Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] OnePlus 6/6T - Проблеми с българския език
#26

(2019-02-15, 16:21:30)vlaf написа:  Аз съм на виваком, я кажете тези които имат на кои оператори са и съответно тези които нямат.
И аз съм на Виваком

Изпратено от моят ONEPLUS A6013 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#27

Ясно, не е там проблема....

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#28

Теленор, нямам български.
Цитирай
#29

Добър вечер на всички. От цялото ровене днес из сайтове и настройки разбрах (може би) следното:
1. Колегата chitalov прав че производителите си определят какви езици да поддържа тел-а в зависимост от пазара на който продават. Така че за нас май греда за сега макар и да сме в EU.
2. От Андроид 7.0 нагоре системата поддържа множество локализации и по усъвършенстван процес на определяне на ресурсите за локализация, които разработчиците изпозлзват при създаването на приложения (за подробности не ме питайте, почети нищо не разбрах от написаното в Android developers Big Grin )
3. При търсене на ресурс за локализация приложението проверява локала на устройството или/и (не ми е много ясно) кода на държавата.
Тук мисля че може да се крие нашето решение. Понеже до сега не съм имал телефон, който успее да прочете номера от българска СИМ карта, полето с инфо е все празно: "Phone number (sim slot 1): unknown"
Предлагам да се опита следните две неща:
1. В настройките на дайлъра на телефона да се зададе Country/Region codes - Default country/region code - Bulgaria +359, избира се от списък.
Ако е вече зададен и все пак няма Български в списъка с езици, опитайте
2. В профила си в Гугъл задайте телефон за възстановяване с Български код и номер. В профила са свързани всички устройства на които се използва акаунта, така че може по някакъв начин да се излъже Андроида да търси локализация на български (макар и частична)

Споделете резултати ако има  Smile
Цитирай
#30

И точка 1 и 2 са ми така, нищо не съм променял, откакто го имах българския, сега просто го няма.... И аз цял ден се ровя, без резултат.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#31

(2019-02-15, 20:43:28)vlaf написа:  И точка 1 и 2 са ми така, нищо не съм променял, откакто го имах българския, сега просто го няма.... И аз цял ден се ровя, без резултат.
Това не е добре, ще продължаваме да четем явно

Изпратено от моят ONEPLUS A6013 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#32

Можеш ли да пуснеш 2-3 скриина на програмите, които ползваш в телефона?

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#33

Някой с английски да пише до съпорта ?
Цитирай
#34

(2019-02-16, 08:09:01)vlaf написа:  Можеш ли да пуснеш 2-3 скриина на програмите, които ползваш в телефона?
Не виждам с какво ще помогне това. Така или иначе: без роот, апове от плей втора с изключение на Torque

Изпратено от моят ONEPLUS A6013 с помощта на Tapatalk

(2019-02-16, 10:37:28)bobiikonomov написа:  Някой с английски да пише до съпорта ?
Ще пробваме в понеделник явно

Изпратено от моят ONEPLUS A6013 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#35

И в крайна сметка какво, OnePlus са в процеси на добавяне на български език ли?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#36

Възможно е, никой не знае.
Малко ъпдейт по темата, вчера инсталирах абсолютно на чисто 9.0.4 и още при началния екран за избор на език, няма български.Тоест, без акаунт, без програми, абсолютно нищо.Така че проблема със сигурност не е в настройките на акаунта, не го предизвиква някоя програма, просто няма.Защо преди го е имало и защо сега го има все още при някои си остава абсолютна загадка.....

