране, при които телефона да не лагне, да не загрее и да не свърши батерията? Ей така за един преАтел питам ...
[-] 3 потребители изказват благодарност на bodonance за това мнение:
  • milenvn, milss, slavkov
Цитирай
#31

(2019-02-12, 14:57:52)bodonance написа:  По спотифай вече пускат и тройка на разасъмване ли? Я малко повече инфо, че и аз да дойда в 21 век ... Надявам се схващаш ... едното не заменя другото и всяко си има своите предимства ...
Относно тематата към автора съвета ми е да си стои с нотето ...
Относно писанията за покото които изчетох ще задам едно въпросче като повод за размисъл ... Колко са телефоните способни да пуснеш PUBG  на макс настройки и да го играеш 4+ часа без спиране, при които телефона да не лагне, да не загрее и да не свърши батерията? Ей така за един преАтел питам ...

Кажи на твоя прЕател да изгледа това...
https://www.youtube.com/watch?v=bnEaHcbSnVw

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#32

(2019-02-12, 14:57:52)bodonance написа:  По спотифай вече пускат и тройка на разасъмване ли? Я малко повече инфо, че и аз да дойда в 21 век ... Надявам се схващаш ... едното не заменя другото и всяко си има своите предимства ...
Относно тематата към автора съвета ми е да си стои с нотето ...
Относно писанията за покото които изчетох ще задам едно въпросче като повод за размисъл ... Колко са телефоните способни да пуснеш PUBG  на макс настройки и да го играеш 4+ часа без спиране, при които телефона да не лагне, да не загрее и да не свърши батерията? Ей така за един преАтел питам ...

Разбрах какво имаш предвид. Последно ползвах ФМ радио на една нокиа със симбиан,НО и тогава предпочитах да слушам музика, която аз съм сложил на устройството.За останалото, не мога да кажа. Не играя съвременните cancer игри - pubg,fornite,apex legends и т.н...
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • bodonance
Цитирай
#33

(2019-02-12, 15:20:44)vesoisthebest написа:  Кажи на твоя прЕател да изгледа това...
https://www.youtube.com/watch?v=bnEaHcbSnVw

Той прЕатела редовно гледа това ... всеки ден така да се каже ...

[Изображение: photo-2019-02-03-19-05-35.jpg][Изображение: photo-2019-02-03-19-05-24.jpg]


не вярва на тубата много онзи ... нали така прЕател?

(2019-02-12, 15:27:54)mefistoreyon написа:  Разбрах какво имаш предвид и все пак... За останалото, не мога да кажа. Не играя съвременните cancer игри.

Прав си, и все пак радиата ги има и онлайн, но едното не пречи на другото и според мен темата е специфична според нуждите ... всеки да си ползва каквото иска, както иска ...
[-] 3 потребители изказват благодарност на bodonance за това мнение:
  • milenvn, nik321, vargala81
Цитирай
#34

bodonance, твоя прЕател не вярва на клипове в тубата, но на тези може да повярва
Общо взето с 10% батерия се правят по 44-45 мин. PuBg на 50-60% яркост, засичано по часовник.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#35

Тошеееее, стига с тия 11 часа ей!
Човека ползва писалката, Вие от 125781 кладенеца вода извадихте...
Стига сте го набутвали с някви пръчки... Smile

Choosing...
Цитирай
#36

Какво спорите, то е ясно, че не може да излъжете системата. Аз предпочитам да дам повече пари, но като погледна телефона да ми харесва, а не просто да имам телефон, сега за една батерия и по-малко пари, да правя компромис, с пластмаса, камера, дизайн, дисплей, и др. няма смисъл, предпочитам да дам повече пари, пък нека ми се смеят. И не изкарвайте положителните черти на телефоните в отрицателни, защото не е така.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#37

Ами явно и покото си има предимства - батерията. Похвално ,че може да направи такива часове с PUBG....  Обаче все сравнението ми е като магаре и космос Tooth ... 
Пък Тошето да си увеличи още малко подписа, че ми заема само половината страница  Dumbom  Tooth
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • pockobg
Цитирай
#38

(2019-02-12, 17:26:04)vargala81 написа:  bodonance, твоя прЕател не вярва на клипове в тубата, но на тези може да повярва

E те тези са си негови ...

(2019-02-12, 17:26:08)Sloona написа:  Тошеееее, стига с тия 11 часа ей!
Човека ползва писалката, Вие от 125781 кладенеца вода извадихте...
Стига сте го набутвали с някви пръчки... Smile

На човека му написах ...да си ползва нотето ..най добре е така ... останалото е набутвация как и да го гледам ...

