Анкета: Заслужава ли си бюджетен смартфон, но с много реклами? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, цената е определяща за мен
7.69%
3
7.69%
Не. Не бих си купил подобен смартфон
56.41%
22
56.41%
Да, ако могат да се спират без Root
35.90%
14
35.90%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 2.45
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi добавя много реклама в своята фирмена среда MIUI 10 за регионите
#51

Хм, имам я опцията и аз, просто съм забравил къде е била.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
Аксесоари
#52

Тя тази опция не спира рекламата, а само персонализираната такава. Тоест тази която следят че те интересува точно теб ...

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#53

Точно така. Но дали е включена или не при мен реклами няма. Да спомена, че и аз съм с глобален ром. @NoMaD ето как е при мен по дефолт.


Прикачени файлове Миниатюри
   

1916 
Цитирай
#54

Това меню на кое приложение е?

 
Цитирай
#55

(2019-02-16, 16:02:36)NoMaD написа:  
Такова общо меню за изключване на персонализирана рекламна препоръка нямам. При мен менюто изглежда по друг начин, като говорим за всяко стоково приложение отделно. Влез си в приложението Изтегляния и от Настройки активирай въпросната опция, ако имаш такава и опитай дали ще има реклами след това.

Системното приложение Изтегляния-настройки. При мен си е активно по дефолт.

1916 
Цитирай
#56

При мен обикновено рекламата се появява след като изтегля някакъв арк.файл. Ако само отварям приложението - не.

 
Цитирай
#57

Току що изтеглих два apk файла и отново нищо.


Прикачени файлове Миниатюри
       

1916 
Цитирай
#58

(2019-02-16, 10:56:39)pepy1 написа:  Да не би да става дума само за апарати закупени от алито и ибей! Те обикновено са за китайския и индийския пазар. Щом закупените от тукашни магазини няма такова нещо. А знае ли някой пък големите вериги от къде пазаруват?
Големите вериги както и операторите - от дистрибутори на Солитрон, те пък на свой ред от Китай.

 
Цитирай
#59

(2019-02-16, 01:20:18)mefistoreyon написа:  ... По скоро е информативна...
Big Grin
Вярно!
Информативна е и показва познанията и степента на ерудиране при - потребителите с титла "Андроид мастър" и "Андроид спец" - използващи устройства главно на Самсунг.
Buga

И това в най-големия български Андроид форум... 
------
Информира следното:
- "Новината" е от преди 9 месеца, когато за пръв път Xiaomi споменаха за реклама в техните приложения. За регионите - Индия и Китай и то при определени оператори, като при тях субсидирането на устройствата е по-голямо.

- "Новината" е подло допълнена тук, от потребителя с думите: "през това време телефона е буквално неизползваем" - дори спрямо линка от Kaldata (да не говорим за първичния източник), което си е отправна точка за идеята на цялата "Новина" - манипулация и пошлост в опит на злорадство.

- Информация има и за капацитета технически познания на потребителите в първата страница с отговори и до каква степен трябва да им се обръща внимание на заключенията относно проблеми и техните решения в Андроид сферата и във "форум за взаимопомощ"!
Bu
------
В опит за оригиналност, някои дори загатнаха конспиративно "само питам от любопитство", че Xiaomi може и да следи потребителите! Нищо, че това прави самия Андроид и без нито едно инсталирано приложение, дори и във ванила вариант, още в самото начало, при въвеждането на акаунта използващ телефона...

Въобще такива новини и съдържание от типа: ШОК! УЖАС! ВИЖТЕ! ТЯ НЕ ЗНАЕШЕ ТОВА, ДОКАТО... - не са ли публицистика в един друг тип осведомителна клика?! И не е ли мястото на темата поне в "Общи"? 
Lock

Относно рекламата в Xiaomi. Тя съществува главно в China ROM-ове (developer и stable). Само в стоковите приложения (в техните настройки). В устройства главно за индийския и китайски пазар, като голяма част от тях са предназначени за индийския оператор Vodafone Limited Delhi (който използва и C4ETech, правейки реклама на оператора във видео през април 2018г.) и няколко китайски мобилни оператора. И най-вече в устройства закупени от AliExpress и използващи, както казах по-горе China ROM (china developer или stable. Мисля, че дори в global developer няма)...
Всичко това гледам е потвърдено и от десетки други потребители тук, използващи Xiaomi (преди или в момента) и доказали, че не робуват на една марка устройства, а просто са обективни. За разлика от потребителите в първите няколко мнения. Жалко.

16 телефона от "китайски" производители съм имал удоволствието да използвам или да им направя първоначалното конфигуриране. Купени от България в магазини на оператор или техно верига и AliExpress. Само веднъж съм имал илюстрирани реклами в стоковите приложения - Mi Max 2 (4/64) от GearBest пристигнал с China Developer ROM. Спират се от настройките...

Точка. 

Темата е чиста проба пасквил и дори отива малко към злословие. 
Но беше нормално, просто вече не сме 5 човека с Xiaomi или Huawei телефони, а те все по-често дори в средния клас не пускат аванта на Hi-End Самсунг и това се вижда с отстъпването на проценти в продажбите на корейците след всяко тримесечие. И дори с пускането на М серията в продажба...
Потребител сме на този форум от доста години вече и взимаме отношение в разнородни теми актуални към момента, а те в тази категория на форума са главно за Самсунг и Xiaomi, поне към този момент.
Освен това - "виж, телефонът ми е първия имащ еди к"во си" - вече не върви толкова при условие, че едно от децата ми цъка устройство (втора употреба) с керамичен гръб, 6 GB RAM и 4000mAh батерия вече почти една година на цена само, колкото "нормален" Самсунг с 3 GB RAM и 2800mAh батерия.