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#37

(2019-02-17, 07:56:07)vlaf написа:  Възможно е, никой не знае.
Малко ъпдейт по темата, вчера инсталирах абсолютно на чисто 9.0.4 и още при началния екран за избор на език, няма български.Тоест, без акаунт, без програми, абсолютно нищо.Така че проблема със сигурност не е в настройките на акаунта, не го предизвиква някоя програма, просто няма.Защо преди го е имало и защо сега го има все още при някои си остава абсолютна загадка.....
Прав си че няма при първоначално инсталиране български, и на мен ми направи впечатление. Но като се зачетох в поста ти по това време няма и акаунт, както казваш. Затова си мисля че точно настройките на акаунта дават частичния превод. Поразрових се пак там и намерих следната настройка, която Гугъл твърди, че ще накара всичките им продукти да работят на избрания език при използването на дадения акаунт. Та при мен там е на български.[Изображение: 24d9340346b71a9b2e90767d0be59789.jpg]

Изпратено от моят ONEPLUS A6013 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#38

Не е оттам проблема, на български е при мен.Аз подозирам нещо, че тези които все още го имат, им е останал от преди и след пълен уайп на телефона и чиста инсталация на последната версия на софтуера, най вероятно ще изчезне и при тях. Но само предполагам....

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#39

минах на oneplus 6t и край с българския.

утре ще ресетвам oneplus 6 /с българския/ и ще пиша дали е изчезнал езика.

Oneplus 9 Pro 12/256
Цитирай
#40

Много ми е любопитно, какво ще се случи.....

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#41

(2019-02-19, 20:21:17)vesko_bg написа:  минах на oneplus 6t и край с българския.

От къде го взе телефона, да отметнем дали е от значение за проблема.


Иначе днес им писах на ОР, да видим какво имат да кажат по въпроса.
Цитирай
#42

от Германия

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

днес ресетнах oneplus 6 до фабрични настройки и изчезна българския.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Oneplus 9 Pro 12/256
[-] 1 потребител изказва благодарност на vesko_bg за това мнение:
  • vlaf
Цитирай
#43

Както и предполагах....case closed Smile.
Което пък ме навежда на мисълта, че може би наистина подготвят пълна поддръжка.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#44

Tъкмо бях на сайта да поръчвам телефона,но реших да погледна пак тук във форума.
Тоест без български език,приложенията на български няма да работят ли?Ще мога ли да пиша поне на български?
Цитирай
#45

Българския го няма като системен. Приложения, които са на български, ще са си на български, но другите ще са на английски(или който език е сложен като системен). Има българска клавиатура, така че ще можеш и на кирилица да пишеш без проблем.

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай
#46

Така, не стана толкова бързо колкото си мислех, но след няколко мейла стигнаха до някаква инсрукция. Макар че подозирам, че става въпрос за настройка на Gboard за писане на български, въпреки че неколкократно им обясних че става въпрос за системния език, че и скрийн им пратих. Както и да е, по-долу последното което ми отговориха, ако някой може да провери по тази схема: ако се активира български за гугъл и после дали ще се появи в системата, защото при мен тези опции липсват - става въпрос за т.6 да се изключи Use System Languages. Пишете ако някой има успех, че да знам какво да им отговоря.

Общо взето се надявам повече на "We will forward your feedback to the concerned department", ама кога ще стане не се знае

Цитат:Thank you for contacting OnePlus Customer Support.
We appreciate you taking the time in writing to OnePlus.
We appreciate your time in reaching out to us about your inquiry about the Bulgarian keyboard on your OnePlus 6T. We understand that you would like to add Bulgarian language visible in the settings. We will forward your feedback to the concerned department.
  1. Open 'Settings'

  2. Tap 'Languages and Input'

  3. Tap 'Virtual Keyboard'

  4. Select 'Google Keyboard'

  5. Tap 'Languages'

  6. Toggle off the 'Use system languages' option

  7. Under 'active input methods', toggle on the 'Bulgaria' language
If you have questions or have other concerns, please don't hesitate to let me know.
Thanks & Best Regards,
Цитирай
#47

Нито т. 6 имам, нито т. 7, не ги слуша главата нещо според мен...

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#48

Дам, явно се позамазва положението за сега. Но се изчерпах от към идеи какво да ги тормозя още. Ако някой има, да казва - ще продължа да им пиша.
Весели празници на всички!
Цитирай
#49

Това е за език за писане и мисля че е за по-стара версия на Gboard

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай
#50

LineageOS по спомен има поддръжка на bg system language.

https://crowdin.com/project/lineageos
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)