Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Счупен дисплей
#1

Здравейте,
Какво се случва когато телефона е в гаранция и се счупи дисплея ?
Пада ли гаранцията , дори и да си заплатиш ремонта за смяна с нов?
Ако пада, моля да ми препоръчате сервиз в София.
Благодаря

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Носиш го в официалния сервиз, сменят ти дисплея и гаранцията продължава да бъде валидна. Цената обаче не малка, за S9+ ще е между 500 и 600 лева. Другия вариант, който аз НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ е да го занесеш в някой измислен сервиз, да ти сложат китайски дисплей, който няма да има нищо общо с оригиналния или пък да ти сменят само стъклото, което е още по-лошо, да ти вземат 200-300 лева и да нямаш вече гаранция.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#3

Не могат да ти сменят само стъклото. Ти е неразделна част от дигитайзера. Сменя се целия модул. Дисплей със стъклото.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#4

Ясно ,.Благодаря за.информацията
Ето така изглежда телефона, тъкмо ми го пратиха


[Изображение: 8c722054ef9a3eaa13c8aacd5a898213.jpg]

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

Честито, сега ще разбереш защо не харесвам политиката на самсунг. Единствената компания с дисплей по 500-700лв. При която не може да смениш само дисплей+дигитайзер, а сменяш половината телефон. т.е камери, слушалки и тн.
Много добра политика, но не и за user-те.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#6

Не са само те. Аз сменях на моя Мейт 10 про - 480 лв.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#7

Големи глупости говорят колегите по-горе.
Всички компании са така, на айфон 10 дисплея е 600 лева също. На мейт 20 про също.
Отделно, може да се смени само стъклото без дигитайзера. Имай предвид, че е доста трудно - първо трябва да се постигне доста ниска температура, за да може да се отлепи стъклото от дигитайзера. Има специални машини в истинските сервизи, но в България не мисля, че някой разполага с такава. Второ - след като дигитайзера се почисти много внимателно и старателно, се залепва новото стъкло, но трябва много да се внимава с лепилото, за да няма балончета. Процедурата е доста трудна, но пък само стъклото е 50-на лева с доставката.
Трудна работа е смяната, не знам къде биха могли да сменят само стъкло качествено.

Choosing...
Цитирай
#8

Не всички компании са така. Проучи малко пазара и ще разбереш за какво говоря. За AMOLED става въпрос само, LCD е ясно, че е евтино.

Може да си смениш само стъклото, машините ги има в София на няколко места. Цената варира за самсунг от 280 до 400 лв.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#9

(2019-02-09, 17:11:12)Sloona написа:  Има специални машини в истинските сервизи, но в България не мисля, че някой разполага с такава.

В истинските сервизи не сменяват само стъклото, а целия комплект, а това за стъклото произлиза от великите китайци. И какъв е смисълът да дадеш 400 лв. за китайско стъкло, струващо 50 лв. и поставено от някой некадърен самозван "майстор", а да не дадеш 500-600 за целия дисплей, поставен от професионалист и то с техника, каквато никой друг сервиз няма, защото и професионалните машини, на които го правят също са сертифицирани от Самсунг?

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • achodemo, OliQueenBG
Цитирай
#10

235 лева струва смяната само на стъклото, ето за това. Не струва 400, нито 300.
Да съм казал, че има смисъл? Обясних просто, че може да смени само стъклото.
Може и да имат машини, което прави смяната на стъклото примамлива.
Просто ми прозвуча, че на човека не му се дават 600 лева и предлагам алтернатива.

Choosing...
Цитирай
#11

здравей,да попитам от колко метра падна че се счупи така
Цитирай
#12

Ако на някой му трябва дисплей за малкия S9..да пише.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#13

(2019-02-11, 14:43:25)stobg написа:  здравей,да попитам от колко метра падна че се счупи така
От около 1,5м , до колкото знам

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#14

Какво значение има от колко е паднал, по важно е как точно е паднал. Моя бивш S7 Edge падна на плочки от 30см. и дисплея стана сол.

Oneplus-a така го изпуснах от колата,че се влачи 1 метър по асфалта и си мислих,че е свършил курса ама го обърнах и като по чудо беше здрав, та всичко е въпрос на късмет.

Имах бивш айфон дето съм го изпускал 100 пъти и не се счупи накрая го изпуснах пред вкъщи от джоба ми сложих си крака и от крака ми падна на асфалта и се строши.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#15

(2019-02-12, 11:54:38)vesoisthebest написа:  Ако на някой му трябва дисплей за малкия S9..да пише.

Ако подаряваш.... Smile

Phone: Samsung, Model: Galaxy S9, Color: Midnight Black, Storage: 64GB, Android: 8.0 Oreo
Цитирай
#16

(2019-02-09, 16:25:02)blood_of_king написа:  Здравейте,
Какво се случва когато телефона е в гаранция и се счупи дисплея ?
Пада ли гаранцията , дори и да си заплатиш ремонта за смяна с нов?
Ако пада, моля да ми препоръчате сервиз в София.
Благодаря

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

Здравейте, моя приятелка изпадна в подобна ситуация. Купи си S8+ и още първия месец му счупи дисплея.. Потърсихме кой е оторизиран сервиз за бранда и се свързахме с Service4you оторизиран сервизен център на Самсунг, тъй като видяхме в гоогле доста положителни коментари за тях. Цената, която ни бе обявена беше по- ниска от цената оферирана в неоторизиран сервиз, респективно уреда бе оставен за ремонт при тях. Ремонта бе извършен за два дни и всичко беше изпипано до последният детайл. Персонала беше супер любезен, което ми направи впечатление, тъй като в днешно време е все по- рядко срещано явление. Разполагат с приветлива приемна от където може да се набюдава пряко процеса по ремонт на устройства в реално време. До този момент не бях виждал подобно нещо в България! До колкото разбрах предлагат и експересн ремонт в рамките на няколко часа, като стойността не е много по- висока. Сумата, която запатихме за ремонта беше 391 лв. с ДДС, като бяха подменени както дисплея, така и лепенките и батерията, която е подменена за сметка на Самсунг и не сме заплащали нищо за нея. При получаване на устройството бяхме и приятно изненадани с подарък кейс за заден капак, комплимент от сервиза, което автоматично смъква още от цената на ремонта. Smile Още при оставяне на уреда за ремонт ни информираха, че трябва да предоставим документите, за да бъде отбелязано, че дисплея е подменен в оторизиран сервиз, за да може гаранцията да продължи. Препоръчвам този сервиз на всички, които имат проблем с уреди Самсунг, независимо гаранционен или извънгаранционен. Лично аз останах очарован. Stolt 

Поздрави.
[-] 4 потребители изказват благодарност на BuRzIq за това мнение:
  • martoo, NaniG, nedkoff, remixa92
Цитирай
#17

Здравейте, за да не отварям нова тема пиша тука. Преди 2 дена изтървах телефона и от тогава имам проблми с долната част на екарана. Седи по светла и при намалена светлина екрана трепти ярко бяло. Въпроса ми е оринтировъчно колко струва смяната и след евентуална подмяна на екрана телефона оства ли водоустоичив?

П.П. Стъклото е здраво, само екарана прави проблем, ако това има значение.

Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)