Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Здравейте,след като батерията на моето Мейзу MX4 взе да си отива (разбирайте зарежда се по 2-3 пъти на ден)се насочих за смяна телефона,Та въпроса ми е някой знае ли къде от БГ може да се закупи въпросния модел с гаранционно обслужване.Намерих в Технополис Лайт версията,но ми се струва по орязана.
Цитирай
Аксесоари
#2

Закупих от Технополис лайт версията,много съм доволен.Относно информация за чистата 15ка,качи си приложението Pazaruwaj  от маркера и виж там

hTC Desire X White / mySENSEdx5 RC4.0 (JB 4.1.2 | Sense 5.0)
Lenovo s860 Lenovo A 536 lENOVO wibe z2 Motorola Moto G3 Xiaomi redmi note 5 Meizu m15 Meizu X8
Цитирай
#3

След дълго търсене намерих само в ЕМАГ на цена 816 лв.  Yikes
Поръчах си Лайт версията от Технополис онлайн и в сряда,ще е при мен.Като му чета характеристиките въобще не ми се вижда лайт  Cool.Сподели само как е камерата.Снимки,видео ?
Цитирай
#4

Камерата ще е посредствена ,затова и моя избор беше Хуауей п9 втора ръка за 200 лв и снима божествено,държи се достойно и има 4g+ и nfc
Същия се продава за 299лв абсолютно нов без гаранция и е в пъти по-добър от 15лайт. 15 Лайт е може би една идея по-красиви,но процесор, и камера са много назад. Единствено рам има повече,но пък Мейзу не поддържат глобалните си версии. Тоест по-добре бивш флагман от колкото това. И то ти го казва фен на Мейзу

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#5

(2019-03-04, 08:46:43)sunmaster написа:  Камерата ще е посредствена 

Ти видя ли или просто предполагаш.И да Хухавела си беше флагман,но вече съм на принципа "втора употреба само ЖЕНА " Big Grin.И поради това,че в момента за флагман са нужни 1,5+ К ,затова се насочих към по ниския клас.
Цитирай
#6

(2019-03-04, 09:39:50)cosera написа:  Ти видя ли или просто предполагаш.И да Хухавела си беше флагман,но вече съм на принципа "втора употреба само ЖЕНА " Big Grin.И поради това,че в момента за флагман са нужни 1,5+ К ,затова се насочих към по ниския клас.
Винаги купувам втора ръка, защото си струва. По-добре доказан телефон,на цената на среден клас нов. И да няма база за сравнение. 200лв дадох за п9 в почти перфектно състояние и пълен комплект,вместо да дам още 120лв и да взема телефон който има посредствена камера,посредствен процесор и малко повече рам. На моя му купих единствено кабел за зарядното оригинален 17лв и гръб десет лв всичко 227лв. А той си има и прекрасен протектор. Ти от своя страна ще дадеш за нов 320лв и от момента на покупката забравяш за препродажба за повече от 200лв,а ще се наложи все някога да го смениш,защото е с остарял андроид и Мейзу са кът с ъпдейтите,а и къстъм ромове няма. От тук нататък марката е непозната за българите,не се продават или поне не лесно,защото нямат търсене,а и затова е само 320лв това Мейзу. Докато аз и сега да реша да продам п9 ще съм на печалба поне с 20лв. Предвид плюсовете на П9 пред Мейзу 15 Лайт: прекрасна камера с 2 сензора единия черно бял и синхронизация от Лайка прави уникални нощни и дневни снимки и то за претенция каквато съм аз.
Бърз процесор и бърза рам и NFC безконтактно разплащане.
Също и флагмански дисплей с прекрасни цветове и много и много екстри в софтуера.
Мейзу 15 Лайт от своя страна има една камера,която на снимки не блести за видео също,изгледах стотици ревюта и кадри. Малко повече рам,но не добър процесор,тоест доста стар и бавен.
Флейми която не се ъпдейтва с месеци,дори година в Глобал версиите и не се изчистват бъгове.
Ще се сблъскаш и с проблеми с нотификациите в някои програми и така. И пак казвам аз съм фен на Мейзу и до преди П9 ползвах Мейзу Макс. Но аз разбирам от преинсталации,от нагласяване на софтуера според нуждите ми и нагласяване на Гугъл сървисите. Така,че всеки си преценява за него си,но аз скоро не съм сигурен дали бих взел Мейзу отново,но ако ще е 15 Лайт,то по-добре М6 нот,който снима в пъти по-добре и е по-добър избор за мен.
Успех!


Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#7

Разбирам,че си направил удара на живота с този "флагман" от миналия век,но ако искаш да се хвалиш си объркал темата.Има си тема за Хухавел,а аз просто питах как снима моя "скромен" избор Meizu 15 lite.Ще се радван на отговор на реални собственици на телефончето.Благодаря.
[-] 1 потребител изказва благодарност на cosera за това мнение:
  • mayaiv
Цитирай
#8

(2019-03-04, 10:59:51)cosera написа:  Разбирам,че си направил удара на живота с този "флагман" от миналия век,но ако искаш да се хвалиш си объркал темата.Има си тема за Хухавел,а аз просто питах как снима моя "скромен" избор Meizu 15 lite.Ще се радван на отговор на реални собственици на телефончето.Благодаря.

Не,не разбра какво казах. Ако се загледаш повечето теми за Мейзу са от мен и може би съм единствения тук ,разбираш истински от Мейзу. Затова ти казвам,че Мейзу 15 лайт не е добър избор. Снимки от телефона има много в интернет и не ти пречи да ги разгледаш. И да можеш поне да прочетеш ревюта преди да направиш грешка. Няма да ти пиша повече, но имай предвид,че ,ако ще е Мейзу,поне да е М6 нот.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#9

Ползвам телефона близо вече месец,нямам оплаквания.На колегата,който критикува бих казал,че за парите и нуждите си всеки си решава какво да вземе.Лично аз не бих взел телефон втора ръка,както и не бих харчил луди пари за флагман.Та за телефончето...за 329лева сякаш няма критични недостатъци.Камера...снимам само за инстаграм и фк,в този ред на миисли ми се струва невероятно някой с П9 да си прави фотоизложба,на дневна светлина са си ок,с намаляването на светлината намалява и качеството,нормално.Дисплей....старото съотношение 16/9,не е модерен,но достатъчен,рамки отстрани минимални,отгоре и долу сравнително големи по днешни стандарти,но абсолютно еднакви,което го прави доста симпатичен.Цветовете са хубави,айпиес екран,има си достатъчна яркост,контрастност,в менюто можеш да корегираш цветовите настройки.Много тънък,леко хлъзгав.Откакто съм го купил го нося без стъкло и кейс,няма нито една драскотина,но съм му поръчал от китай.Игри не играя,ползвам стандартни приложения,фк,вайбър,месенджър,ровя се из нета,ютуб....никакви оплаквания за скорост,нито веднъж не е забил или рестартвал принудително.Батерия...при моето ползване с ололо 6-7часа сот ми стига за 1-1.5-2дена,от зависи.Има си бързо зареждане,включения в комлекта го пълни за час и половина,хубавото е,че за 30на минути го зарежда на 60*/* и за цял ден това стига съвсем нормално.Флайми ...хубава е,оптиматизацията на ниво,но ъпдейти няма,а и май по добре,работи си супер,качил съм му нова лаунчер,сложих му дарк моде на Мейзу,направо кърти.Ако те интересува нещо друго,питай.Пак казвам,за такива пари е много приятен.А,да не забравя,мбак копчето,уникално усещане,няма нищо общо като усещане със сензорите на гърба,да ме извинява пича с почти новия телефон,това почти нов ми звучи като почти снощи е...х....

hTC Desire X White / mySENSEdx5 RC4.0 (JB 4.1.2 | Sense 5.0)
Lenovo s860 Lenovo A 536 lENOVO wibe z2 Motorola Moto G3 Xiaomi redmi note 5 Meizu m15 Meizu X8
Цитирай
#10

