Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Добавяте ли си допълнителни доходи?
#1

Здравейте колеги,
Може и да има подобна тема из форума, но не намерих. Както и да е...
Въпросът ми е някои от вас добавят ли си по някакъв начин допълнителни приходи към бюджета? С какво се занимавате в свободното време и намирате ли особена полза от това? Лично аз на моменти се замислям, дали си струва да се работи на още едно място - било то на място или от компютър. Мисля че доста може да се коментира по темата и ако имате някакви идеи и предложения може да споделите Smile

Moto Z Play
Цитирай
Аксесоари
#2

Не съм се замислял дали има човек който ще има възможност за допълнителен доход и да се чуди дали си заслужава?Ако си мързилив или си домашен Любимец,ок.Имаш ли шанс,разбира се че си заслужава.Все пак зависи с какво ще се занимаваш и какви са ти възможностите или уменията.Аз лично съм така.Работя на две работи,но съм ги съчетал.Имам впредвид че през работното време на едната работа ми върви и другата.Така съм се организирал че не ми пречи лично на мен,нито ми се бъркат нещата и в къщи разбира се.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#3

Аз смених 3 работи все по професията си, и заплатите все бяха еднакви. Честно казано като няма лично удовлетворение и взимаш някви си 7-800лв няма никакъв смисъл да си пилееш здравето и живота. Аз лично в момента карам на изпарения и ако не одъртея много до 5г продавам всичко квото имам и заминавам за чужбина. (Аз обаче не знам дали съм правилния пример за подражание, много съм принципен, без пари не работя, предпочитам да умра или да стигна до зандана ако правилно ме разбираш)

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#4

@nehranimaiko с каква професия си ?
Не искам да ти се меся но нещо ми куца в плановете ти ,звучиш ми някак си разсеяно,отчаяно Smile ако мога така да се изразя .На твое място не бих продал нищо и бих заминал за чужбина и където и да било, евентуално ако видя че има някакъв напредък и каквото е ненужно за продаване да се продава остатъка да си седи евентуално като се прибере човек да има къде да си легне.Живеем от 20г. в чужбина и тук взе да става много ама много зле с течение на годините, а особено като е на възраст човек ... Размитат за чужденци.
Е никой няма да те вземе на работа дето ще ти каже братле ти ще ми работиш за милиони а ти за без пари ,ами попадаш в системата и на къде ти излезе късмета.Както е и по цял свят.
И тук са ме лъгали с пари и не са ми плащали и със сигурност и не съм от най меките гани ,просто живота те пречупва максимално и гледаш да забравиш за неприятните случки ,ако ли не рано или късно посягаш за правосъдие последният го отнася.
Ще се радвам да прочета и дискутираме различните мнения по темата.
А до колкото по темата не нямам и не добавям допълнителни доходи като домашен любимец съм ,както се изрази @007 не ми давад да работя Sad поради ред причини, а пък много ми се иска и аз да имам възможността да прибавя някой еврак към семейният бюджет че все не стигат.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#5

Не знам как ви стига времето и силите за две работи. Аз с моята единствена едвам се справям. Но ми е много кеф да я работя. Ако спре да ми е кеф и ако ми се налага да мисля за втора работа значи не работя на правилното място.
От опит знам че 15-20 часови маратони можеш да правиш само известно време. След това гориш и за нищо не ставаш: депресии, апатии, стрес. И връщаш парите които си изкарал по доктори.
А здравето е най-ценното което човек има.

Изпратено от моят Pixel 3 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

По стечение на обстоятелствата работя на две работи, което е временно
и няма нищо по хубаво да ти влиза някой лев допълнително! Но втората
работа може би ще секне в близко време...........
Та от няколко години се замислям да започна да си изкарвам допълнително
мангизи с игра на онлайн покер. Проблема е, че от 10 години го играя любителски
и виждам колко трудно е да се изкарват пари. Трябва човек да се обучи малко, да
инвестира не голяма сума пари и най-трудното, което ми е на мен да инвестира
не малко ЛИЧНО ВРЕМЕ. Затова не мога да се отпусна и да вдигна нивото от
любител на заработващ някой долар......... А и съм привърженик на идеята, че не
се ли занимаваш с една работа само с нея (целенасочено, фокусирано и както си трябва
и да ти доставя удоволствие) по-добре не се захващай! Не съм видял досега човек
да прокопса с повърхностни действия.

