Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Здравейте! Някой знае ли, ако отключа бътлоудера дали ще получавам ота ъпдейти, или край,все едно е рутнат?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

(2019-02-16, 09:36:09)Kaicata80 написа:  Здравейте! Някой знае ли, ако отключа бътлоудера дали ще получавам ота ъпдейти, или край,все едно е рутнат?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Ще получаваш
Цитирай
#3

(2019-02-16, 09:37:27)plamen_k написа:  Ще получаваш
Сега видях тук май пише друго![Изображение: 71fc0772949160e9e7ce6f0b1e882504.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

(2019-02-16, 09:40:41)Kaicata80 написа:  Сега видях тук май пише друго![Изображение: 71fc0772949160e9e7ce6f0b1e882504.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цялото[Изображение: 0a8ca4b6f1c77a5bf1ee2a1dfaf6dbc6.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Хм, може и да греша, колегите ще кажат
Цитирай
#5

А защо искаш да отключиш bootloader-а? Принципно това се прави, за да се root-не телефона или да се сложи custom ром. Xiaomi.eu рома е много по-добре от официалния (изчистен е от ненужни китайски програми) и си има ОТА ъпдейти.
Цитирай
#6

Аз съм с отключен bootlaoder и получавам OTA ъпдейти всеки път, когато излязат. Използвам MIUI 10 Global Beta Rom.
Цитирай
#7

(2019-02-16, 10:26:29)piponki написа:  А защо искаш да отключиш bootloader-а? Принципно това се прави, за да се root-не телефона или да се сложи custom ром. Xiaomi.eu рома е много по-добре от официалния (изчистен е от ненужни китайски програми) и си има ОТА ъпдейти.
Ами за да сложа къстъм ром, но без да го рутвам, и да си получавам ота ъпдейтите. Може ли така?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

(2019-02-16, 10:26:29)piponki написа:  А защо искаш да отключиш bootloader-а? Принципно това се прави, за да се root-не телефона или да се сложи custom ром. Xiaomi.eu рома е много по-добре от официалния (изчистен е от ненужни китайски програми) и си има ОТА ъпдейти.
Ако може да ме насочиш от къде мога да изтегля въпросния ром, без китайските боклуци.. и пак да си имам ота ъпдейти.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Xiaomi.eu
Цитирай
#9

(2019-02-16, 10:59:16)piponki написа:  Xiaomi.eu
Ще го разгледам благодаря!

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Сега трябва да чакам 143 часа нали?![Изображение: 0ef6953c1671dd57d9f6b75b7d7922ba.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

Моят телефон беше с отключен буут в момента когато го закупих и пуснах заявка за отключване си изчаках цяла седмица и на часа когато изтече срока го отключих. Задължително условие да ползвам дадена марка и устройство е да имам пълен ROOT достъп до устройството. Много често си правя собствени сборки на основа на официалните(както е в случая Xiaomi.eu но и в тях има нещица, които не харесвам за това си готвя собствени) В официалните ромове има прекалено много bloatware. Колкото до ОТА - буут-а няма никакво отношение към тях, дори на рутнат телефон и къстъм рекавъри си идват ъпдейти ,друг е въпроса че не могат да се инсталират, а се налага да качваш целия ром
[-] 1 потребител изказва благодарност на sokkoban за това мнение:
  • intolerable
Цитирай
#11

При мен като дойде телефонът от aliexpress беше китайска версия с глобален ром и с отключен бутлоъдър. С пускането и настройката поиска да се ъпдейтне до 10.1.2. Така, че отключването не пречи. Но си мисля, че няма как да сложиш xiaomi.eu без да ти е отключен бутлоъдера.
Цитирай
#12

(2019-02-16, 12:17:09)Nikolay написа:  При мен като дойде телефонът от aliexpress беше китайска версия с глобален ром и с отключен бутлоъдър. С пускането и настройката поиска да се ъпдейтне до 10.1.2. Така, че отключването не пречи. Но си мисля, че няма как да сложиш xiaomi.eu без да ти е отключен бутлоъдера.
За това искам да го отключа.. гледам едни индийци го отключват без да чакат с дни, но не ги разбирам какво плещят!

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#13

(2019-02-16, 12:17:09)Nikolay написа:  Но си мисля, че няма как да сложиш xiaomi.eu без да ти е отключен бутлоъдера.

И правилно мислиш. Кака се инсталира xiaomi.eu? с къстъм рекавъри, което пък не може да се инсталира на заключен буут.
[-] 1 потребител изказва благодарност на sokkoban за това мнение:
  • Kaicata80
Цитирай
#14

(2019-02-16, 12:21:42)Kaicata80 написа:  За това искам да го отключа.. гледам едни индийци го отключват без да чакат с дни, но не ги разбирам какво плещят!

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Ако не го бях написал като изискване при поръчката на телефона и ако не бях им писал после още 2 пъти какво точно искам нямаше да е отключен.
Цитирай
#15

Ако си решил да си играеш с телефона изчакай официалното отключване на буутлоадера, след това TWRP, пълен бекъп(веднага) и след това правиш каквото си поискаш с телефона. Ъпдейти ше получаваш, както ти казаха колегите, но малките няма да минават, ще се налага да си изтегляш целия ъпдейтнат ром, и е възможно да изчезва осве руута и къстъм рековърито(TWRP), но те са лесни за инсталация, а и след подобен ъпдейт мисля, че не се зануляваше телефона. Впрочем ако си отключиш буутлоадера то само на TWRP е безсмислено да стоиш, руутваш го и разполагаш с пълен набор екстри, ако си наясно за какво иде реч, и ти се чете.Като ти омръзне да се "човъркаш" с телефона можеш да му върнеш оригиналния ром и рековъри и отново да го заключиш. А и веднъж поискал и получил разрешение за отключване на бутлоадера можеш безброй пъти да го отключваш/заключваш, но до едно( или две) устройства на профил-за едно съм убеден, за второто не знам точно.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#16

(2019-02-16, 15:03:03)veso99 написа:  Ако си решил да си играеш с телефона изчакай официалното отключване на буутлоадера, след това TWRP, пълен бекъп(веднага) и след това правиш каквото си поискаш с телефона. Ъпдейти ше получаваш, както ти казаха колегите, но малките няма да минават, ще се налага да си изтегляш целия ъпдейтнат ром, и е възможно да изчезва осве руута и къстъм рековърито(TWRP), но те са лесни за инсталация, а и след подобен ъпдейт мисля, че не се зануляваше телефона. Впрочем ако си отключиш буутлоадера то само на TWRP е безсмислено да стоиш, руутваш го и разполагаш с пълен набор екстри, ако си наясно за какво иде реч, и ти се чете.
Така ще направя, ще изчакам 5 дена и ще го рутна! Само не разбрах, след като изтече времето от 140 часа, пак ли трябва да го мина през програмата за отключване, или само чакам и ще се отключи автоматично!

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#17

През програма трябва. За момента просто си подал заявка за разрешение. И ако нищо не направиш през програмата няма и да се отключи

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
[-] 1 потребител изказва благодарност на veso99 за това мнение:
  • Kaicata80
Цитирай
#18

Отключеният буутлоудър не влияе на ъпдейите.
Ще си получаваш пак, но защо отключваш е друг въпрос Smile
Добре че има поне една седмица чакане, за да се обосновеш и да решиш дали си струва Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)