Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] А2 lite 2 сим проблем
#1

Здравейте колеги,
Проблема по същество.
На слот 1 е личната ми Виваком дка карта
На слот 2 сложих служебната мтелска
Говоря през личната, в същия момент ме търсят на служебната и им дава,че ми е изключен телефонс. Ровя из настройките , но нищо не намирам. Актуализиран до дупка е тел. На двата сима е активирано чакащо повикване. Акъл нещо, някой?
П.с.
И допълнително въпросче  volte.
Подържа го телефона,четейки xda и пда4. Виваком обаче казва Не! Нещо инфо ?

xiaomi redmi note 3 (helio 10)
Redmi note 4 , 4/64
A2 lite
Цитирай
Аксесоари
#2

Ами нормално, телефона с един радио модул. За целта ти трябва пренасочване от едната карта през другата  обратно при тон заето или извън обхват, виж при теб къде е. Като отидеш на зелена слушалка за набиране опционален бутон оттам ги избираш.
Цитирай
#3

При мен и двете съм ги пренасочил една към друга и нямам проблеми
[-] 1 потребител изказва благодарност на bozi за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#4

Както е писал колегата, най-добре е да пренасочиш двете карти една към друга и си решаваш проблема.


(2019-02-08, 23:03:08)Crusss написа:  И допълнително въпросче  volte.
Подържа го телефона,четейки xda и пда4. Виваком обаче казва Не! Нещо инфо ?

За VoLTE - да, поддържа се от апарата. Как точно да го активираш при Виваком виж в глобалната тема за VoLTE: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94364

Имай предвид, че в режим VoLTE пренасочването не работи при Виваком. Така че прецени кое ти е по-важно.


Цитирай
#5

Привет колеги,
Ясна е драмата. Някой заигравал ли се с тази функция
Умно прехвърляне. в профили за обаждане.
Тествах я, за съжаление не работи така както си мислех.
За съжаление също така, нещо не ми се получава и прехвърлянето. Може би защото дадох само при заето. Акъл?

xiaomi redmi note 3 (helio 10)
Redmi note 4 , 4/64
A2 lite
Цитирай
#6

Правиш пренасочване и на двете карти една към друга, както при заето, така и при недостъпен номер. Реално когато говориш по едната сим карта, другата е недостъпна за мрежата в този момент. Също така си активирай от операторите чакащо повикване и на двете карти. Тоест ако по време на разговор ти звъннат на същата сим карта, да ти бипка в ухото. С пренасочванията ще постигнеш същият ефект и с другата сим.


Цитирай
#7

Благодаря на всички, получи се с прехвърляне една към друга . При без достъп.

xiaomi redmi note 3 (helio 10)
Redmi note 4 , 4/64
A2 lite
[-] 1 потребител изказва благодарност на Crusss за това мнение:
  • milenvn
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)