Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Самолетен режим
#1

На  X.RN 2 имаше  опция за автоматично включване на самолетен режим, напр.между 23.00 и 6.00 часа.При RN 5 не можах да се ориентирам.Има  ли възможност за такова автоматично включване и евентуално как става?
Благодаря.
Цитирай
Аксесоари
#2

Не знам на български как е, затова карам както аз го виждам:

Влизам в приложението Security -
Избирам иконата за батерията и изчаквам да свърши сканирането. Най-отдолу ми изписва Add xx Minutes - Натискам този бутон и в следващото меню вече има опция Automated tasks, което позволява да си настроиш в определено време да се пуска/спира самолетния режим
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • HSGeorgiev, Nikolay, stif987
Цитирай
#3

И аз го ползвам само през нощта, телефонът е до главата ми заради алармата и ме е страх от заболявания...
Цитирай
#4

Благодаря.Ще опитам да се справя.
Цитирай
#5

Съвет от мен. Не спете на по-малко от 1-2 метра от телефона.
Аз се будя с часовник на ръката, с вибрация.
Може да ползвате mi band 1/1s/2/

A може да послушате този човек и да си купите будилник Smile (14:23 Минута)

Цитирай
#6

При самолетния режим не се ли спират всички сигнали, може би опасна е радиацията която има в самият телефон. Иначе не вярвам да е масова практика хората да си проверяват социалните мрежи през нощта. Дори и да не спим с телефон до главата около нас има толкова много антени, че спасение няма.
Цитирай
#7

спират се всичките мрежи, но това не пречи след това да си пуснеш wifi и да ти останат неактивни само сим картите.
Всеки си преценява. Часовникът също го държа на самолетен режим през нощта.
Цитирай
#8

Гривната която спомена е страхотна, но ако хората си я купуват за да се събуждат с нея нека знаят, че събуждането с вибрация не е за всеки...
Цитирай
#9

специално на ми банд 2 вибрацията е доста мощна, но на предните не беше така. 3ката, не помня как беше. При часовника има настройка 3 степени и на средното е ок. Все пак да не будя и половинката.
Но да не се отклоняваме от темата. Всеки си решава как да си ползва устройството най-рационално.
Цитирай
#10

Колега Suffer, пътя който ми посочи за самолетния режим не се ли отнася до възможността за по часово изключване/ включване на захранването на телефона,а не до сам.режим? Или аз бъркам нещо.
Цитирай
#11

ами не знам в глобалния ром как е. Аз съм с china dev
и при мен посоченият път води до Automated tasks, в които можеш да си зададеш в определени часове да се включват/изключват разни неща от рода на gps, синхронизация, wi-fi, bluetooth, самолетен режим, данни и т.н

другото се намира почти там. В смисъл докато се сканира батерията натискам горе в дясно иконата за настройки и ми дава опции да спирам данните или да се чисти кеша на устройството при заключен екран.
Да ме известява при бързо падане на батерията
и менюто, за което говорим е schedule power on/off (на български съм го срещал като Превключвател)
Цитирай
#12

Влизаш в инструмента за оптимизации и по надолу търсиш автоматизирани задачи.
Цитирай
#13

Няма такава функция, както беше в предишните версии. И на мен много ми липсва. Сега можеш само да настроиш включване и изключване на самия телефон, но не и да настроиш отделни задачи, като например спиране само на самолетен режим. Иначе всички помним, че е там, където казвате, но вече просто го няма.

А някой се притесняваше за алармата - алармата има настройка за звънене дори когато телефонът е изключен.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#14

Подвел съм колегата, при мен го има както съм го описал но съм с xiaomi.eu.
Цитирай
#15

Offtopic

Пробвах това с алармата. 3 минути преди да звъни, телефонът се включва нормално, а не звъни от изключено положение. Така че смело може да го изключвате и да не се притеснявате за алармата.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#16

В глобалната версия май няма Automated tasks, или поне аз не го намирам. Явно е налично само в китайската версия и в xiaomi.eu рома.
Цитирай
#17

(2019-02-12, 13:15:07)tsvetanm написа:  В глобалната версия май няма Automated tasks, или поне аз не го намирам. Явно е налично само в китайската версия и в xiaomi.eu рома.

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1540119

и тук ли го няма

@ogibhb това опита ли?
Цитирай
#18

В глобалната менюто не изглежда като на китайската. Т.е. не мога да го опитам, защото го няма, не изглежда така. От там отвежда до настройките за изключване на телефона, POWER SAVER менюто. Това е единственото автоматично, което можеш да зададеш. Automated tasks няма никъде.

Прилагам картинка, от която мисля, че става ясно. 

   

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#19

да не е от региона?

в момента единствения телефон с глобален ром подръка ми е с 9.5.5.0 и там функцията липсва.
Опитах и на регион Русия и Индия и се омаза security приложението. Вече не мога да тествам нищо Smile
Цитирай
#20

Аз съм с global stable 10.2.1.0.Пробвах на регион Б-я и Виетнам и е същото.Най интересното е,че от 23.30 до 6.00 тел. минава на "без звук". Не знам защо и от къде се определя и какво съм направил. Абе малка мистерия.
Цитирай
#21

Спусни щората, задръж на вибрация и там има опция "таймер"
[Изображение: 8d70d934aa430db7194ec08da2be1a42.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на plamen_k за това мнение:
  • stif987
Цитирай
#22

Не е ли за режим Do not disturb това?
Цитирай
#23

Точно така,от там съм го включил.Обаче няма такава опция и за сам.режим.
Цитирай
#24

(2019-02-12, 14:12:04)suffer написа:  да не е от региона?

в момента единствения телефон с глобален ром подръка ми е с  9.5.5.0 и там функцията липсва.
Опитах и на регион Русия и Индия и се омаза security приложението. Вече не мога да тествам нищо Smile

И аз викам да пробвам на Индия и освен, че няма промяна и я няма тази насторйка, се появиха един куп самоинсталиращи се приложения, което леко ме вбеси. Браузърът и той придоби някакъв съвсем различен вид, а като върнах пак на България - придоби трети различен вид. 

На старите телефони бях с MIUI 8, 9-ката я имах съвсем за малко на RN5 и въобще не съм забелязал дали има или няма тази функция. Но на служебния телефон си я ползвам, той е с 8.2.

Спирам и аз с тестовете, че тоя регион Индия ми омаза пейзажа.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#25

(2019-02-12, 07:10:02)stif987 написа:  На  X.RN 2 имаше  опция за автоматично включване на самолетен режим, напр.между 23.00 и 6.00 часа.При RN 5 не можах да се ориентирам.Има  ли възможност за такова автоматично включване и евентуално как става?
Благодаря.
За това се сещам аз:
Settings Battery and performance Power Setting (upper right) Other settings Schedule power on/off
;-)

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)