Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] OnePlus 6/6T - Проблеми с българския език
#1

Последно за езика да добавя по мое наблюдение: Локализация на български няма, но - добавя се в системните езици Български и се поставя на 1во място. Така всички приложения, които поддържат превода ще работят на български. Дори лаунчера. Системните менюта остават на английски или друг избран език.
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей, а как да го добавим в системните езици, като аз поне не го виждам там, или нещо бъркам?
Цитирай
#3

(2019-02-11, 20:45:46)bobiikonomov написа:  Здравей, а как да го добавим в системните езици, като аз поне не го виждам там, или нещо бъркам?

От менюто System\Languages & input\Languages би трябвало да е само Английски (например), добавяте Български и след това го поставяте на първо място. Мисля че нямаше нужда от рестартиране даже, но може и да бъркам.
Уточнение, че става дума за OxyOS 9.0.11 OTA, за други версии не мога да кометирам. Ако някой знае, да сподели.
Цитирай
#4

Точно там гледам, но няма български в езиците.
С  OxyOS 9.0.11 е телефона. Но не виждам да пише  OTA.
Цитирай
#5

(2019-02-12, 19:40:21)bobiikonomov написа:  Точно там гледам, но няма български в езиците.
С  OxyOS 9.0.11 е телефона. Но не виждам да пише  OTA.

Странно, но при мен има. Като избереш "Languages" влиза в меню "Langauge preferences". И там има " + Add a language". Аз от там го добавих и го имаше в списъка.
Потърси пак, щом на единия го има би трябвало на всички да има. Ако трябва ще постна и скрийн.
За ОТА - в смисъл че е с официалният ROM, не е някой от правените (custom).
Цитирай
#6

Точно това правя но нямам български, езиците почват от " catala", преглеждам целият списък и няма никой.
Цитирай
#7

Хм, при мен е така както на скрийншота

[Изображение: 3892e1f61493135db84d6ed6cb29587c.jpg]
Цитирай
#8

Честит ви раздел, да си го пазите чистичък!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
[-] 3 потребители изказват благодарност на vlaf за това мнение:
  • Kikaha, numak, vamp1r3
Цитирай
#9

(2019-02-13, 19:08:06)Kikaha написа:  Хм, при мен е така както на скрийншота

[Изображение: 3892e1f61493135db84d6ed6cb29587c.jpg]
Този език при мен го няма, точно тук търся. При мен и "volte" не излиза, въпреки че го активирах при оператора.Някой някакви идеи
как да се покаже български език?
Цитирай
#10

(2019-02-13, 19:08:06)Kikaha написа:  Хм, при мен е така както на скрийншота

[Изображение: 3892e1f61493135db84d6ed6cb29587c.jpg]
Тази снимка от твоя телефон ли е, би ли уточнил с кой телефон си и коя версия на операционната система си, както и в коя държава се намираш? В oxygen OS няма български език.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Цитирай
#11

(2019-02-14, 19:40:20)chitalov написа:  Тази снимка от твоя телефон ли е, би ли уточнил с кой телефон си и коя версия на операционната система си, както и в коя държава се намираш? В oxygen OS няма български език.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Снимката е на моят 6Т. Както вече писах е с ООS 9.0.11 за момента, доколкото чета сега чакаме 9.0.12, но не се вижда още. Видях в раздела за 6, че колегите са го свалили през прокси, ни не знам от къде точно. В България съм . Телефона е от Европейският магазин на 1+. За пръв път използвам 1+, така че не мога да твърдя дали в OxygenOS е имало български преди, но сега при мен излиза така. Скрийншота не е редактиран

Изпратено от моят ONEPLUS A6013 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

Така както пише kikaha, телефоните са абсалютно еднакви и купени от едно
и също място, но софтуера се различава. Странно Smile
Цитирай
#13

И на мен започва да ми звучи странно. Най-много със следващият ъпдейт да изчезне и при мен

Изпратено от моят ONEPLUS A6013 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#14

И аз имам български /като при Kikaha/ само, че на one+ 6.

Ето и при мен.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Oneplus 9 Pro 12/256
Цитирай
#15

Айде нека да стане още по-странно, с oneplus 6 нямам български, а имах..... С 9.0.4 версия на софтуера съм.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#16

И аз съм с 9.0.4

Oneplus 9 Pro 12/256
Цитирай
#17

Добро утро на всички. Много странно взе да се очертава положението.
Питане към модератора: Може би е добре да отделим дискусията за езика в отделна тема, че тук не сме много по въпроса? А ми се струва добре да разгадаем ситуацията

Изпратено от моят ONEPLUS A6013 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#18

Отделил съм я, има я вече и в двата подфорума.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
[-] 1 потребител изказва благодарност на vlaf за това мнение:
  • Kikaha
Цитирай
#19

Понеже и аз цяла сутрин се мъча да разгадая проблема, без успех, дайте да споделим, каква клавиатура ползвате, имате ли рут ей такива работи, който биха могли да са проблема.
С рут съм, ползвам swiftkey, а не gboard, пробвах какво ли не, нищо не става.По принцип не ми трябва БГ, но не може при едни да го има, а при други не...
С китайската версия на телефона съм, но не би трябвало да е това проблема, защото както казах, преди го имах в менюто за добавяне.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#20

Без руут. OOS 9.0.11. Gboard използвам. Европейския телефон, ако изобщо има значение както писа vlaf. До колкото знам има само 2 версии - за САЩ и международна. Някой ако може да каже също преди Android Pie, дали е забелязвал опцията.

Изпратено от моят ONEPLUS A6013 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#21

Здравейте, при мен също няма Български на OnePlus 6 (нямаше на 9.0.3 няма и след ъпдейта 9.0.4) при избора на езици, по-скоро проблема идва от това за коя държава е предназначен телефона, моя е от Англия (с UK зарядно) ако това изобщо има значение А6003.

OnePlus 6 8gb/128gb A6003 
Midnight Black




Цитирай
#22

Я кажете как сте ъпдейтвали, с впн или сам ви е излизал ъпдейта, да не би оттам да идва проблема.Последния път помня, че трябваше впн Канада да се прави.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#23

Това с ъпдейта според мен няма никакво значение. Два телефона обновени с Oxygen Updater дo 9.0.3 - 9.04 и двата са А6003 след ъпдейтите единият има български а другият няма. И двата са с стоков фирмуер и не са роотвани. Единствената разлика е страните от които са купени телефоните.

OnePlus 6 8gb/128gb A6003 
Midnight Black




Цитирай
#24

Тъкмо кацна ъпдейта до 9.0.12 за 6Т. Не изчезна за щастие българския. Относно страните от които е купувано, май 1+ имат централен склад в Полша за цяла Европа, така че едва ли е от значение.

Изпратено от моят ONEPLUS A6013 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#25

Аз съм на виваком, я кажете тези които имат на кои оператори са и съответно тези които нямат.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)