Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации на Huawei Mate 20
#51

Значи при нас след средата на следващият месец или към края 9.1

Phone : Xiaomi Mi 9T Pro 128GB Red Flame
Цитирай
Аксесоари
#52

А нещо за андроид Q и ЕМУИ 10 чува ли се?

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#53

(2019-06-18, 19:42:50)koprio написа:  Някой забелязал ли е по-малък живот на батерията? Аз със 238 под 11 часа не правех, сега съм на 30% и съм на 7 часа СОТ. Аз лично бих се върнал на 9.0.0.238 само да знаех как

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Предлагаш да не ъпдейтвам ли?
Някой друг да има оплаквания от батерията на 266?
Цитирай
#54

Не предлагам, просто споделям. Ъпдейтвай и сподели

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#55

(2019-06-19, 13:05:09)GH0STFACE написа:  Предлагаш да не ъпдейтвам ли?
Някой друг да има оплаквания от батерията на 266?

При мен дойде едва онзи ден, но не забелязвам промени в батерията...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#56

И при мен след последния ъпдейт, батерията започна да се точи по-бързо ?

| Sony Xperia X 
| Sony Xperia Z1 Compact - stock 5.0.2
| hTC Sensation - S-OFF | Android: 4.1.2 | Rom: ViperS 5.2.0 sense 5 | Kernel: SebastianFM 3.4.10 @ 1512 MHz | ANKER-1900mAh
Цитирай
#57

Да, значи не си внушавам... По моите сметки поне минимум един час SOT си замина 😀 може и повече да е... Както и да е, ще чакаме 9.1 или направо ЕМУИ 10

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#58

Аз нямам по-малък живот на батерията с 9.0.0.266. На 27.06 излиза 9.1 за Югоизточна Азия. Европа някъде през юли. Освен това Mate 20 е потвърден да получи и EMUI 10 с Android Q.

Huawei P30 Pro VOG-L29, Huawei Mate 20 HMA-L29
Цитирай
#59

При мен дойде 9.1 след като влязох в HiCare и цъкнах update. На А1 съм.


Цитирай
#60

И при мен дойде 9.1 през HiCare - 9.1.0.300. На Виваком съм.

Huawei P30 Pro VOG-L29, Huawei Mate 20 HMA-L29
Цитирай
#61

Хайде сега споделете как е

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#62

Няма големи разлики, поне аз не виждам. Върви по същия начин. Тъмните теми не работят добре...Не са включили double tap to wake опцията, както на p30. Като цяло съм разочарован от ъпдейта. Телефона е супер, но Huawei не включват базови опции с години и това ме дразни безкрайно много.
Цитирай
#63

И аз държах много на двойното почукване, защото идвах от LG G2, но с пръстовия отпечатък няма много смисъл от него. Чудя се да ъпдейтвам ли? Потвърдих ъпдейта от Хай Суит, но още се двуомя

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#64

За мен има смисъл, защото можеш, да си видиш нотификациите на заключения екран без да си вдигаш телефона. Иначе дали да се ъпдейтва - не виждам смисъл да не се.
[-] 1 потребител изказва благодарност на mindless за това мнение:
  • koprio
Цитирай
#65

Еми ъпдейтнах, дано батерията да държи както при 238
п.с. Как става това със известията при заключен екран?

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#66

Пишеш в settings - notifications и има надолу - Lock screen notifications - активираш за аповете, които искаш
Цитирай
#67

(2019-06-26, 21:19:25)mindless написа:  Няма големи разлики, поне аз не виждам. Върви по същия начин. Тъмните теми не работят добре...Не са включили double tap to wake опцията, както на p30. Като цяло съм разочарован от ъпдейта. Телефона е супер, но Huawei  не включват базови опции с години и това ме дразни безкрайно много.
Няма как да имаме тази функция ... проблема е хардуерен Wink
Р30 е с OLED дисплей, а МАТЕ 20 с IPS LCD който не подържа функцията "double tap to wake".

Иначе има промяна в интерфейса на камерата, сега са сложили Ai бутона за вкл./изключ. на началният екран което е доста удобно според мен Smile

А няккой да знае как се слагат видео вместо снимка за звънене?? .. гледах, че е сред новите функции Smile

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай
#68

(2019-06-27, 08:50:43)rijiq написа:  Няма как да имаме тази функция ... проблема е хардуерен Wink
Р30 е с OLED дисплей, а МАТЕ 20 с IPS LCD който не подържа функцията "double tap to wake".

