Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Има ли смисъл от къстъм ромове?
#1

Първо искам да кажа, че съм супер довел от стоковото състояние, което предлагат шаоми с покото. Инсталирах си гугълската камера 6.1.021.намсиквоси и системата работи много добре.
Та, има ли смисъл от отключване, руут и къстъм ромове? Има ли осезаеми подобрения? В частност батерията ме интересува, въпреки че към момента правя сот около 7 часа без проблем

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай
Аксесоари
#2

Има смисъл. Ако не харесваш MIUI или ти липсва нещо. Което се предлага самон в къстъм ром.

Руут достъп, за хора, които не си играят да модифицират системния дял, е полезен предимно за махане на рекламите.

Twrp e нужно, за да имаш руут и къстъм ром, и поставено на стоков ром чупи ъпдейтите (зависи от модела и twrp поддръжката)
Цитирай
#3

Аз съм със стоков. Много съм доволен по ред причини.

-обновленията са ми веднъж месечно и си идват сами - доволно и не е досадно да теглиш ъпдейти всяка седмица.
-повечето от нещата, които има в стоковия са ми достатъчни, ако това е телефон, който ползвам като един и единствен.
-батерията е сугурна и дори и да падне малко повече от по-стар ъпдейт не съм имал недостиг на батерия или да ми се изтощи напълно след последен наличен ъпдейт.

Какво ми липсва?
-имам голям проблем с живите тапети на заключен екран или т.н. carousel приложение, което сменя на различен интервал снимките - винаги ми е харесвало, но с последния ъпдейт нещо не иска да сменя повече от 4ри картинки и като цяло каквито и настройки да му сменя не иска да работи коректно и аз не знам защо?!

-темите, които го има в app приложението не сработват и това знам, че се дължи на това че нямам twrp .

-скриването на ноч за момента го няма, има го само в бетите като настройка.

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай
#4

(2019-02-18, 11:53:00)kstavrev написа:  Аз съм със стоков. Много съм доволен по ред причини.

-обновленията са ми веднъж месечно и си идват сами - доволно и не е досадно да теглиш ъпдейти всяка седмица.
...
-темите, които го има в app приложението не сработват и това знам, че се дължи на това че нямам twrp .
...
-скриването на ноч за момента го няма, има го само в бетите като настройка.

Седмичните също идват сами по ОТА та и там няма нищо досадно ... Също така повечето къстъм ромове също имат ОТА ъпдейти ... 
Темите не сработват заради региона а не заради липсата на twrp ...
Скриването на ноча го има и в стейбъла с миуи10 ... в 10.1 и 10.2 го няма наистина
Цитирай
#5

Някой знае ли къде изписват кога и на коя дата се очаква следващ стабилен Стейбъл?

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай
#6

няма такава информация. Обикновено ги пускат на 1-3 месеца, като винаги има изключения
Цитирай
#7

Смисълът е в премахване на шпионите, рекламите, подобряване на живота на батерията и удължаване живота на телефона. https://gitlab.e.foundation/e/wiki/en/wi...vices-list

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Винаги има смисъл ако не си фен на MIUI. Ако обаче те кефи, не ти пречи всичкия блоут и наистина не ти липсва нищо, то стой си на стоковото. Май единствения по-сериозен проблем са вградените реклами. Security patch за Август липсва, но това май го няма в доста други сток ромове различни от чист андроид.

Относно ъпдейтите - почти всички къстъм ромове си имат ОТА. Те вече са доста завършени ромове и ъпдейт само имат веднъж месечно (nitrogen и pixel).

Относно SOT - това си зависи до голяма степен от твоето ползване. Примерно аз имам дни, в които ползвам телефона си за тренировка и имам 4-5 часа SOT, защото заминава много батерия за GPS + bluetooth + spotify. В дни, в които не тренирам съм с 8 часа SOT без проблем. Днес почивам и съм на 5 часа сот и оставащи 40% батерия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на mkoev за това мнение:
  • slavkov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)