Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] OnePlus 6/6T - Проблеми с българския език
#51

(2020-03-26, 11:06:56)1ck-0 написа:  LineageOS по спомен има поддръжка на bg system language.

https://crowdin.com/project/lineageos

Lineage Os има Български език, но пък камерата снимаше ужасно .
Цитирай
Аксесоари
#52

(2020-05-21, 13:49:44)Krasikam4o написа:  Lineage Os има Български език, но пък камерата снимаше ужасно .
 
Аз лично не съм го тествал, карам си с официалния фърмуеър на английски.
Но пък подарих на баща ми стария OnePlus 3 и тогава търсих също bg system language, но
в крайна сметка му го сложих на руски и се оправя.
Цитирай
#53

Единственото решение което съм намерил, за задаване на български език на системата, включва активиране на ADB от настройките за разработчици и инсталиране на следното приложение: https://play.google.com/store/apps/detai...uage&hl=bg

После се закача към компютъра и през adb се изпълняват следните команди:

adb shell pm grant net.sanapeli.adbchangelanguage android.permission.CHANGE_CONFIGURATION

adb shell am start -n net.sanapeli.adbchangelanguage/.AdbChangeLanguage -e language bg

Които са от описаните на горното приложение и съответно му дават права, за смяна на системният език, а втората сменя системният език на български. 
Накрая се влиза в настройките и се добавя Английски език като втори език, че иначе след рестарт, се губи българският. И след това вече може да се деинсталира ADB Language приложението и да се изключат настройките за разработчици на телефона.

Разбира се, настройките на телефона и приложенията, който не разполагат с превод на български, остават на английски в този случай, но поне тези, които имат превод, работят коректно.

Горният метод съм го тествал и работи на OnePlus 5t и Nord, така че предполага, че ще работи и на други телефони.
[-] 1 потребител изказва благодарност на san1ty за това мнение:
  • envy
Цитирай
#54

Тествах на OnePlus 3 с последния ъпдейт, но не съм доволен!

Промени езика само 3 неща: Календар, Диск и още нещо.

Всичко останало си остана на английски.
Цитирай
#55

Не знам, дали знаете, нo вече има български език за ОnePlus 6T.

OxygenOS version
11.1.2.2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)