(2019-02-12, 17:31:17)hazART написа:  Какво спорите, то е ясно, че не може да излъжете системата. Аз предпочитам да дам повече пари, но като погледна телефона да ми харесва, а не просто да имам телефон, сега за една батерия и по-малко пари, да правя компромис, с пластмаса, камера, дизайн, дисплей, и др. няма смисъл, предпочитам да дам повече пари, пък нека ми се смеят. И не изкарвайте положителните черти на телефоните в отрицателни, защото не е така.

А системата е? И именно защото се изкарват положителните черти в отрицателни писах по горе ... Погледни назад мненията за покото ... дори твоето мнение ...какво като е пласмасов и какво като другия бил стъклен да речем? Накрая не са ли и двата в калъф? Камерата ако е толкова зле дали dxomark щяха да и даддат точки колкото iphone8 и въпросния ноте 8? Ако не беше бърз на змей дали щеше да прави 300 000 точки на антуту? 
Едва ли не тука го изкарахте че е само една батерия и до там а бас ловя, че повечето писали не са го ползвали и 1 заряд на батерията ... От 2 клипа в тубата дето да ги гледа моя прЕател не стават нещата ...
Колкото до теб - голям човек и сам си преценяш за какво да си похарчиш парите ... никой на никого не казва какво и как ...

(2019-02-12, 18:02:04)mefistoreyon написа:  Ами явно и покото си има предимства - батерията. Похвално ,че може да направи такива часове с PUBG....  Обаче все сравнението ми е като магаре и космос Tooth ... 
Пък Тошето да си увеличи още малко подписа, че ми заема само половината страница  Dumbom  Tooth

Тошето няма подпис ... има се друго мнение предвид Smile

хахах Магаре и космос ...добре го каза ... по горе едва ли не го изкараха пауър банка с вграден смартфон Smile
Цитирай
#39

Много ми е интересно , когато хора , които не са хващали нито един от двата телефона се изказват токова категорично.
Рядко пиша , но тук ще си кажа мнението , защото съм имал и двата телефона по едно и също време.
Сравнението за магаре- космос е нелепо. Разликата въобще не е толкова голяма.
Плюсовете на ноте 8
- сглобка , премиум материали , може би по- красив
- екран - това му е големия плюс
- писалка
И.... Дотук
Плюсове на поко
- батерия - голям плюс
- производителност - тук видима разлика няма , но като си работил малко по-дълго време се усеща.
- някои софтуерни настройки на миу - за някои това може и минус да е

Както казах разликата между двата въобще не е голяма, освен в цената. Зависи на кой , какви са му приоритетите.

Моят съвет към автора е да си остави нота.
[-] 5 потребители изказват благодарност на Cuprac за това мнение:
  • bodonance, cinizam, milenvn, NikolayBUL, stoyanov.bs
Цитирай
#40

И в крайна сметка какво излезе, че пак Samsung има повече предимства. Разликата е голяма, но се усеща след време, тоя телефон е идеален, но за цената си, и това, че има характеристики, които ги имат флагманите съвсем не го прави флагман. Много ми е интересно това, че всеки който има някакъв телефон изтъква предимствата на него, но не и недостатъците. Също така такива,  които имат по-стар и слаб телефон, но пък казват, как тоя по-новият флагман е по-лош, нестава, скъп е, а след една година, го купуват и те. То е нормално всеки да си защитава неговото, но поне бъдете честни и си признавайте, това което не ви харесва, все пак тука не си мерим телефони, кой е по-хубав, както @vargala един път ми каза едва ли не да не коментирам, че съм със среден клас телефон,  а той беше с флагман, и какво разбирам аз. Сега е обратното. Тук сме, за да черпим опит един от друг.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • JO_MASTERA
Цитирай
#41

(2019-02-12, 14:18:32)mefistoreyon написа:  Повечето хора в 21 век ползваме Spotify. Тази глупост да си купиш премиум телефон и да слушаш ФМ радио не се реща често в днешно време...  Иначе е хубаво ,че го изтъкна. Колкото до останалото  "по-хубав", "хай-хубав" телефон няма. Има лични предпочитания и това което ти намираш за красиво.

