Анкета: Притежавате ли този Xiaomi продукт? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да. Страхотен е
44.83%
13
44.83%
Да. Но не съм доволен
0%
0
0%
Не. Обмислям покупката му
20.69%
6
20.69%
Не. И не смятам да го взимам
10.34%
3
10.34%
Искам само да видя резултатите
24.14%
7
24.14%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi Smart Scale
#26

Ако има собственик на Xiaomi Mi Body Composition Scale, нека сподели какви функции има и той лично е използвал. Ако пък някой даде и реално сравнение с предложението на Huawei, цена няма да има Smile

Не намерих в нета сравнението което ни интересува, но ето едно сравнително ревю на предложението на Xiaomi с други две оферти:




[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • suffer
Цитирай
Аксесоари
#27

От ревюто разбрах само, че не стават нещата с Чорапи на по-скъпите кантари Smile
Цитирай
#28

Аз имам и двата кантара на Xiaomi. Ползвам втория кантар, според мен първата версия е по-красива, отгоре е стъкло, но предпочетох повечето функции на втората. Ако не искаш да ти мери друго освен килограмите се мериш с чорапи и той не може да направи другите измервания. Включил с в групата цялото семейство и кантара разпознава и записва данните към съответния човек. Мери вярно и ми дава стимул да подобрявам фигурата си, всичко което пише в приложението за останалите показатели за жалост е точно така.
[-] 3 потребители изказват благодарност на emil11 за това мнение:
  • milenvn, sharkybg, suffer
Цитирай
#29

(2019-02-11, 00:18:04)suffer написа:  Най-интересното за мен е дали има нещо, което тази на Huawei не предлага (изключвам, че като си свикне човек на екосистемата на Xiaomi не му е до други арр-ове и марки).
Все пак цената в България е в полза на конкурентната марка, а ние не сме коне с капаци и искаме обективно сравнение

До колкото прочетох и двете марки са 1:1 с измерваните показатели. В раздел андроид джаджи съм направил някакъв опит за ревю на Хуауея някой който има аналога от Xiaomi да потвърди липсата или налието на разлики. 

Все пак всички параметри са ориентировъчни освен теглото. Четох по разни фитнес форуми, че за да е по-точно измерването % на мазнините препоръчват едни по скъпи кантари които имат и ръкохватка с кабел свързан за кантара. По този начин електрическия импулс влиза през краката и излиза през ръцете. Докато при Huawei и Xiaomi импулса влиза през единия крак и търси най-краткия път да напусне тялото през другия крак и за това твърдят че отчитанията са просто за ориентиране.

Във фитнеса където тренирам имах един познат който се подготвяше за състезания и използваше измерване с калипер за определяне % подкожни мазнини. За жалост се премести да живее и работи в София и ще трябва да изчакам празници за да се прибере в Бургас, за да го помоля да ми направи едно сравнително измерване за да сравня точността на кантара.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 2 потребители изказват благодарност на tonus за това мнение:
  • milenvn, speedemon
Цитирай
#30

Благодаря колега, ще е чудесно да направиш това сравнение когато имаш възможност.

Ясно е, че точноста на тези кантари не е абсолютна. Но за повечето хора, които тренират просто за здраве и добър мускулен тонус, данните ще са напълно достатъчни. За хората, които тренират за състезания- там всеки грам мазнина е от значение и е съвсем в реда на нещата да търсят професионална апаратура.


Цитирай
#31

а каква е разликата между Mi Scale и Mi Scale 2?
Цитирай
#32

(2019-02-11, 21:29:12)tonus написа:  Във фитнеса където тренирам имах един познат който се подготвяше за състезания и използваше измерване с калипер за определяне % подкожни мазнини. За жалост се премести да живее и работи в София и ще трябва да изчакам празници за да се прибере в Бургас, за да го помоля да ми направи едно сравнително измерване за да сравня точността на кантара.

От чисто любопитство ще ми бъде интересно и ще следя с интерес, благодаря!