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#7

Работила съм на 2 и 3 места, когато нямах семейство. Сега ми е нужно да посветя време на децата, дома, да спортувам, имам хобита, имам нужда "да се развивам" в  посоки извън професионалните. Меко казано времето, с което разполагам лично за себе си, е много малко и не искам да се лишавам от него. От време на време възмездно участвам в проекти, които успявам да да движа паралелно с другите дейности, но не е нещо постоянно и регулярно. Допълнителен доход не би бил излишен, разбра се, но зависи на каква цена.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#8

Не е лошо да пада някой лев както се казва, но не мога да съчетая две работи така, че да ми остава време и за едната и за другата - затова едната я върша, когато намеря свободно време, а другата си е основна.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#9

(2019-02-12, 08:44:52)doktorra написа:  Та от няколко години се замислям да започна да си изкарвам допълнително
мангизи с игра на онлайн покер. Проблема е, че от 10 години го играя любителски
и виждам колко трудно е да се изкарват пари. Трябва човек да се обучи малко, да
инвестира не голяма сума пари и най-трудното, което ми е на мен да инвестира
не малко ЛИЧНО ВРЕМЕ.

" Трябва човек да се обучи малко">  е тука не си прав! Играя покер от доста време. Още от началото се записах в една група за изучаване на покер ,играех по 80-100к ръце на месец,през другото време  учене,стратегии, анализ на ръце,терминология и т.н. и така повече от година за да стигна от NL2 до NL100 където могат да се изкарват пари.Почти съм сигурен, че първата година не направих нито един Cash Out! Половината време за покер си го прекарвах в учене така,че трябва си здраво учене,ама много здраво!
Цитирай
#10

(2019-02-12, 14:01:40)user32 написа:  " Трябва човек да се обучи малко">  е тука не си прав! Играя покер от доста време. Още от началото се записах в една група за изучаване на покер ,играех по 80-100к ръце на месец,през другото време  учене,стратегии, анализ на ръце и т.н. и така повече от година за да стигна от NL2 до NL100 където могат да се изкарват пари.Почти съм сигурен, че първата година не направих нито един Cash Out! Половината време за покер си го прекарвах в учене така,че трябва си здраво учене,ама много здраво!

Е аз знам какво учене трябва, просто го обобщих малко за по сбито. Хора, които се занимават ще ме
разберат а за другите колеги просто го споменах, като вариант за допълнителен доход. И за мен като 
играещ от 10тина години любителски, по-малко учене ще ми трябва все пак........Wink
Но единственото, което ме спира е времето! Аз играя предимно MTT а те за жалост са доста продължителни
и ни ми се отделя от времето за семейството и приятелите! 
Ако един ден реша да се занимавам професионално ще се запиша при някой професионалист за уроци, ще 
инвестирам 2-3 к и ще се хвърля в дълбокото. За сега от време на време и предимно за разтуха...........
А последния път кешнах 600 лв. от игра на живо но играем веднъж два в годината, което не е сериозно.

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#11

Като цяло, с една работа трудно се получават нещата. За съжаление не всеки има възможност да започне втора. 
Лично аз последните 2 месеца си почивам, но преди това работех като търговски представител. Ставаш в 6-7 сутринта, отиваш на работа в 8 и я се прибереш преди 7-8 вечерта, я не. Да не говорим, че съм в сравнително малък град където почасова работа няма кой да предложи.
Блъскаш за едни кирливи 800-900лв., които не ти стигат за нищо друго освен да покриеш сметките и да не останеш гладен. Затова и си почивам, търся нещо ново, но за съжаление не го намирам...
Като цяло вариантите за втора работа са възможни само от вкъщи. С какво точно да си запълвате времето, зависи от възможностите ви. 
Аз се занимавам с дропшипинг (имам страница във Фейсбук, където предлагам обувки, дрехи и аксесоари), отделно от това поработвам като преводач (английски на български и обратно), чакам одобрение от една платформа за транскрибиране (конвертиране на аудио файлове в текст) и от два месеца копая криптовалута, която за мой късмет не изисква сериозен хардуер и не води до огромни сметки за ток Smile
Много неща на пръв поглед, но реално не съм забогатял. Има добри месеци, има и лоши. Важното е да има постоянство и да си знаете силните страни. Най-хубавото е, че има достатъчно платформи и сайтове където може да предлагате извършване на услуги и да си докарвате по нещо отгоре.

