Анкета: Заслужава ли си бюджетен смартфон, но с много реклами? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, цената е определяща за мен
7.69%
3
7.69%
Не. Не бих си купил подобен смартфон
56.41%
22
56.41%
Да, ако могат да се спират без Root
35.90%
14
35.90%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 2.45
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi добавя много реклама в своята фирмена среда MIUI 10 за регионите
#1

[Изображение: MIUI-10.jpg?resize=696%2C364&ssl=1]



Никога не е било тайна ,че от Xiaomi пускат реклами в своите смартфони. От Kaldata съобщават, че от MIUI 10 рекламите са станали още повече. Xiaomi са реагирали на тази информация, като казат, че това е част от новата политика на компанията, която има за цел продажбата на смартфони при съвсем минимални цени. Видеоблогърът C4ETech споделя, че тези реклами стават все повече с всеки изминал ден.  Рекламите се показвали от 1 до 5 секунди и се оказва, че през това време телефона е буквално неизползваем  Va Рекламите се показвали и в стандартните приложения, като календара, калкулатора, плеъра и дори в инсталатора на приложения. Има също реклами и в компонентите на самата операционна система, като например в настройките, менюто с уиджетите, темите и в различните раздели.


Според C4ETech компанията печели около 100$ от реклами, на година от всеки продаден смартфон.






Source: Kaldata
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • DaDiablo
Цитирай
Аксесоари
#2

Haters gonna hate. Някой ползвател на xiaomi е минал и ударил една звезда от яд Big Grin Лошото е, че се омаловажава трудът ти. От къде ще знам, че е така при EMUI без да прочета?
Не съм чак такъв екстремист да си купя телефон с изкачащи реклами. Аз го купувам, за да го ползвам нормално, не да правя гимнастики после..
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • vesoisthebest
Цитирай
#3

Това трябва да е вид иновация ли? Rolleyes

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#4

И те са искали да са първи в нещо. Докато другите производители добавят начини да се премахнат рекламите отвсякъде, те .. Що не си продължат с копирането, що-годе добре им се получаваше?
Цитирай
#5

Явно искат максимално да печелят от потребителите си.... Едно от нещата което най много мразя са рекламите. Такова нещо не бих си причинил. Една от причините поради която много хора си руутват телефоните е да се отърват от нежаланите приложения и реклами. Като добавим и послната информация,че устройствата им облъчват най-много от всички на пазара.... Good Luck Xiaomi.
Цитирай
#6

Мислих още вчера да я пускам темата тук, но прецених, че е по-добре да я пусне някой, който не е фен на Xiaomi, за да не бъда излишно обвинен в хейт на марката. Иначе съм сигурен, че както @suffer и @milenvn са се запознали с нея, но нямаше и те да я пуснат тук - заради реномето на бранда. Нищо от това, което е дадено като материал и факти не съм го срещал досега. А реклами и в компонентите на самата операционна система, като например в настройките, менюто с уиджетите, темите и в различните раздели, всичко това се спира от Настройки - Лични данни с опция за Препоръки.

 
Цитирай
#7

(2019-02-15, 12:01:16)pockobg написа:  Това трябва да е вид иновация ли? Rolleyes

Явно цената, която  се плаща, за да се ползва по-бюджетен телефон.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • Ironbutt85, vesoisthebest
Цитирай
#8

(2019-02-15, 12:15:31)divna написа:  Явно цената, която  се плаща, за да се ползва по-бюджетен телефон.
Няма разлика във версията на MIUI за бюджетните устройства или за флагманите, реклама, ако има такава и в двата случая е една и съща.

 
Цитирай
#9

Има в предвид, че цените им като цяло са по ниски. Е все от някъде трябва да вдигнат печалбата. Днес реклами ... утре ще кажат, че вдигат цените на апаратите.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
[-] 1 потребител изказва благодарност на pockobg за това мнение:
  • divna
Цитирай
#10

(2019-02-15, 11:32:54)mefistoreyon написа:  
[Изображение: MIUI-10.jpg?resize=696%2C364&ssl=1]



Никога не е било тайна ,че от Xiaomi пускат реклами в своите смартфони. От Kaldata съобщават, че от MIUI 10 рекламите са станали още повече. Xiaomi са реагирали на тази информация, като казат, че това е част от новата политика на компанията, която има за цел продажбата на смартфони при съвсем минимални цени. Видеоблогърът C4ETech споделя, че тези реклами стават все повече с всеки изминал ден.  Рекламите се показвали от 1 до 5 секунди и се оказва, че през това време телефона е буквално неизползваем  Va Рекламите се показвали и в стандартните приложения, като календара, калкулатора, плеъра и дори в инсталатора на приложения. Има също реклами и в компонентите на самата операционна система, като например в настройките, менюто с уиджетите, темите и в различните раздели.


Според C4ETech компанията печели около 100$ от реклами, на година от всеки продаден смартфон.






Source: Kaldata

Тоз индиянец го мързи да си ги спре от настройките ли? https://en.miui.com/thread-3949031-1-1.html
Голямо реване ...
[-] 4 потребители изказват благодарност на bodonance за това мнение:
  • Cuprac, doktorra, milss, solo5
Цитирай
#11

Ужас. Не знаех, че Xiaomi правят това.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#12

(2019-02-15, 14:23:55)gurcayy написа:  Ужас. Не знаех, че Xiaomi правят това.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Нормално е да не знаеш ...реклами има само в регионите Китай и Индия ... Тука сме далеч и шошо джаджите работят малко по различно ...
Цитирай
#13

(2019-02-15, 14:02:22)pockobg написа:  Има в предвид, че цените им като цяло са по ниски. Е все от някъде трябва да вдигнат печалбата. Днес реклами ... утре ще кажат, че вдигат цените на апаратите.

