Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Motorla Moto G7/G7 Plus/G7 Power/G7Play - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: c73ad412169a1729e5f54f71421ef909-L.jpg]
Най-евтин е Moto G7 Play, който очакваме да дойде на цена 299 лева. Устройството има 5.7” Max Vision HD+ (1512x720) дисплей с Gorilla Glass 3, което го прави по-компактен и осигурява осемядрен чипсет Snapdragon 632, 2GB RAM и 32GB разширяема памет. Батерията е с капацитет 3000 mAh, стига за 40 часа работа и се зарежда бързо при 10 вата. Телефонът е с пластмасов корпус и е снабден още с 13MP (f2.0) основна камера с PDAF автофокус, 8МР (f2.2) предна камера и сензор за отпечатъци. Продажбите в Европа започват в средата на февруари, а по някое време ще достигне и до България.

Следва Moto G7 Power, който има 6.2” 19:9 Max Vision HD+ (1570x720) дисплей и залага на чипсет Snapdragon 632 в комбинация с 4GB RAM и 64GB разширяема памет. Батерията е с капацитет 5000 mAh и поддържа бързо зареждане TurboPower при 15W – според компанията батерията стига за 60 часа автономна работа. Основната камера е с резолюция 12МР (f2.0) и включва PDAF автофокус, а за селфита има 8МР (f2.2) сензор. Компанията е добавила и функция за цифрово приближение с намалена загуба на качеството, като се заснемат няколко кадъра и се използват при мащабиране. Препоръчителната цена е 249 долара, а в България ще се появи за 399 лв. Продажбите в мрежата на VIVACOM вече започнаха, а от 8 февруари ще е достъпен и в Технополис.

Moto G7 ще дойде с G7 Play на по-късен етап на препоръчителна цена 489 лева. Моделът също има 6.2″ Max Vision Full HD+ (2270x1080) дисплей и използва Snapdragon 632 в комбинация с 4GB RAM и 64GB разширяема памет. Батерията отново е с капацитет 3000 mAh и се зарежда при 15 вата. Основната камера е двойна и комбинира 12МР (f1.8) и 5МР сензори и предлага функции като замъгляване на фона, цветен акцент, снимане при разпознаване на усмивка и др. Задният панел е стъклен, но страничната рамка е пластмасова.

Същата конструкция има и флагманският модел в серията Moto G7 Plus. Телефонът вече се продава от VIVACOM, a от утре би трябвало да е достъпен и в Технополис на цена 599 лева. Отново откриваме 6.2” дисплей с резолюция 2270x1080 пиксела, но чипсетът е Snapdragon 636. По отношение на паметта конфигурацията е от 4GB RAM и 64GB разширяема за файлове. Батерията отново е 3000 mAh, но поддържа още по-бързо зареждане при 27 вата. Смартфонът също има двойна основна камера, но тя е с подобрени характеристики. Основният сензор е с резолюция 16МР, бленда f1.7, PDAF автофокус и оптична стабилизация, а за отчитане на дълбочина е добавен 5МР сензор. За селфита има 12МР предна камера. Откриваме и стерео говорители с Dolby Audio.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

G7 Power и G7 Play с тази резолюция са за никъде
Най-удачно е да спрат G серията от производство
Хардуерът е като за 1917г, но вече е 2019г
Цитирай
#3

G6 плюс минала година беше добро попадение за цена и хардуер. Но тази година се изхвърлят с цените. Не подхождат на подобен хардуер

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Разгледах телефоните. G7 Power нищо , че на хартия е с по-слаб дисплей реално няма никаква разлика с G7 Plus, който е с много по-голяма резолюция. Както и от другите телефони от същият клас на витрината. Но по-ниската резолюция с огромната батерия означават поне 10 часа SOT и 2-3 дни работа.
А G7 Power има бързо зареждане, EIS, лицево отключване. NFC не знам дали има, но ако е така би било отлично. Доколкото знам G7 , G7 Plus имат защита от вода, но не знам дали е чак IP68. За G7 Power не намирам данни и предполагам няма.
Цитирай
#5

Голямата батерия не значи нищо. Аз съм с X4 и правя 9.30ч.SoT батерията на X4 е 3000mAh.

