Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнение за телефон около 300 лв.
#1

Привет съфорумници! Smile

Дойде време за закупуване на по-добри апарати за родителите ми. Бюджетът е около 300 лв. за всеки.

Приоритетите са:
1. 32 GB ROM/3 GB RAM - 32 GB памет са напълно достатъчни на един бъдещ пенсионер  Big Grin
2. Цената
3. Безпроблемен софтуер и надеждност

Камерата не е от такова значение. Главната ми цел е да изкарат възможно най-дълго с тях и да не се налага да се сменят през 1 година. Wink 

Спрял съм се на следните телефони като ще споделя и на каква цена мога да ги взема, за да ви помогна да бъдете максимално обективни. 

1. Huawei P Smart 2019 - 64 GB ROM/3 GB RAM от Теленор за 320 лв. (план Тотал 31.99 лв.)
2. Xiaomi Redmi Note 5 - 32 GB ROM/ 3 GB RAM от Теленор за 270 лв.  (план Тотал 31.99 лв.) Бележка: Намирам 64 GB/4 GB на 350 лв. по магазините, но честно казано не мисля че си заслужава допълнителни средства с оглед на бюджета.

Отворен съм и към други предложения.

Весел уикенд на всички Cool

HTC One S /z520e/ Version 4.1.1. ----> Lg L Bello Black Titan ----> Huawei Nova Titanium Grey
Цитирай
Аксесоари
#2

Не съм ползвал нито едното от двете устройства. Като гледам си си направил труда да погледнеш за какво иде реч  Smile браво за което. Като цяло ми се струват сходни двете урстойства. Huawei има по-голям екран, но пък Redmi то има по-голяма батерия което в един момент ще ти е на голям + мисля.  Тук надали някой ще ти даде обективно мнение...Забелязва се една тенденция всеки да си хвали устройството и марката все едно фирмата е негова  Big Grin ... Моя съвет е на живо да ги погледнеш и да вземеш който прецениш.  Направи ми впечатление ,че redmi пише Corning Gorilla Glass (unspecified version) ?... Може би ще е по-стара версия на Gorilla glass, докато при huawei Нищо не споменават... 
Цитирай
#3

32лв месечен план за баща ти ли е или е за теб?
Ако е за баща ти въпросът ми е:
"По-високият план го взимаш заради уж по-ниската цена
на телефона ли или наистина има нужда от такъв план?
Цитирай
#4

Huawei P Smart 2019 е с по-слаба батерия и е пластмасов, но по другите неща е по-хубав от Xiaomi Redmi Note 5.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#5

(2019-02-09, 12:06:29)n1s0 написа:   ...Отворен съм и към други предложения.
За тази сума в/ж и: 
Cubot Max 4G
Cubot Note Plus 4G 
Lenovo K5
Lenovo S5 с 4GB/64GB
Meizu M5s 
Meizu M6 Note
Meizu M6T
Meizu M5 Note
Oppo A1
Samsung J3
Ulefone Power 
Vivo Y71 
Xiaomi Redmi 6
Xiaomi Redmi 6 Pro 
Xiaomi Redmi Note 4 
Xiаomi Mi A2 Lite

 
Цитирай
#6

Човека иска съвет за телефон, а не да му изброяваш всички телефони до 300 лева.
Взимай xiaomi redmi note 5. Телефон с много добър хардуер и много мощна батерия. Мисля ,че батерията е от особено важно значение за хора, които ще ползват смартфона главно като телефон.
[-] 2 потребители изказват благодарност на anatol06 за това мнение:
  • milenvn, n1s0
Цитирай
#7

Разбира се Редми Ноте 5. Телефона освен страхотната батерия прави и чудесни снимки за класа си.

И друго важно нещо- Xiaomi са известни с дългата софтуерна поддръжка на моделите си. Няколко години ще получаваш ъпдейти и поддръжка, никой друг не предлага това в този ценови клас.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • n1s0
Цитирай
#8

Откъм хардуер са много близки, малко по-добър е P Smart. По-добър е по почти всички показатели, без батерията. Ако не се търси единствено по-голяма батерия, този Huawei е по-добрият избор. И е доста по-нов.

П.П. Относно поддръжката - P8 Lite, модел 2015-та, получаваше актуализации в продължение на 3 години. От среден клас нагоре, всичко се поддържа добре. Huawei не са по-зле от Xiaomi.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#9

Благодаря на всички за включванията!

Редно е да спомена и нещо друго. Не съм сигурен дали и 2 GB RAM няма да са напълно достатъчни за човек, който браузва из нета, не играе игри и прави тук-таме снимки ?

Днес поразрових един P9 Lite и си имаше около 1 GB RAM свободна памет и се държеше предоволно като за толкова стар телефон.

По тази логика ако 2 GB са достатъчни и няма да стане неизползваем след поне 2 години, то тогава изборът става още по-голям. Например Nokia 5.1 ? Тя ми излиза на 170 лв.

HTC One S /z520e/ Version 4.1.1. ----> Lg L Bello Black Titan ----> Huawei Nova Titanium Grey
Цитирай
#10

С приложения като facebook, messanger с 2GB рам и като имаш предвид, че едните ползват MIUI а другите EMUI (тежко модифицирани)... Със сигурност няма да изкара много преди да почне да се бави. Но пък при Nokia може да се получи, понеже там ползват чист андроид, ако не греша. Обикновенно телефоните с чист андроид са по-пъргави и с по малко рам ще работят добре.
Цитирай
#11

Tелефон не се взима с по-малко от 3 GB Ram. Ще започне да ти бави съвсем скоро и разликата в цената е несъществена.

