Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с micro sd карта.
#1

Колеги,помагайте.Samsung evo plus ,висок клас оригинална микро сд карта,апарата отказва да я чете.Не я вижда,форматирах я Fat 32,същата работа.Моля за съвети?С андроид 8 съм.
Цитирай
Аксесоари
#2

Колко гб е картата как си сигурен, че е оригинална при положение, че има доста реплики. Ако е оригинална трябва да има и гаранция към дадена фирма.
Цитирай
#3

128 гб,в таблета ми тръгва и в още един телефон съм пробвал,пробвах и с друга samsung evo 32 gb,работеща,но във ноута не я разпознава пак.
Цитирай
#4

Къде я форматираш? Ако е на компа няма стане. Пробвай на друг самсунг или устройство дето я чете...и там я форматирай. Но съветвам да е на друг самсунг без значение телефон или таблет...
Имаш същия проблем така го оправих!

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#5

Преди работила ли е на даденото устройство или за първи път я поставяш и не иска да тръгне.
Цитирай
#6

За първи път,чисто нова е,това със друго устройство самсунг е идея.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

Сега пробвах на таблет samsung galaxy tab ,успешно я форматирах,има си дяловете,но пак греда.Ноута не я чете,на слота където стои,успешно сработи сим карта на второ гнездо.Остава да е от софтуера, при вас има ли проблем на андроид 8?Четох в чужди статии и други подобни случаи с потребители на андроид 8.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

Ами аз 128 не съм слагал. Моята е 64 и нямам ядове...
На друг Ноут дали бачка? По - добре я върни...и пробвай следващата на място...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#8

А друга карта каква да е на телефона някога ползвал ли си пробвал ли си ?
ДА не се окаже дефектен слот. Работата е или до картата или до слота най-вероятно. Намери друга карта и виж иначе и аз съм със същата карта но про версията иначе пак е 128гб няма дертове става близо 2г.
Цитирай
#9

32гб Самсунг ево,също не я разпознава,но пък и двете ми работят на таблета,остава или дефектен слот или от версията на софтуера,дали да го закарам в сервиз или да пробвам със оптимизирана версия на къстъм ром?
Цитирай
#10

оптимизирана версия на къстъм ром? !! Undecided !!

Какъв е тоя оптимизиран къстъм ром?

Ако съм на твое място бих взел съвет за тестване на самият слот и евентуално ако се окаже дефектен ,бих дал телефона си за да го подменят в сервиз.След като и те самите установят въпросният дефект.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#11

Извади слота и наложи мемори картата така както я слагаш....снимай и качи тук да видим. Не бъркаш положението за MicroSD нали?
Друга карта освен Ево чете ли?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#12

Други карти освен тези двете Ево 32 и 128 гб нямам,положението е ок.Реших да послушам колегата и оставих телефона в сервиз,където ми казаха,че не е от картата,те самите си работят на два други различни таблети.Утре трябва да взема телефона или поне да кажат диагноза и ще пиша тук.Благодаря ви за съветите.
И още един въпрос,с андроид 8 съм,незмнам кога ще получа ъпдейт,а ми се ползва Volte,което го имат на андроид 9 на S9,S9+,заслужава ли си да се отключи и да се сложи къстъм ром който подържа въпросната функция?
Цитирай
#13

К'ви са тези къстъм ромове и отключвания..?! - нещо не си наясно с нещата..чакай си официалният "ПАЙ" в края на месеца и не барай нищо, че ще стане мазало.

                                                                    
Цитирай
#14

Колегата е прав. Не се занимавай с глупости. Март ще получим ъпдейт. Не съм убеден обаче, че ще имаме активно VoLTE. Дано греша де...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#15

Отключването по-скоро ми трябва за друго,не мога да ползвам режим premium с vw phone,понеже явно версията на андроид не го подържа rSap протокола.Това е програмката във маркета,но е само за телефони след рут:
Bluetooth SIM Access Profile.
Цитирай
#16

Отказах ремонта,понеже не получих гаранция,че проблема ще се реши след смяна на слота,трябвало да се гледа под микроскоп,няколко дена ще отнеме и т.н.Предполагам ще го пусна в продажба с проблема.
Цитирай
#17

ЪЪЪъ малко ме изненадва това ти решение. Не е ли по - добре да ти го оправят то, ако не успеят са длъжни да ти го сменят с друг апарат...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#18

Извън гаранция е.
Цитирай
#19

Ааааааа това обяснява всичко...да в такъв случай да заминава...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)