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай
#33

Купих си този кантар:

http://computer-store.bg/kantari/xiaomi-...cale-white
Все още нямам батерии и не мога да споделя впечатления. Виждам, че всичко е на китайски, има ли упътване за експолатация на бг?
Телефонът ми е Самсунг-мога ли да използвам приложение за везната?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#34

Сваляш на телефона си приложението Mi Fit  от Google play и там всичко ти е на български.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#35

Благодаря. Ще пробвам и ако има въпроси ще питам пак Wink

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#36

За килограми избираш 公斤
И това е. Няма нужда от много инструкции. Мериш при включен ми фит и ти излиза в реално време стойността, ако искаш си правиш профили за повече членове на семейството
Цитирай
#37

(2019-02-12, 20:11:57)suffer написа:  За килограми избираш 公斤
И това е. Няма нужда от много инструкции. Мериш при включен ми фит и ти излиза в реално време стойността, ако искаш си правиш профили за повече членове на семейството
А, за телесни мазнини и др стойности?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#38

Твоят модел няма възможност за такива измервания. Може на база ръст, тегло, а вероятно и възраст с помощта на алгоритми да изчислява  индекса на телесната маса (Body Mass Index(BMI).

За процента мазнини ти трябва Xiaomi Mi Body Composition Scale, който прави реално измерване с пускането на слаб ток през тялото и струва  към 74 лв. от България.


Цитирай
#39

Ясно. Има още 2 опции, освен кг. Те за какво са? Не се връзва с телефона?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Другите опции ги разбрах, след прочитане на темата. Остава въпросът, как да свържа Ми фит и кантара?
[Изображение: 0972390b303d5f5a6a639cc1d85f183f.jpg]
Цитирай
#40

пускаш Ми фит. Отиваш долу в дясно на Profile (Профил)
След това има бутон за добавяне на устройство. Натискаш го и следваш инструкциите. Не би трябвало да става през менюто Bluetooth
Цитирай
#41

Получи се. Благодаря.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legal76 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#42

Закупих си Mi scale 1 от Бг. Добре е засега, само не разбирам защо Mi Fit приложението иска да си включа gps за да ми изкара кг на дисплея на телефона? Някой има ли идея, иска location.
Цитирай
#43

(2019-02-11, 21:29:12)tonus написа:  До колкото прочетох и двете марки са 1:1 с измерваните показатели. В раздел андроид джаджи съм направил някакъв опит за ревю на Хуауея някой който има аналога от Xiaomi да потвърди липсата или налието на разлики. 

Все пак всички параметри са ориентировъчни освен теглото. Четох по разни фитнес форуми, че за да е по-точно измерването % на мазнините препоръчват едни по скъпи кантари които имат и ръкохватка с кабел свързан за кантара. По този начин електрическия импулс влиза през краката и излиза през ръцете. Докато при Huawei и Xiaomi импулса влиза през единия крак и търси най-краткия път да напусне тялото през другия крак и за това твърдят че отчитанията са просто за ориентиране.

Във фитнеса където тренирам имах един познат който се подготвяше за състезания и използваше измерване с калипер за определяне % подкожни мазнини. За жалост се премести да живее и работи в София и ще трябва да изчакам празници за да се прибере в Бургас, за да го помоля да ми направи едно сравнително измерване за да сравня точността на кантара.

Ето ги и резултатите от сравнителното измерване:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1543386

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tonus за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#44

В крайна сметка Мi scale Scale или Mi Body Composition Scale, какви са разликите и струва ли си по-скъпия вариант 30-тях лева отгоре? От къде да поръчам най-тънко. Гледам в Megamag и Jar като изгодни цени, ако има други добри оферти някъде, споделяйте. Благодаря!

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай
#45

Бях решил да взема хуявея за 51, но сега разцъках pazaruvaj.com - Mi Body Composition Scale вече го има за 61, затова поръчах от там.

HTC 10 / iphone 12
[-] 4 потребители изказват благодарност на zviara за това мнение:
  • Marcus, milenvn, speedemon, suffer
Цитирай
#46

Мерси за инфото, и аз си поръчах.

Вечния бетатестер!
[-] 1 потребител изказва благодарност на Marcus за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#47

Благодаря за информацията! И аз се престраших да поръчам Xiaomi Mi Body Composition Scale за 61лв. , дано фирмата да е точна и да остана доволен от машинката.

[Изображение: dsf.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на speedemon за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#48

Предлагам собствениците да пуснат една тема и за тази модификация
Цитирай
#49

Дърво, оказа се че ги нямали налични в магазина от който поръчах... Да видим дали наистина ще ги имат до ден-два както обещаха.

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#50

При мен дойде от същата фирма (с най-евтинaте цена) - да не правя реклама. Много бързи и коректни, добре опаковани продуктите и директно с гаранция към солитрон. Сега остава да го разуча и пробвам !
[Изображение: 0fd9afdaeeb6af9ce9d67623b408e1bc.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

[Изображение: dsf.jpg]
[-] 2 потребители изказват благодарност на speedemon за това мнение:
  • emil11, milenvn
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)