Не мисля, че има каквото и да е общо типа дисплей. На много по-нисък клас телефони с LCD от други марки я има функцията. Дори има и двойно почукване за изключване на екрана. Справка редми 5+ или покофон. Не знам защо хуявей не я пускат, но е крайно дразнещо.
Цитирай
#69

Доста се позабърза телефона, ще видим как е и батерията. След ъпдейт правите ли някакъв ресед на телефона и как? На самсунга с клавишни комбинации влизах в насртоките и от там wipe data factory reset. Тук не знам има ли смисъл изобщо..

Samsung Galaxy Nexus /
 Huawei p8 lite/ Samsung j7 2016/ Huawei Mate 20/ Huawei Mate 50 Pro
Цитирай
#70

(2019-06-27, 09:06:41)mindless написа:  Не мисля, че има каквото и да е общо типа дисплей. На много по-нисък клас телефони с LCD от други марки я има функцията. Дори има и двойно почукване за изключване на екрана. Справка редми 5+ или покофон. Не знам защо хуявей не я пускат, но е крайно дразнещо.
Може и да го поддържат, но помисли, че като им се включат дисплеите и светват целите. Не е като OLED да светят само нужните пиксели.
Това направо измуква батерията. Помисли колко често ще ти се включва в джоба, и къде ли не и после защо ми пада батерията ..... не случайно не е предвидена тази функция Wink
Ако толкова държиш .. един руут и има приложения които да ти я точат батерията с почукване по дисплея Wink
Може и да има и без руут приложения .. не съм се интересувал (преди години изискваха за такава функция)

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай
#71

Засега без ресет след ъпдейта ми се струва, че батерията поне не е по-зле от преди това. Някъде бях прочел за режим на камерата за заснемане на луна, има ли го?

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#72

(2019-06-27, 10:41:14)rijiq написа:  Може и да го поддържат, но помисли, че като им се включат дисплеите и светват целите. Не е като OLED да светят само нужните пиксели.

Привет, дисплея се включва само при две последователни почуквания с пръст. Не може да се активира в джоба ти по погрешка. Резутатът е като от натискането на power бутона. Включва дисплея, телефона е заключен. Има го като опция на почти всички андроид телефони, независимо от марката, класа или типа дисплей. Безкрайно удобно е, да видиш кой ти пише, без да си вдигаш целия телефон - без да го хващаш, за да натиснеш бутона и прочие. Не хаби батерия. Няма никаква причина, да не е активна тази андроид функция.
Цитирай
#73

(2019-06-27, 12:31:46)mindless написа:  Привет, дисплея се включва само при две последователни почуквания с пръст. Не може да се активира в джоба ти по погрешка. Резутатът е като от натискането на power бутона. Включва дисплея, телефона е заключен. Има го като опция на почти всички андроид телефони, независимо от марката, класа или типа дисплей. Безкрайно удобно е, да видиш кой ти пише, без да си вдигаш целия телефон - без да го хващаш, за да натиснеш бутона и прочие. Не хаби батерия. Няма никаква причина, да не е активна тази андроид функция.
Всеки сам си решава ... за мен е безсмислена!!!
Интересно ми е как я има на почти всички телефони като от както имах легендарното htc hero преди около 10 години... не съм я имал, а и не съм я искал.
Като искаш да си гледаш толкова кой ти пише, инсталирай си програма ... или си пусни да ти се включва дисплея като ти пише някой Wink
А като ти пише .. няма ли да го вдигнеш тоя телефон да му пише обратно???

Не мисля, че това е по темата ... така, че да спрем с безмисленият спор за тъпата функция?

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
[-] 1 потребител изказва благодарност на rijiq за това мнение:
  • koprio
Цитирай
#74

Хора правихте ли ресет на телефона след ъпдейта?

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#75

(2019-06-27, 20:05:19)koprio написа:  Хора правихте ли ресет на телефона след ъпдейта?

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Аз не. Каква е ползата от ресет? 
При ъпдейта телефона се рестартира което би трябвало да е достатъчно.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)