Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смяна на китайския A-GPS сървър с този на Google
#1

Xiaomi поради някаква причина използват китайски сървър за аGPS дори в глобалния ром. Според някои статии в интернет е възможно да подобрите бързината на GPS ако ползвате сървъра на Google. A-GPS използва мобилните мрежи и интернет връзка за да съкрати времето за свързване с GPS сателитите.

Разделът за А-GPS е скрит и се отваря само с търсене за "А-GPS" в Настройки.

Отваряте А-GPS Settings

В полето Server address заменяте 221.176.0.55 със supl.google.com

Някои инструкции съветват да смените и порта от 7275 на 7276, но според спецификациите 7275 е правилния порт за комуникация между устройствата и supl сървъра така че аз смятам че не трябва да се сменя (google-ския сървър приема заявки и на двата порта)

Най-отдолу избирате More и след това Save

Не съм сигурен дали промяната изисква рестарт, така че за по-сигурно рестартирайте.

Аз лично все още нямам наблюдения за ефекта, но и досега не съм имал никакви проблеми с GPS. Ако някой е имал проблеми и това му е помогнало, може да сподели.

Ето една статия по въпроса: https://piunikaweb.com/2019/02/08/xiaomi...r-but-why/
[-] 4 потребители изказват благодарност на admin за това мнение:
  • Be6i4, borko197, dp4u4umi6ev, suffer
Цитирай
Аксесоари
#2

При мен ЖПС-а е доволно бърз. За сега не смятам да го пипам, но информацията си заслужава и ще следя темата с интерес.
Цитирай
#3

При мен няма ефект. GPSа ми се разбричка от както съм с 10.2.2.0 и не ме локализира коректно, постоянно се лута, дава отклонение между 3 и 10 метра. С MIUI9 беше точен до сантиметри...
Цитирай
#4

1. опитай от тестовото меню *#*#6484#*#* и после gps
излез на открито и пусни каквото ти иска.
Виж за колко време колко сателити ще хване.
Може и ромът да е бъгав
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • borko197
Цитирай
#5

A-GPS е само за GPS FIX (начална локализация). Начална триангулация на база закъсненията от пакетите от сателитите.

При пускане на GPS на телефона на място, където досега не е ползван се правят много сметки с получените данни от сателите.
С AssistedGPS телефона праща през мобилната мрежа (~ 1KB) на сървър номера на клетки на оператор, а сървъра (ако има днанни) връща (1-5KB) къде се намират и кои сателити да следи. Така GPS на телефона знае с кои GPS с сателити да прави сметки (иначе прави със всички), за да може по-бързо да намери fix (локализация). Особенно полезна, ако атмосферните условия са лоши или телефона "вижда" по-малко сателити.

В зависимост от устройството за намиране на fix (начална локализация), ако не сте били на това място.
без a-gps може да отнеме от 20 секунди до 5 минути.
с a-gps може да отнеме от 3 секунди до минута.

A-GPS НЕ се ползва за подобряване/по-точно позициониране!

Има смисъл да се ползва google сървъра, защото има повече събрани и актуални данни за клетките и по-бързо може да намери първоначална позиция, когато го пускане на място където не сте били.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 4 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • bam, borko197, petarco, suffer
Цитирай
#6

Казва се "алманах" (или ефемеридни данни) .
Ако е включено определянето на координати и по клетките (LBS - Location Based Services) може и от там да идва подскачането. Аз го държа винаги само на GPS данни (Device only) .
[-] 2 потребители изказват благодарност на milstan за това мнение:
  • bam, borko197
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)