(2019-03-04, 21:37:35)petyr1970 написа:  Ползвам телефона близо вече месец,нямам оплаквания.На колегата,който критикува бих казал,че за парите и нуждите си всеки си решава какво да вземе.Лично аз не бих взел телефон втора ръка,както и не бих харчил луди пари за флагман.Та за телефончето...за 329лева сякаш няма критични недостатъци.Камера...снимам само за инстаграм и фк,в този ред на миисли ми се струва невероятно някой с П9 да си прави фотоизложба,на дневна светлина са си ок,с намаляването на светлината намалява и качеството,нормално.Дисплей....старото съотношение 16/9,не е модерен,но достатъчен,рамки отстрани минимални,отгоре и долу сравнително големи по днешни стандарти,но абсолютно еднакви,което го прави доста симпатичен.Цветовете са хубави,айпиес екран,има си достатъчна яркост,контрастност,в менюто можеш да корегираш цветовите настройки.Много тънък,леко хлъзгав.Откакто съм го купил го нося без стъкло и кейс,няма нито една драскотина,но съм му поръчал от китай.Игри не играя,ползвам стандартни приложения,фк,вайбър,месенджър,ровя се из нета,ютуб....никакви оплаквания за скорост,нито веднъж не е забил или рестартвал принудително.Батерия...при моето ползване с ололо 6-7часа сот ми стига за 1-1.5-2дена,от зависи.Има си бързо зареждане,включения в комлекта го пълни за час и половина,хубавото е,че за 30на минути го зарежда на 60*/* и за цял ден това стига съвсем нормално.Флайми ...хубава е,оптиматизацията на ниво,но ъпдейти няма,а и май по добре,работи си супер,качил съм му нова лаунчер,сложих му дарк моде на Мейзу,направо кърти.Ако те интересува нещо друго,питай.Пак казвам,за такива пари е много приятен.А,да не забравя,мбак копчето,уникално усещане,няма нищо общо като усещане със сензорите на гърба,да ме извинява пича с почти новия телефон,това почти нов ми звучи като почти снощи е...х....
А с жестовете как е?


Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#11

Има цял набор от жестове,които не ползвам,само съм.си нагласил двойно почукване за активиране на дисплея.Всичко управлявам от сензорното копче.Преди 15 лайт имах Шаоми Редми ноут 5,ползвах жестовете за управление и бях доволен,смених го със сегашния ми телефон заради размера,15та е много компактен и удобен.Честно казано не виждам кой знай какво предимство на жестовете пред сензорното копче на Мейзу

hTC Desire X White / mySENSEdx5 RC4.0 (JB 4.1.2 | Sense 5.0)
Lenovo s860 Lenovo A 536 lENOVO wibe z2 Motorola Moto G3 Xiaomi redmi note 5 Meizu m15 Meizu X8
Цитирай
#12

Телефончето пристигна.Първите ми впечатления са супер,но забелязах,че имаше защитно фолио само на камерата (не знам така ли е или някой ги е свалил).На други телефони си имаше фолио на дисплея и на гърба.
Цитирай
#13

Имаше лепенки ина двете страни с надписи и част от спецификациите,но не и предварително залепени протектори

hTC Desire X White / mySENSEdx5 RC4.0 (JB 4.1.2 | Sense 5.0)
Lenovo s860 Lenovo A 536 lENOVO wibe z2 Motorola Moto G3 Xiaomi redmi note 5 Meizu m15 Meizu X8
Цитирай
#14

(2019-03-04, 08:46:43)sunmaster написа:  Камерата ще е посредствена ,затова и моя избор беше Хуауей п9 втора ръка за 200 лв и снима божествено,държи се достойно и има 4g+ и nfc
Същия се продава за 299лв абсолютно нов без гаранция и е в пъти по-добър от 15лайт. 15 Лайт е може би една идея по-красиви,но процесор, и камера са много назад. Единствено рам има повече,но пък Мейзу не поддържат глобалните си версии. Тоест по-добре бивш флагман от колкото това. И то ти го казва фен на Мейзу