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай
#6

(2019-02-13, 11:43:30)niun01 написа:  Голямата батерия не значи нищо. Аз съм с X4 и правя 9.30ч.SoT батерията на X4 е 3000mAh.
То и акумулатор 45 Ah може да пали дизелова кола, но си е друго като е 64Ah и нагоре. 

Комбинацията от дисплей с ниска резолюция и голяма батерия, 4GB RAM  и процесор, който не харчи много  би трябвало да дава и голяма автономност.

Moto One Power е със същата батерия като G7 Power  и вижте какви са впечатленията за него.


Цитат:Previously acheived 15 Hrs SOT with 20% remaining

Currently at 11 Hrs SOT with 35% remaining


За съжаление версията на Moto G7 Power , която е пусната във Виваком няма NFC.
Цитирай
#7

Толкова ли е скъп NFC модула, че масово избягват да го влагат в смартфоните нисък и част от средният клас?
Цитирай
#8

(2019-02-13, 11:43:30)niun01 написа:  Голямата батерия не значи нищо. Аз съм с X4 и правя 9.30ч.SoT батерията на X4 е 3000mAh.
Я пак си помисли.

Motorola Moto G7 Power - Battery Life Test.

[Изображение: 83d9af3f40ba8a25a8ba46ee59fefe97-full.jpg] 
Източник: >>>>>>

 
Цитирай
#9

Оказва се, че не се знае дали имат компас. Даже и съпорта им не могат да помогнат.
Mirrorcast също няма.
Цитирай
#10

А по данни от официалният сайт Moto G7 Power има NFC. Защо тези от Виваком нямат?

Изпратено с Tapatalk
Цитирай
#11

По данни от Gsmarena, европейския има, а този за Америка не.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на GodPetar за това мнение:
  • Spown
Цитирай
#12

Thanks for reaching out. Here is the breakdown for e-compass (magnetometer) on the g7 family.

moto g7 play - North America only
moto g7 - All regions (where sold)
moto g7 power - North America only
moto g7 plus - All regions (where sold)

Хубава работа, ама китайска.
[-] 1 потребител изказва благодарност на aladin за това мнение:
  • Spown
Цитирай
#13

Значи виваком предлага американската версия без NFC, много тъпо. Иначе заради мощната батерия си струва този телефон.
А колко време е поддръжката на андроид при тези мотороли?

Изпратено с Tapatalk
Цитирай
#14

(2019-02-17, 22:06:03)Spown написа:  Значи виваком предлага американската версия без NFC, много тъпо. Иначе заради мощната батерия си струва този телефон.
А колко време е поддръжката на андроид при тези мотороли?

Изпратено с Tapatalk


Да, явно е американската версия, защото сега проверих на място във Виваком и има компас G7 Power, но NFC не.
По принцип с "чистият" андроид би трябвало да има доста дълга поддръжка, но пък мен нещо не ми допадна.
[-] 1 потребител изказва благодарност на aladin за това мнение:
  • Spown
Цитирай
#15

http://nixanbal.com/moto-g7-i-moto-g7-pl...-balgariya
Вече всичките са на пазара.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#16

Странно е ценообразуването в нашите магазини.
Докато се озъртах за нов телефон внимателно сравнявах G6 plus, G7 и G7 plus.
G6 plus и G7 са почти еднакви (7 е с малко по-добър екран, на 6+ едното Крио е по-бързо, има магнитомер и ултразвук, които не са отбелязани в европейските варианти на 7) и из Европа цените им са еднакви. Тук 7 е със 100 лв. по-скъп.
G7 plus е по-добър от G6 plus, основно в екрана и камерите и затова из Европа е по-скъп с 30-40 евро. Тук разликата е 200 лв.
Цитирай
#17

