Анкета: Притежавате ли този Xiaomi продукт? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да. Страхотен е
44.83%
13
44.83%
Да. Но не съм доволен
0%
0
0%
Не. Обмислям покупката му
20.69%
6
20.69%
Не. И не смятам да го взимам
10.34%
3
10.34%
Искам само да видя резултатите
24.14%
7
24.14%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi Smart Scale
#1

Здравейте, не знам дали сте обърнали внимание, но напоследък на съвсем достъпна цена (даже под 40лв) може да се намери в България този Xiaomi продукт: https://www.mi.com/global/scale/ (Mi Smart Scale)


[Изображение: Xiaomi-Mi-Smart-Scale-02.jpg]

 Срещу парите си получавате стабилна конструкция, стъклено покритие и много приятно изобразяване на цифрите с добра видимост на светло и тъмно.
Това са трите мерни единици, които може да бъдат изобразени на графичния LED дисплей и в приложението Mi Fit на вашия телефон
  • catty
  • kg
  • lbs

Поддръжа тежест от 5 до 150 килограма, с точно до 100 грама.

[Изображение: original-xiaomi-mi-smart-weighing-scale-...oppe@4.jpg]

Можете да следите теглото си (разбира се Smile ), както и на база ръст, тегло, а вероятно и възраст ще ви бъде изчеслен и индекса на телесната маса (Body Mass Index(BMI).

Функциите са съвсем базови, но в приложението може да зададете повече от един профил или просто да свържете везната(кантарът) с няколко телефона. Изборът е ваш.
Автоматично могат да бъдат разпознати до 16 профила..

"Mi Smart Scale doesn't just tell adults and children apart. It automatically identifies each family member and can store up to 16 user profiles."

С 4 батерии тип АА може да изкара 1година


[Изображение: 1494f81dd7d3797d3c92ab6f502be4a336e75e79.png]

А тук оставям втори линк към офертите от БГ онлайн магазините, за да е ваш избора

https://smart-chasovnici-smart-aksesoari...307000329/

Aко имате въпроси питайте.
Едно единствено нещо се иска от вас при поставянето на батериите и то е да изберете 公斤, за да имате показания в Килограми.

(2019-02-08, 23:32:47)user32 написа:  Само да допълня, ако някой използва апликацията mi fit ,всеки път когато  се мери  то теглото се записва в апликацията. Лесно и много удобно. Не забравяйте да си пуснете блутута и да ги свържете помежду им !


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 8 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • emil11, exkiss, milenvn, milstan, slavkov, user32, valiovg, velqn
Цитирай
Аксесоари
#2

Взех го за 37.80 от Stealth Computers. Супер кантар, тежък, стабилен и точен.

Имам една Hama и тя вади същите резултати, а цената и е 40 лв също, в Техно магазините, без да е умна.
[-] 2 потребители изказват благодарност на velqn за това мнение:
  • milenvn, suffer
Цитирай
#3

Благодаря много за темата, тъкмо обмислях покупката! Цената е смешна, къде не сме ги дали тези 40 лв. Smile

Замислих се колко много продукти на Xiaomi съществуват в най- различни области...


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#4

Само да допълня, ако някой използва апликацията mi fit ,всеки път когато се мери то теглото се записва в апликацията. Лесно и много удобно. Не забравяйте да си пуснете блутута и да ги свържете помежду им !
[-] 2 потребители изказват благодарност на user32 за това мнение:
  • milenvn, suffer
Цитирай
#5

Моят отговор е не. Купих си смарт кантар на Хуауей и не бих се разделил с него. Измерва тегло и още 8 показателя между което и процентно съдържание на мазнини, което е по-показателно от самото тегло.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#6

Хубава тема, тъкмо търсих подобен кантар. Имам въпрос;
1. Може ли да се поръча от БГ он-лайн магазин и ако да, ще се радвам на линк.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

Аз не разбирам как тази джаджа е доста по-евтина тук, отколкото в Aliexpress
Цитирай
#8

(2019-02-09, 08:47:55)Legal76 написа:  1. Може ли да се поръча от  БГ он-лайн магазин и ако да, ще се радвам на линк.
Първия пост не го ли прочете?
Цитирай
#9

Он-лайн магазина, български ли е?


Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

Мамицата му и кантар...  Имам версия две, само лоши неща показва, а аз така обичам да похапвам.


Прикачени файлове Миниатюри
               
[-] 1 потребител изказва благодарност на rosenkaradakov за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#11

(2019-02-08, 18:05:37)suffer написа:  А тук оставям втори линк към офертите от онлайн магазините, за да е ваш избора

https://smart-chasovnici-smart-aksesoari...307000329/
Цитирай
#12

(2019-02-09, 07:50:37)tonus написа:  Моят отговор е не. Купих си смарт кантар на Хуауей и не бих се разделил с него. Измерва тегло и още 8 показателя между което и процентно съдържание на маднини, което е по-показателно от самото тегло.

А цената може ли да споделиш, колега?
Цитирай
#13

59лв в Плесио
65 лв в Теленор

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tonus за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#14

Разгледах го. Реално е конкурент на първия умен кантар от Xiaomi( Mi Body Composition Scale: https://www.mi.com/us/mi-body-composition-scale/), който може да се намери в България за 79 лв например тук:
https://ofisitebg.com/product/umen-kanta...tion-scale
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • tonus
Цитирай
#15

Да 1:1 с Хуауея, принципа на измерването е същия, показателите са същите, само цената е понадута. На този сайт който си посочил Хуауея е дори 55 лв.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tonus за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#16

Да смятам ли, че по-добрия избор е Huawei Scale?

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#17

За цената си и достъп в България - да.
Все пак зависи колко пари ти се дават
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • dido.ivanov
Цитирай
#18

(2019-02-10, 10:49:02)dido.ivanov написа:  Да смятам ли, че по-добрия избор е Huawei Scale?

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk

На мен ми се вижда + ,че вече ползвам mi fit за mi band 3 и ще виждам инфото от двете устройства в едно и също приложение.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#19

За Amazfit bip използвам amazfit notifity, така че няма да ми е проблем.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#20

(2019-02-10, 11:52:34)mefistoreyon написа:  На мен ми се вижда + ,че вече ползвам mi fit за mi band 3 и ще виждам инфото от двете устройства в едно и също приложение.

Да това е голям плюс, заради който си струва да си затвориш очите за двайсет и няколко лева в повече.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tonus за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#21

В Ми фит имам 3 устройства.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#22

Този или хуявейския мери ли % мазнина чрез проводимост, или просто с тъпата BMI формула?

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#23

Хуавейския и mi body composition scale измерват %мазнини, чрез т.нар. Биоелектрически импеданс, докато евтиният вариант Mi Smart Scale няма тази възможност.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 3 потребители изказват благодарност на tonus за това мнение:
  • aladin, milenvn, zviara
Цитирай
#24

Много хубава дискусия! От нея разбирам, че е по-добре да си вземем Xiaomi Mi Body Composition Scale, която реално измерва процента мазнини в тялото.

Явно навлизаме и в нова ера, в която стоките в Алиекспрес са по-скъпи отколкото тук с 2 години гаранция Smile Въпросната везна я намирам оттам най-изгодно за 45 долара и поне 7 долара доставка, с което надминава цените в България!

От България най-добрата оферта, която намерих е в Jar Computers, за 74 лв.: https://www.jarcomputers.com/Xiaomi-Mi-B...4013G.html


Цитирай
#25

Най-интересното за мен е дали има нещо, което тази на Huawei не предлага (изключвам, че като си свикне човек на екосистемата на Xiaomi не му е до други арр-ове и марки).
Все пак цената в България е в полза на конкурентната марка, а ние не сме коне с капаци и искаме обективно сравнение
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)