Зарибих се и аз по това дет казваш въпреки че купувам само нови неща. Въпроса ми е на батерията какво ще и състоянието и може ли да се смени след това като е капсолован телефона и колко пари ще е.
Цитирай
#15

(2019-03-07, 11:08:47)jiktak88 написа:  Зарибих се и аз по това дет казваш въпреки че купувам само нови неща. Въпроса ми е на батерията какво ще и състоянието и може ли да се смени след това като е капсолован телефона и колко пари ще е.
Батерия оригинална със смяната в Хуауей сервиз 60лв. Но моя държи 2 дни като батерия,ако не пускам нет,но с 3 часа разговори, данни включени и 2 часа екран имам още поне 50пр батерия. За стар телефон е супер. Обаче това Мейзу и повечето нови телефони не могат да стъпят по камера на П9,а аз го взех само за 200лв и има още дето биха ги дали на толкова

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#16

(2019-03-07, 07:13:04)petyr1970 написа:  Имаше лепенки ина двете страни с надписи и част от спецификациите,но не и предварително залепени протектори

Цървула от web-магазина на Технополис цял час ми се обяснява,че телефона е нов и няма как при тях да е бил мостра.А аз,като по голям цървул трябваше да го върна още на куриера.Поне няма следи от употреба.От вчера до сега съм направил 2 часа и 30 мин. разговор и 3,5 часа екран и батерията е на 48%.И камерата за телефон под 300лв е перфе.
[-] 1 потребител изказва благодарност на cosera за това мнение:
  • mayaiv
Цитирай
#17

Телефончето си заслужава,цената е адекватна,параметрите биват.Е,не е Хуавей П9 с невероятната камера....

hTC Desire X White / mySENSEdx5 RC4.0 (JB 4.1.2 | Sense 5.0)
Lenovo s860 Lenovo A 536 lENOVO wibe z2 Motorola Moto G3 Xiaomi redmi note 5 Meizu m15 Meizu X8
[-] 1 потребител изказва благодарност на petyr1970 за това мнение:
  • mayaiv
Цитирай
#18

(2019-03-07, 20:29:14)petyr1970 написа:  Телефончето си заслужава,цената е адекватна,параметрите биват.Е,не е Хуавей П9 с невероятната камера....
Не е и Редми нот 5 ай и според всички ревюта е едно красиво недоразумение. Но стига спам. С кеф да си ползвате телефоните желая.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#19

Влязох в раздела на Хуавей и видях снимките ти....не че се заяждам,но на твое място не бих хвалил камерата му.Колкото до точно 15лайт не се оплаквам,за парите си е прекрасен,а камерата снима доста по прилично от редица други .И аз спирам да коментирам,с кеф и здраве да си ползваш устройството

hTC Desire X White / mySENSEdx5 RC4.0 (JB 4.1.2 | Sense 5.0)
Lenovo s860 Lenovo A 536 lENOVO wibe z2 Motorola Moto G3 Xiaomi redmi note 5 Meizu m15 Meizu X8
Цитирай
#20

Слушалката е супер.За под 300 кинта е повече от добре.И няколко снимки от днес в бързината.
http://vfl.ru/fotos/811df8b625683422.html
http://vfl.ru/fotos/acfcaa7c25683431.html
http://vfl.ru/fotos/e642b67425683440.html
http://vfl.ru/fotos/ed1f279225683442.html
Цитирай
#21

(2019-03-08, 12:32:57)petyr1970 написа:  Влязох в раздела на Хуавей и видях снимките ти....не че се заяждам,но на твое място не бих хвалил камерата му.Колкото до точно 15лайт не се оплаквам,за парите си е прекрасен,а камерата снима доста по прилично от редица други .И аз спирам да коментирам,с кеф и здраве да си ползваш устройството


Няма как да сравняваш камерите-на Мейзу всичкото му е класи...надолу!
Цитирай
#22

petyr1970Влязох в раздела на Хуавей и видях снимките ти....не че се заяждам,но на твое място не бих хвалил камерата му.Колкото до точно 15лайт не се оплаквам,за парите си е прекрасен,а камерата снима доста по прилично от редица други .И аз спирам да коментирам,с кеф и здраве да си ползваш устройството

Помолих да спреш със спама. А иначе,разбирам,че гроздето е кисело.....