My lack of punctuation is purely intentional.
Huawei P30 Pro
Цитирай
#12

Има ли някой в сивата икономика?
Според вас има ли доста такива хора които са извън системата с години (без циганите)?
Това добър или лош вариант за живот ли е?

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#13

Със сигурност не малка част от работещите са в сивата икономика от години, но затова са виновни и работодателите и работниците, че се договарят "на черно", за да ощетят държавата, а реално прецакват работника и работодателя не плаща по-големи данъци.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#14

Аз ако мога да съм в сивата ще бъда, като цяло пенсия няма да доживеем. Сега е 65 с 30год трудов. Докато аз стигна 65 пенсията ще е на 75 поне, гаранция. И къв е смисъла да плащам в момента на пенсионерите като няма да видя пенсия дори Big Grin

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#15

Не само работещите а и почти всички работодатели са в сивата икономика!
Не познавам фирма, която да не крие (спестява) данъци или да е изрядна
по всички дължими такси към Държавата и институциите и. То и затова сме
на това ниво на развитие...... Най-бедната страна от ЕС и първи по корупция!

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#16

Аз говорех за такива които изцяло са в сивата и не се водят никъде в никакви регистри, а не за действащи фирми които укриват данъци и са си наели роби на минимални като им дават другото на ръка и когато робите напускат им дават само заплатата по фиш.
По-скоро си мислех дали има много такива хора които си въртят нещо малко или самостоятелно, примерно знам един гаражен дограмаджия, един които прави ел. инсталации, разни ел. неща, реотани в къщата си в едно село, и още един такъв в едно мазе в града. Със сигурност тези за които знам се водят безработни.
Предполагам че и от компютър би могло да се върши нещо в този стил.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#17

(2019-02-14, 11:00:00)doktorra написа:  Не само работещите а и почти всички работодатели са в сивата икономика!
Не познавам фирма, която да не крие (спестява) данъци или да е изрядна
по всички дължими такси към Държавата и институциите и. То и затова сме
на това ниво на развитие...... Най-бедната страна от ЕС и първи по корупция!

Много от фирмите плащат по карти всичко, иосигуряват на реална заплата. Мога да изброя поне 10 големи фирми, но не е тук мястото за това. Да, има и от тези, които осигуряват на една сума, а плащат друга. Освен това те го правят законно. А всички знаем кой прави законите, и те го правят за своите фирми, но се възползват и други такива.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#18

Мога да ти кажа, че точно големите фирми са най неизрядни. Спомени 3 и да заформим дискусия!
Аз ще дам пример с 3 от най големите, а ти дай някоя която имаш наум:
Лукойл, Виваком, Юнионивкони и т. н. и т. н. Уточнявам само, че за мен понятието "сива икономика" не означава само работниците как си получават възнагражденията и как си плащат данъците въпросните фирми......

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#19

По закон трябва да плащаш данък за ...
Но друг закон казва, че можеш да не платиш или да намалиш плащаната от теб сума ако ....
Затова има служебни автомобили/суми не коментирам/ за лично ползване, скъпи служебни телефони и др. техника също за лично ползване! Това е разход, който ти намалява печалбата, може да нямаш нужда от него, но го правиш за да не плащаш на държавата! А в същото време живееш добре, но не плащаш данъци или плащаш малко защото не си на печалба или имаш малка такава!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#20

На основната ми работа ми превеждат заплатата по карта и реално всичко е изрядно, но понякога поработвам и странично. В такива случаи се договарям за плащане в кеш, в брой или на ръка. Не разчитам на странични доходи, но ако се появи възможност за такива, съчетана със свободното ми време, нямам нищо против

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#21

(2019-02-12, 08:23:35)georgekodinov написа:  Не знам как ви стига времето и силите за две работи. Аз с моята единствена едвам се справям. Но ми е много кеф да я работя. Ако спре да ми е кеф и ако ми се налага да мисля за втора работа значи не работя на правилното място.
От опит знам че 15-20 часови маратони можеш да правиш само известно време. След това гориш и за нищо не ставаш: депресии, апатии, стрес. И връщаш парите които си изкарал по доктори.
А здравето е най-ценното което човек има.