Но нищо не оправдава, такива скалъпени текстове. Най-малко заради липсата в тях на услужлив смисъл към андроид общността, каквото надявам се е идеята на този форум.
[-] 13 потребители изказват благодарност на cinizam за това мнение:
  • BoCap, chorave, Cuprac, dani_z25, doktorra, extremee13, ganchev, mg22, milenvn, milss, vargala81, Wild bear, zviara
Цитирай
#60

Темата е почистена! При още една такава хубава дискусия изпълнена с уважение към съфорумците си няма да има само изтрити мнения! Прекалихте отново, не можете ли да не прибягвате към лични нападки? Когато напишете нещо го четете няколко пъти преди публикуване или ползвайте бутона "Докладвай" по - добре вместо да отговаряте по същия начин! Мерси предварително!
Цитирай
#61

Как да изключим рекламата в стоковите приложения на Xiaomi. Ръководството е за колегите, които имат такава на устройствата си.


 
Цитирай
#62

Здравейте,
Темата ми стана интересна и вчера като инсталирах приложение на телефона на жена ми Mi8 наистина изскочи реклама след края на инсталацията. Мисля си,че темата се преекспонира до голяма степен,защото не мисля,че тези реклами пречат чак толкова много. Мен ме заинтригува друго на какъв принцип се появяват тези реклами. Телефона е Global Version Mi8 със стабилен ром регион България и пак де появяват реклами. Назад в темата беше споменато,че има опция за спиране на персонализирана реклама е да ама не. Поне в телефона на жена ми няма такава опция. Всички дори по чуждестранните форуми казват,че има реклами при регион Китай и Индия, но май и България е включена хахаххах.
Прилагам малко снимки.
                   


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Galaxy S10 Plus
Цитирай
#63

@Johnnie, в приложение Изтегляния тапваш трите точки, горе дясно и изключваш опцията "Препоръки", ако в менюто има такава. Не вярвам реклами поне в това приложение след това да има.

 
Цитирай
#64

@Johnnie  хвърли едно око на линка в 10тото мнение ... в картинки как се спират рекламите ако случайно ги има ... Също така позатрий кешовете за всеки случай ...това понеже след като смениш региона в кеша все още стои предния ... Ако не ти се играе във всичките приложения да спираш рекламите  то може сървиса msa (MIUI System Ads) да му забраниш достъпа до интернет ... от монитора за използвани данни имаш и ограничения ... от там можеш да му забраниш достъп до вифи и/или мобилни данни ...така сървиса няма как да извежда реклами ...

По същия начин можеш да забраниш достъпа до интернет на всяко (с малки изключения) приложение ... според нуждите ти ... от там се управлява и кои приложения да имат връзка на заден план ...

При наличие на рут спокойно можеш да изтриеш сървиса ...
[-] 1 потребител изказва благодарност на bodonance за това мнение:
  • doktorra
Цитирай
#65

Здравейте,
Знам как се спират рекламите в стоковите приложения,вчера посетих и цитирания линк назад. Това с ограничаването на сървиса не го знаех. На жена ми така или иначе не й пречат защото се показват само в приложенията и не смятам да се заигравам толкова много. Интересното ми е защо се показват въобще след като един потребител назад спомена,че се показват само на регион Индия и Китай. От самото начало региона на телефона е България. Аз имам друг проблем с MIUI и това е,че не мога да му активирам routines на Google Assistant. Смятам да премина на Android и тъй като останах очарован от Mi8,който закупих на жена ми съм се насочил към Mi9 или Mix 3s,но пусто много свикнах с на ябълките Shortcuts и му търся алтернатива. Това обаче е друга тема.

Поздрави.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Galaxy S10 Plus
Цитирай
#66

(2019-02-17, 12:33:22)bodonance написа:  ... Също така позатрий кешовете за всеки случай ...това понеже след като смениш региона в кеша все още стои предния ... 

(2019-02-17, 12:54:00)Johnnie написа:  ...Интересното ми е защо се показват въобще след като един потребител назад спомена,че се показват само на регион Индия и Китай. ...

Понякога колега така да се каже дадено нещо може да "заседне" ... например да смениш регион, да ти показва, че си го сменил, а всъщност системата да си работи на предния регион ... в такива случаи се налага позатриване на кешове и данни на приложенията и сървисите ... та именно за което те посъветвах да позатриеш малко кешове ... например едно затриване на кеш и данни да msa сървиса, както и кеша на апа в който ти се появяват рекламите ... може и глобално направо всички кешове и данни ...
[-] 2 потребители изказват благодарност на bodonance за това мнение:
  • divna, doktorra
Цитирай
#67

(2019-02-15, 14:05:24)bodonance написа:  Тоз индиянец го мързи да си ги спре от настройките ли? https://en.miui.com/thread-3949031-1-1.html
Голямо реване ...

Бих добавил и това:
http://en.miui.com/thread-3830099-1-1.html

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)