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#23

Кое е кисело....телефонн за 200лева втора ръка?Хайде,спирам,ама все пак подбирай изразните средства,темата е за Мейзу,не за Хуавей.

hTC Desire X White / mySENSEdx5 RC4.0 (JB 4.1.2 | Sense 5.0)
Lenovo s860 Lenovo A 536 lENOVO wibe z2 Motorola Moto G3 Xiaomi redmi note 5 Meizu m15 Meizu X8
Цитирай
#24

(2019-03-10, 21:29:40)petyr1970 написа:  Кое е кисело....телефонн за 200лева втора ръка?Хайде,спирам,ама все пак подбирай изразните средства,темата е за Мейзу,не за Хуавей.
Телефон за 689 лв нов ,спрямо такъв за 329 най-скъп. Не е важно аз за колко съм го взел,а какви възможности има. И точно,защото темата е за Мейзу 15 Лайт,аз се опитах да предпазя човека от това недоразумение,а ти го прие прекалено лично ,все едно съм ти бръкнал в здравето. Успокой се и приеми,че за нов телефон със софтуер от преди 2 години и никаква поддръжка си дал парите които ти са се давали към онзи момент. И приеми,че телефоните втора ръка не хапят,а са изгодна сделка да получиш по-добро в пъти за парите си и да ти останат да си купиш и друго. Аз например за 329лв щях да купя Мейзу pro 6 + ,а той е в пъти повече от всичко което се сетиш на Мейзу без 16 серията. Да втора ръка,но с перфектен вид и работа. Затова ти казах спри със спама,не бъди тънко обиден. Няма и смисъл,защото всеки купува това което му харесва и има пари за него. Аз утре ще купя смарт часовник във вид излязъл от магазина за 250лв при нов 769лв,та по вашата логика на теб и на колегата който опитах да предпазя,трябва да се бръкна за 500лв отгоре за същото,щото било ново. И да ,аз от години се занимавам с телефони и смартфони часовници и имам идея кое е читаво и кое не и купувам читавото като ми работи с години или в моите ръце или в хората на които съм го продал след като ми е омръзнало. Но хора които не разбирате ,по-добре ново. Това е последния път в който се чувствам длъжен да ти отговоря и те моля да не ме предизвикваш,няма смисъл,бъди здрав и си ползвай телефона с кеф,но не пиши глупости с цел да се заядеш,въпреки смазващата истина в моето мнение.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#25

Единственото,което осъзнавам е,че явно си адски комплексиран тип.Смартфонът е джаджа,която всеки купува според нуждите си.Споко,купувал съм и аз втора ръка,и читави и не дотам,имам смарт часовник и гривна от китайски безимени марки,бачкат безпроблемно вече 2години и струваха по 10-15долара.Ама с това предпазване....смешна работа,всеки като си купи дадена марка почва да ръси акъли и плюе,то и един Мерцедес навремето е струвал сто бона,ама наш Ганчо го взел втора ръка за пет и се хвали каква кола кара.Пич,сестра ми преди две години и повече си взе П9 та,имам чудесни впечатления от телефона,не е лошо устройство,съгласен,ама айде сега като си купил флагмана на Хуавей от 2017не ни изкарвай нас простосмъртните идиоти,че сме си взели нов телефон,на приличба цена

hTC Desire X White / mySENSEdx5 RC4.0 (JB 4.1.2 | Sense 5.0)
Lenovo s860 Lenovo A 536 lENOVO wibe z2 Motorola Moto G3 Xiaomi redmi note 5 Meizu m15 Meizu X8
[-] 1 потребител изказва благодарност на petyr1970 за това мнение:
  • mayaiv
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)