И аз ги гледах, но G7 Plus е с много надута цена
а като хардуер не е нищо особено
В крайна сметка избрах Honor 10 lite за подарък...
Цитирай
#18

На мене като ми умря внезапно (но не и неочаквано) Nexus-a се наложи "спешно" да взема някакъв телефон да имам из под ръка и не подбирах изобщо, само бях ограничил бюджета на 200 лв, и исках Андроида да е възможно най-близък до стоковия (все пак, от Nexus вселената идвам Big Grin) и си взех Moto E5, временно. Като цяло съм изненадан, за 200 лв не можех да очаквам повече. Камерата и производителността са с голям компромис, но пък откъм батерия си отживях. LG-то го зареждах по два пъти на ден, а тук е обратното - веднъж на два дена. И в тоя ред на мисли мисля да си взема G7 Power. Просто ми е трудно да свикна на който и да било скин, било то на Xiaomi (с малки изключения като Mi A2) или на Huawei, не че са лоши, ами просто е въпрос на навик, и Moto-то ще ми предложи по-добра производителност спрямо Е5 с дори още по-голяма батерия, и отново със съвсем лека намеса откъм скинове и излишни други глупости... Ако мога да си намеря G7 Power за 300 лв нов, ще е супер...
Цитирай
#19

Под 389лв само с план към оператор засега
Цитирай
#20

От два дни съм с Motorola G7 Power - това е телефона батерия!
Цяла нощ браузване в нета, буквално. Изхабих батерията с 12%.
Толкова много телефони съм превъртял, ама аз такова чудо не помня!
Отделно картата памет може да се ползва и като вътрешна памет и бум - вече е и със 128 GB + 4 GB RAM.
За 400 лв съм прекалено доволен!

Last 2 years:
HTC One S -> HTC Desire 310 -> Sony Xperia E4 -> Motorola G3 -> Xiaomi Redmi 4 -> Huawei P8 lite -> Huawei P10 lite
[-] 1 потребител изказва благодарност на vassetz за това мнение:
  • delafer
Цитирай
#21

(2019-05-13, 12:48:33)vassetz написа:  Отделно картата памет може да се ползва и като вътрешна памет и бум - вече е и със 128 GB + 4 GB RAM.
На моя Moto E5 имам същата опция, но не я препоръчвам. При евентуален краш на картата или принудителното и отстраняване по невнимание може да доведе до наполовина неизпозлваем телефон, шансът е малък, но го има. Моята SD карта я държа като отделен сторидж...
Цитирай
#22

На много смартове от 2-3г я има тази опция, но наистина можеш да влезеш във филм
Вече много програми могат да се инсталират и на SIM картата,
така че не е проблем да си оставиш картата отделно от вътрешната памет
Цитирай
#23

Дайте малко скрийнове да видим как се представя тази мега батерия. Аз съм пред дилема дали да взема G7 Power или Mi A2 Lite. Xiaomi-то е по-евтино и като че ли предлага повече... В момента е 329 лв в Emag.
Цитирай
#24

Ето. Това е с първото зареждане на батерията.
Като основно съм цъкал Youtube, Vibe, Messanger, Chrome и два часа разговори. Предполагам, че след следващите няколк зареждания ще има още по-добри показатели.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Last 2 years:
HTC One S -> HTC Desire 310 -> Sony Xperia E4 -> Motorola G3 -> Xiaomi Redmi 4 -> Huawei P8 lite -> Huawei P10 lite
Цитирай
#25

Малко по-нагоре бях писал,че телефона няма чак толкова много живот на батерията, колкото му приписват журналистите! 20 часа SOT дрънки базънки.
Горния скрийн го доказва. 12ч + е съвсем нормално за модела. И пак да не прозвучи, като хвалба X4 (с който съм в момента ) прави 10 ч. с 3000 mAh батерия. Което В сравнение с 5000mAh е доста повече!

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)