Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

След днешния ъпдейт как да спра GPS
#1

След днешния ъпдейт как да спра GPS ?? Няма ги вече трите режима и да си избирам .Гледам че може или пуснат или спрян.Някой да има решение , трябва да има локация през нета както преди.

Samsung S20 Ultra
Samsung S10+
Samsung Galaxy S9+
Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай
Аксесоари
#2

Няма.
Можеш да забраниш примерно, достъпа на дадени приложения, да не ползват местоположението.

Gesendet von meinem Galaxy S9+

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#3

Значи пуснато ли е местоположението , няма да имаме батерия.Много тъпо.

Samsung S20 Ultra
Samsung S10+
Samsung Galaxy S9+
Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай
#4

Не е съвсем така. Главният консуматор при отчитането на местоположението е GPS. GPS се включва, когато му трябва точното ти местоположение, като например в google maps (при навигация) или samsung health (при картографиране) или времето (при автоматично зададен град). През останалото време не се ползва. Когато видиш, че имаш икона за GPS в лентата на часовника, тогава се е включил. Ако не виждаш иконата за GPS, тогава той не работи.
Другите консуматори за местоположението са със сравнително нисък разход на батерията като това са мобилни данни или wi-fi. Те се ползваха при предишния режим на местоположението за пестене на батерия (в орео). При режима на висока точност те участваха заедно с gps.
Ако не ползваш фейсбук да ти открива точното местоположение, то дори и с включено местоположение на андроид пай, теоретично не трябва да имаш спад в батерията, тъй като gps модула ще се включи за кратко време и ще се изключи след това. (за каквото му трябва). Ако работи постоянно, трябва да търсиш виновника, тъй като не знам дали на някой изобщо му трябва постоянно включен gps.

Кофтито е, че са премахнали по този начин избора на потребителя, иначе спад в батерията може да се избегне. Напълно е възможно да са променили начина на отчитане на местоположението в пай, като минимилизират включването на GPS модула.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • Ironbutt85, Kosmom01
Цитирай
#5

Не знаех че са го направили така. Може и да е умно измислено но ако работи както трябва .Факт е че днес към обед батерията ми беше паднала на 15% само за няколко часа.Изключих тотал местоположението и до този час съм на 11% .

Samsung S20 Ultra
Samsung S10+
Samsung Galaxy S9+
Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай
#6

Странно. Аз на ноут9 изобщо не го изключвам и нямам твоя проблем. Търси виновника!

Galaxy S 24 ultra
Цитирай
#7

Ами не знам, днес не съм го пускал и телефона е повече от добре.

Samsung S20 Ultra
Samsung S10+
Samsung Galaxy S9+
Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)