Нормално... 1+ им беше целта уж, да правят устройства с флагански характеристики на достъпни цени. Бяха и доста популярни в Индия. С Huawei предполагам се е случило същото, нормално от Xiaomi да ги последват.След като прибягват до подобни гнусни трикчета с реклами... Те като цяло са малко объркани - първо се опитаха да приличат на iPhone, после Huawei а сега и на Samsung  Tooth Някой ден може да си имат собствен стил. Хубаво следващия път когато някой иска препоръка за телефон да не му се проповядва сляпо "Redmi Note 5" щото видиш ли е дъ бест, да му се каже и как ще изкачат реклами а ти ще седиш и ще си ги гледаш. Четох в официалния им форум да препоръчват Honor и Samsung като не ти харесват рекламите  Tooth
Цитирай
#14

И аз се сетих за 1+ ...
А тия реклами става ли на всеки модел да се спрат? Нека собствениците на такива устройства да споменат.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#15

Колеги искам да попитам нещо което касае рекламите в Xiaomi.
Та доколкото попрочетох има начин да се изключват от менюто на самият телефон което е прекрасно.
Но ми е интересно ако не може да спре всички видове реклами на 100% и се наложи Root ще работят ли програмите на банките за Интернет Банкиране?
И най вече доколко ще бъде безопасно това нещо?
Нали ме разбирате,на никой няма да му е приятно да се събуди сутринта и да установи че някой тарикат му е източил картите!
Цитирай
#16

Чакайте малко сега. Есента купих Redmi Note 5 Pro на майка ми и докато й го настройвах не видях никакви реклами. Тя също не ми се е оплаквала.

Може би има значение дали устройствата са глобална версия?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#17

По-нагоре някъде пишеше, че рекламите са по региони - за Китай и Индия.
Нормално е и рекламите да са съобразени с потребителските навици и очаквания по региони.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • bodonance, gurcayy
Цитирай
#18

(2019-02-15, 14:02:22)pockobg написа:  Има в предвид, че цените им като цяло са по ниски. Е все от някъде трябва да вдигнат печалбата. Днес реклами ... утре ще кажат, че вдигат цените на апаратите.
Защо да чакат утре, цените вече на устройствата са се вдигнали и не от вчера, а доста преди това. Най-резултативни и конкурентни цени на тяхната продукция бяха през недалечните 2014-2016 години, след това и те станаха като всички по-големи брандове в това отношение.

 
Цитирай
#19

(2019-02-15, 14:59:44)divna написа:  По-нагоре някъде пишеше, че рекламите са по региони - за Китай и Индия.
Нормално е и рекламите да са съобразени с потребителските навици и очаквания по региони.

Именно ...  някой видял клипче в тубата на мързящ го да си спре рекламите индииец как реве, че са му в повече рекламите и пише ли пише за проблем който реално не ни засяга ...
Ако някой ден ни засегне разбирам ...ама толкова от далеч ...
Цитирай
#20

(2019-02-15, 14:56:42)gurcayy написа:  ...Есента купих Redmi Note 5 Pro на майка ми и докато й го настройвах не видях никакви реклами. Тя също не ми се е оплаквала. Може би има значение дали устройствата са глобална версия? 
Не, няма значение с коя версия, региона е по-важен. Аз също отдавна не съм виждал да има реклами в стоковите приложения, камо ли при сърфиране или използване на устройството си по друг начин. Специално за нашия регион тази тема с рекламите е малко пресилена.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • gurcayy
Цитирай
#21

Излезеш ли от пещерата всичко те облъчва. Отделно сме деца на Чернобил. Нека ракламират марката.
Цитирай
#22

Естествено, че се спекулира и се търси голямата новина... Лично аз в три апарата Xiaomi, които съм използвал за последната една година, както и десетки хора около мен с модели от бранда, никога до сега не успях да видя реклама, където и да било в системната част на някой телефон. Както два пъти вече е споменато в темата, това се отнася за регионите Индия и Китай, като е оставена възможност за елементарно спиране на рекламите и те не са задължителен елемент от потребителската среда. Не съм върл привърженик на марката, не бих казал че някога ще защитавам яростно който и да било бранд, но нека гледаме обективно на нещата.
Цитирай
#23

Обективно погледнато, имайте предвид, че инвестиционен фонд на Сорос закупи доста акции на Xiaomi миналата година. Стабилни са финансово, имат стабилни инвеститори и могат да си позволят и да не разчитат толкова на тези реклами.

Източник: https://technews.bg/article-109225.html

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#24

Те рекламите не винаги са с цел печалба (от реклама). Могат да имат насочваща функция, "пропаганда"... Какво се рекламира коментира ли се някъде из материалите, че не съм чела статиите, и не съм гледала видеата?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#25

Така е. А като вземат още по-голямо парче от "баницата", и тях ще започнат да ги обвиняват в шпионаж, независимо за какво ги използват. Smile

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)