Анкета: Харесва ли Ви идеята за камера и сензори, интегрирани в дисплея? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Не, не ми харесва
47.37%
9
47.37%
Да, харесва ми
15.79%
3
15.79%
Да, но при условие, че се скриват и не пречат на функционирането на дисплея в неговата цялост
26.32%
5
26.32%
Рано е да се каже
10.53%
2
10.53%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi може да пусне смартфон с няколко отвора в дисплея
#1

Kaldata съобщава, че Xiaomi може да пусне смартфон с няколко отвора в дисплея. Информацията за новия дизайн на устройствата от Xiaomi се появи на сайта на Световната организация за интелектуална собственост (WIPO). Идеята да се интегрира селфи-камера директно в зоната на дисплея ни е позната, но има и разлики. Освен двойна предна камера, според автора Светослав Димитров - ще има и предна светкавица. И по това ще се отличава от S10. 

[Изображение: 1-22.jpg?w=550&ssl=1]

[Изображение: 2-7.jpg?w=550&ssl=1]

Източник =>

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
Аксесоари
#2

Китайската компания Xiaomi, обмисля да пусне смартфони с "простреляни дисплей" вместо селфи камера. След като вече Samsung и Huawei имат таква модели, Xiaomi не иска да изостава от конкуренцията и ще се опитат да пуснат своя линия с надупчени такива. А къде остана грозния ноча?  
Както се подразбира дупките ще играят роля на селфи камера а в случая на шаоми и LED сензор, а може би и светкавица. 



Ето няколко изображения. Може би освен камерата ще се опитат да добавят и LED сензор.  Може да имат двойна предна камера със светкавица. Разбира се то е само патент и въпросния телефон може въобще да не види бял свят. 

[Изображение: xiaomi-smartphone-punch-hole-camera-770x422.jpg]


 Явно от Xiaomi решили да изоставят ноча и да се опитат да се състезават с конкуренцията. А може би ще предложат на любителите на дупки един бюджетен вариянт - че дори и с повече дупки :Smile 


Източник: Линк

PS:

На мен лично самата идеа да има дупки по екрана не ми допада. Не ми и пречи да има някакво пространство над дисплея и там да са всички сензори и камера/и както е при сегашното ми устройство. Капковидния ноч също не ми се струва толкова грозен. Варианта на Vivo Nex с изскачаща камера също ми се струва по-приемлив от ноча и дупката.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • divna
Цитирай
#3

Изскачаща камера или малко по-големи рамки бих предпочел пред дупка или ноч.Всъщност идеята за изскачаща камера доста ми допада.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#4

Не ми се миспли ако дойде мода с предни камери като на Nokia 9 Smile
Цитирай
#5

Ами те Vivo си направиха телефон с нелошо решение на проблема, ама хората го оплюха. На ви ся дупки по екрана.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#6

(2019-02-12, 07:00:58)johny написа:  Ами те Vivo си направиха телефон с нелошо решение на проблема, ама хората го оплюха. На ви ся дупки по екрана.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Явно това ще е тенденцията. Хубаво е ,че от Vivo пуснаха алтернатива на пънч хоул и ноч-а. С риск да тръгне офтопик, ще питам кой,къде и как оплю vivo? Не следя марката,но не съм срещал негативни отзиви.
Цитирай
#7

Всичко без ноч ми допада. Определено е стъпка напред.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)