Евтините Нокии- стой далеч от тях. Нищо общо с качеството от едно време. Приятел ми донесе едно такова дърво да му го настроя, дали му го от оператора при подновяване на договора за 60 лв. Ужасно дървен дисплей- почти не реагира на докосване, трябва да натискаш по 2-3 пъти. Връчих му го обратно почти веднага и му казах максимално бързо да се отърве от него...


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • n1s0
Цитирай
#12

За разцъкване в интернет са достатъчни 2 GB, зависи как e оптимизиран софтуера на съответния модел. Но и аз препоръчвам да са 3, защото разликата в цените е минимална, а си заслужава да се плати.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#13

Redmi Note 5 е добър вараинт, взимай го.
[-] 1 потребител изказва благодарност на donscot за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#14

Аз взех на баща ми redmi 6 изглежда приятен телефон.

Huawei P10
Цитирай
#15

Здравейте отновно. Бяхме стопирали избирането на телефона до този момент.

Имам възможност да взема Nokia 5.1 Plus за 230 лв. кеш при един от мобилните ни оператори.

Какво мислите? Добър ли е телефона?

HTC One S /z520e/ Version 4.1.1. ----> Lg L Bello Black Titan ----> Huawei Nova Titanium Grey
Цитирай
#16

(2019-02-09, 12:06:29)n1s0 написа:  Привет съфорумници! Smile

Дойде време за закупуване на по-добри апарати за родителите ми. Бюджетът е около 300 лв. за всеки.

Приоритетите са:
1. 32 GB ROM/3 GB RAM - 32 GB памет са напълно достатъчни на един бъдещ пенсионер  Big Grin
2. Цената
3. Безпроблемен софтуер и надеждност

Камерата не е от такова значение. Главната ми цел е да изкарат възможно най-дълго с тях и да не се налага да се сменят през 1 година. Wink 

Спрял съм се на следните телефони като ще споделя и на каква цена мога да ги взема, за да ви помогна да бъдете максимално обективни. 

1. Huawei P Smart 2019 - 64 GB ROM/3 GB RAM от Теленор за 320 лв. (план Тотал 31.99 лв.)
2. Xiaomi Redmi Note 5 - 32 GB ROM/ 3 GB RAM от Теленор за 270 лв.  (план Тотал 31.99 лв.) Бележка: Намирам 64 GB/4 GB на 350 лв. по магазините, но честно казано не мисля че си заслужава допълнителни средства с оглед на бюджета.

Отворен съм и към други предложения.

Весел уикенд на всички Cool

А не е ли по-добре да си купиш телефона на свободна продажба и да бъдеш с по-нисък план към оператора? Ще ти излезе по-изгодно. План от 32лв. месечно си е доста, особено за пенсионер.

[Изображение: Meizu-logo.png]
Цитирай
#17

mayaiv, плана се използва от мен, но първоначално не закупих телефон при подписването муWink  Просто ще се възползвам от това си право сега. 

HTC One S /z520e/ Version 4.1.1. ----> Lg L Bello Black Titan ----> Huawei Nova Titanium Grey
Цитирай
#18

И аз попитах за високият план преди 2 месеца, но нямаше отговор
Иначе от значение е на колко години са родителите и какво ползват от екстрите на телефона
Иначе 5.1 plus е добра оферта за 230лв при положение, че струва с около 100лв повече на свободна продажба
Незнам само как ще е с този Helio процесор...

P.S. сега прочетох че планът е бил твой
но с един план можеш да закупиш един телефон, а ти търсеше телефони за двамата си родители
или поне така съм разбрал
Цитирай
#19

Съжалявам колеги, но с малкото човече вкъщи ми се наложи да си пренаредя приоритетите.

Нищо лично към всички помагащи! Smile

Майка ми се сдоби с телефон по други канали без моя намеса и задачата ми се улесни. Един телефон е достатъчен.

Ползват се месинджъри, камера и навигация. Животът на батерията е също от значение.

HTC One S /z520e/ Version 4.1.1. ----> Lg L Bello Black Titan ----> Huawei Nova Titanium Grey
Цитирай
#20

Горчив спомен с 2 ксиомита...! Улегнал семеен човек съм и ползвам телефона основно по предназначение и малко ровичкане в интернет. Първия редми 5 му пожълтя екрана за няма 5 месеца...върнах го за гаранционен ремонт и неможаха или неискаха да го ремонтират и ми дадоха вариянт да избера друг телефон.ок! Взех mi a2 lite пожене беше добър избор на хартия в бюджетните серии! Бърз и красив но няма и 6-7 месеца и пак жълтото петно на екрана...! Чакам го още малко и го нося за ремонт но дойде ли момент да избирам телефон ще е нещо друго!преключих прехвалените ксиоми/шаоми...и т.н....не всичко е заводски данни на хартия и някакви интернет тестове,трябва и някаква дългосрочност на ползване според моите виждания поне 2г а при въпросния производител явно липсва и съм разочарован!

Живей така че да те е срам да разказваш но да ти е приятно да си спомняш...
Samsung S7 G930F
Цитирай
#21

Здравейте. Реших да заложа на Huawei P Smar 2018г. Засега няма никакви проблеми и баща ми е предоволен. Темата е изчерпана и може да се заключи!

Благодаря на всички за включванията.

HTC One S /z520e/ Version 4.1.1. ----> Lg L Bello Black Titan ----> Huawei Nova Titanium Grey
[-] 1 потребител изказва благодарност на n1s0 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)