Изпратено от моят Pixel 3 с помощта на Tapatalk


МНОГО съм съгласен!!!
По-добре с по-малко финанси, НО здрав, отколкото богат и болен...

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#22

Канех се да пиша в темата 5-6 пъти и все отлагах до сега Smile
Не мислите ли, че посредствеността е най-лошото (след смъртта и влошено здраве) което може да се случи на човек? Аз реално нямам свободно време. Имам регулярна работа от Пон.-Петък - 9:00-17:30 ч., а през уикендите си търся възможност за изява, тъй като наскоро започнах да се занимавам с фотография/видеография на по-високо ниво, вече не начинаещ, а напреднал, да кажем. Уча в ПУ - Пловдив, Маркетинг, вече последна година, наскоро положих успешно изпит по графичен дизайн, имам си оборудване, приличен хардуер за workstation, фото и видео камера и... Общо взето, не живея като нормален човек. От работа в къщи и почвам да творя нещо, я с фотошопа, я с някой друг софтуер. Пробвах се да припечелвам и от Тубата, но неуспешно. Английският ми не е лош, но тематиката не беше полезна на никой, въпреки че пробвах няколко различни канала, спорт, tutorials, създаване на музика и др. Абе, бая неща съм опитал и още много опитвам всеки ден, не пия, не пуша, не излизам навън често, нямам приятели, преди спортувах, сега вече не, и всичко това е един голям компромис от моя страна, само и само да "пробия" някъде и един ден като се погледна в огледалото да не се чувствам мижитурка, която нищо не е постигнала в живота. Вече обаче ми се изчерпват вариантите, тук - в БГ-то, и се чудя, дали не би било различно навън... Тук не става въпрос за пари, надявам се разбирате какво имам предвид. Когато стигна точката в която съм успял, парите ще са "страничен ефект".
Цитирай
#23

@donscot добре е че имаш хъс. Но според мен "пробиването" не трябва да ти е самоцел. Най-важното според мен е да обичаш това което правиш и да се чувстваш щастлив правейки го. Аз навремето като започвах със занаята вътрешно в себе си се чудех защо някой ще ми плаща за това което бих правил и без пари: толкова ми беше интересно и ми се искаше да се занимавам.
Така че не се захващай с нещо само за да пробиеш. Сигурно може и да го направиш но дали ще си щастлив ?

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
Цитирай
#24

(2019-03-12, 07:25:25)georgekodinov написа:  Сигурно може и да го направиш но дали ще си щастлив ?
Приятел, аз вече дори не си спомням какво е да си щастлив, може би е било отдавна, като съм бил дете. В главата ми са само ангажиментите, не мисля за нищо друго, както казах, това е компромисът, за да мога да избягам от тази посредственост. Не става въпрос за алчност, или някакво нереално желание да съм милионер, просто искам да имам една финансова стабилност за семейството си, да имам някакви възножности, а не като отида в магазина да се чудя "кое да не купя" за да станат сметките, или кой ремонт на колата "да пропусна" поради същата причина... Ениуей, май ще се бяга от тук. Между другото, доста хора са на мнение, че в БГ-то нямат никаква перспектива... Аз съм работил и в дърводелница и като хамалин, нямам против да ме смажат от работа, ако ще знам, че ще си помогна финансово... Готов съм на още и още компромиси...
Цитирай
#25

Като работното ми време е плътно от 9.00ч до 17.30ч. с 30 минутна обедна почивка и съм назначен на ненормирано работно време, как да се хвана на втора работа? Искам да излезе един човек и да ми обясни как да стана по-работен Smile. Ако се хвана на втора работа след 19.00 часа, колко време ще изкарам преди да гушна в прекият и преносен смисъл букета?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)