Заповядай с мен да катерим връх Ботев, връх Вихрен или някоя хижа да слушаш спотифай или някое друго онлайн радио, особено като има мач който искаш поне да слушаш... където няма обхват, но ФМ има. На село - същата работа
Или пък нямаш много МБ нет към плана … Да не говорим пък че и да има онлайн обхват ще ти скапе батерията, а си два три дни примерно в планината или на палатки на морето да видим кое яде повече ток - онлайн радио или фм
Та основен избор за мен е батерия и ФМ радио.
Е за градски чада с 30 ГБ нет към плана може и да не им пречи.
Поздрави
[-] 2 потребители изказват благодарност на paffkata за това мнение:
  • milenvn, milss
Цитирай
#42

(2019-02-13, 17:15:46)hazART написа:  И в крайна сметка какво излезе, че пак Samsung има повече предимства. Разликата е голяма, но се усеща след време, тоя телефон е идеален, но за цената си, и това, че има характеристики, които ги имат флагманите съвсем не го прави флагман. Много ми е интересно това, че всеки който има някакъв телефон изтъква предимствата на него, но не и недостатъците. Също така такива,  които имат по-стар и слаб телефон, но пък казват, как тоя по-новият флагман е по-лош, нестава, скъп е, а след една година, го купуват и те. То е нормално всеки да си защитава неговото, но поне бъдете честни и си признавайте, това което не ви харесва, все пак тука не си мерим телефони, кой е по-хубав, както @vargala един път ми каза едва ли не да не коментирам, че съм със среден клас телефон,  а той беше с флагман, и какво разбирам аз. Сега е обратното. Тук сме, за да черпим опит един от друг.



Баш да не коментираш не вярвам да съм казал. Не си спомням много добре, но май е било във връзка с хваленето ти на Iphone колко по-бърз бил от Андроид телефоните, и може би съм казал, че е нормално след като го сравняваш с Андроид от среден клас.

По темата - Имам една тема във V20 раздела, там съм описал и плюсове и минуси на Покото спрямо V20. А и тук не съм казал на автора на темата да взима Поко, единствено показах на какво е способна батерията.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#43

(2019-02-13, 20:28:00)paffkata написа:  Заповядай с мен да катерим връх Ботев, връх Вихрен или някоя хижа да слушаш спотифай или някое друго онлайн радио, особено като има мач който искаш поне да слушаш... където няма обхват, но ФМ има. На село - същата работа
Или пък нямаш много МБ нет към плана … Да не говорим пък че и да има онлайн обхват ще ти скапе батерията, а си два три дни примерно в планината или на палатки на морето да видим кое яде повече ток - онлайн радио или фм
Та основен избор за мен е батерия и ФМ радио.
Е за градски чада с 30 ГБ нет към плана може и да не им пречи.
Поздрави
Имам 8-9ГБ офлайн музика в Спотито, така че няма да останеш без музика Big Grin
Цитирай
#44

(2019-02-13, 17:15:46)hazART написа:  И в крайна сметка какво излезе, че пак Samsung има повече предимства. Разликата е голяма, но се усеща след време, тоя телефон е идеален, но за цената си, и това, че има характеристики, които ги имат флагманите съвсем не го прави флагман. ...

Ценово покото е среден клас, че даже на някои брандове ниските модели струват по толкова ... Също така няма и претенциите да е флагман ... Факта че един средняк се набърква при големите и поред мнението на колегата @Cuprac разликата въобще не е голяма прави нещата да изглеждат не добре за батковците ... Да екрана му не може да се мери и под калъфа е пласмасов и с това да се успокояваме че ноте имал "повече" предимства ... 
Идеален, но за цената си е важно предимство ... но също се усеща след време ... 


(2019-02-14, 02:12:10)Andon0v написа:  Имам 8-9ГБ офлайн музика в Спотито, така че няма да останеш без музика Big Grin

То аз имам 60гб flac, но въпреки всичко офлайн няма как да получавам известия и новини при едно евентуално бедствие ...
[-] 3 потребители изказват благодарност на bodonance за това мнение:
  • anatol06, Cuprac, milenvn
Цитирай
#45

Ама вие продължавате да издребнявате Big Grin

Няма да си изказвам мнението кое е по-добро и има повече плюсове, но ще постна един линк, от който всеки може сам да си направи извод, кой, къде и колко плюсове има: https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...hone2=9293

Ако съм с Ноут 8, не бих минал на Поко.
Цитирай
#46

Да се доизкажа за минусите , че колегата Хазарт спомена че само плюсове съм изтъквал. За минусите ми е много по-лесно да пиша , защото за мен телефона е вещ , която да ми служи и не съм фен на нито една марка.
Поради естеството ми на работа имам два телефона постоянно. Ноте 8 и поко ги имах по едно и също време.
Да , Самсунга е по-добрият телефон , но първо разкарах него. Причината : батерията! Недопустимо е бизнес телефон трудно да изкарва до вечерта. Няма да се съобразявам с телефон ще ми стигне или няма да ми стигне батерията. Ако на някой му стига батерията за през деня , телефона е страхотен.
Минуси на покото - първото впечатление е дизайна - нищо особено. Непритенциозни материали. Екрана - нищо общо с нота - определено среден клас екран. Най- големия минус за мен - ноча. Така и не мога да свикна и ме дразни. Но такава е тенденцията за съжаление. Това са му минусите.
Да определено са Самсунга е по- добрия апарат, но ако гледаме съотношение цена- качество , покото е по- разумния избор!

Ако трябваше да ползвам само един смартфон нямаше да е нито един от двата.
Но ако бюджетът е важен , покото няма алтернатива в този ценови клас.
Симпатизирам на Ноте/Мате сериите , но да имат адекватни батерии.

Пак казвам , ако на някой Ноте8 му изкарва до вечерта без проблем , е хубав телефон и не бих го заменил към този момент. НО разликата между двата въобще не е толкова фрапираща, колкото я описвате.

Надявам се че съм бил полезен и не смятам да изпадам в спорове особено пък за телефони.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Cuprac за това мнение:
  • anatol06, cinizam, milenvn
Цитирай
#47

(2019-02-14, 12:19:04)Cuprac написа:  ... Да , Самсунга е по-добрият телефон , но първо разкарах него. Причината : батерията! Недопустимо е бизнес телефон трудно да изкарва до вечерта. Няма да се съобразявам с телефон ще ми стигне или няма да ми стигне батерията. Ако на някой му стига батерията за през деня , телефона е страхотен...

На 90% от хората използващи Note, това не им пречи. 
Те го използват за да си снимат постната вечеря (на auto), а жена ми използваше писалката на 4-ката, защото я заболяваше пръста да скролира във Фейсбук и Инстаграм...
[-] 1 потребител изказва благодарност на cinizam за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#48

(2019-02-14, 15:29:50)cinizam написа:  На 90% от хората използващи Note, това не им пречи. 
Те го използват за да си снимат постната вечеря (на auto), а жена ми използваше писалката на 4-ката, защото я заболяваше пръста да скролира във Фейсбук и Инстаграм...

Отново квалификации  Big Grin  Big Grin Big Grin 
Да, те повечето за това го ползват , добри наблюдения имаш. Пусни им някоя идеа за рецепта в ноут форума да поне да ти е интересно да следиш... Не е нужно всеки да си защитава марката и устройството все едно е на живот и смърт. В крайна сметка става въпрос за телефон... От къде я вадите тази злоба не знам.
Цитирай
#49

@Cuprac, аз зная, че Samsung Galaxy Note 8 има слаба батерия и няма стерео звук, но това го добавиха в Samsung Galaxy Note 9 и той няма слабо място, поне за мен, поне за сега. Иначе bodo е прав, щом Xiaomi се сравняват и влизат при големите с този модел, нещата не са много добре, но все пак трябва да има малко разнообразие, и е добре, че Xiaomi решиха да пуснат такъв модел, който да се чудиш в кой клас да го сложиш.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Cuprac
Цитирай
#50

(2019-02-14, 17:27:26)hazART написа:  @Cuprac, аз зная, че Samsung Galaxy Note 8 има слаба батерия и няма стерео звук, но това го добавиха в Samsung Galaxy Note 9 и той няма слабо място, поне за мен, поне за сега. Иначе bodo е прав, щом Xiaomi се сравняват и влизат при големите с този модел, нещата не са много добре, но все пак трябва да има малко разнообразие, и е добре, че Xiaomi решиха да пуснат такъв модел, който да се чудиш в кой клас да го сложиш.

Абсолютно съм съгласен тук. Ноте9 е друга бира.
Забележи , че покото никои не е обявил за флагман. Просто е перфектен за парите си.
Но не съм съгласен ,че не е добре че изкараха такъв модел , напротив ...супер е за потребителите.
Дано "големите" преосмислят малко цените. Въпреки че се съмнявам.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Cuprac за това мнение:
  • milenvn, vargala81
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)