Анкета: Използвате ли опцията Always on Display на вашите смартфони и защо? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, защото изглежда красиво
9.66%
14
9.66%
Да, защото е полезно
24.83%
36
24.83%
Да, но в определени часове, плюс предните два отговора
20.00%
29
20.00%
Не, хаби ненужно батерия
22.76%
33
22.76%
Не, притеснявам се да не се отпечата върху екрана
1.38%
2
1.38%
Не, не ми харесва
9.66%
14
9.66%
Кейса я спира да работи
0%
0
0%
Включена е по подразбиране и не съм се интересувал/а.
0%
0
0%
Нямам такава опция.
10.34%
15
10.34%
Друго
1.38%
2
1.38%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Използвате ли опцията Always on Display на вашите смартфони и защо?
#1

[Изображение: pixel_2_xl_always_on_display-100738872-large.jpg]
Използвате ли функцията Always on Display на вашите смартфони и защо?

Можете да дадете най-много три отговора.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
Аксесоари
#2

Като цяло ползвам функцията. Когато си купувах S8+ това беше един от плюсовете пред HTC xD Те все още нямаха, мисля ,че вече имат нещо подобно. Харесва ми и ми е полезно да виждам нотификациите без да си отключвам телефона. А вече в OneUI има опция да се показва за кратко време с почукване на екрана. Харесва ми и ,че мога да го персонализирам с Custom AOD.

Скрийншот от сегашния ми AOD. Сложих го в спойлер, да не разпъва много поста ми Smile
Цитирай
#3

За себе си не мога да дам отговор и затова реших да пусна анкетата и да разбера мнението на останалите потребители.
С много смесени чувства съм. Изглежда наистина полезно и красиво (особено с инфинити тапет), но пък когато не си ползвам телефона (примерно 12 часа стои на бюрото ми през деня), то 12 % минимум излитат ей така (по процент на час) и дефакто за нищо. Когато трябва да се съсредоточа, часовникът ме разсейва..
Цитирай
#4

Да, с удоволствие използвам тази опция, но при мен е малко различно, тъй като ползвам Clear View case cover, който е с капак, и визуализацията е различна, в зависимост от това дали капакът е отворен или затворен. На затворен капак има само голям часовник, ден от седмицата и дата, които се местят, за да се пази екрана. А на отворен се вижда изображението, ако има такова, дата час ден от седмицата, % батерия, и избраните нотификации от различни приложения.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#5

(2019-02-16, 13:20:09)divna написа:  Да, с удоволствие използвам тази опция, но при мен е малко различно, тъй като ползвам Clear View case cover, който е с капак, и визуализацията е различна, в зависимост от това дали капакът е отворен или затворен. На затворен капак има само голям часовник, ден от седмицата и дата, които се местят, за да се пази екрана. А на отворен се вижда изображението, ако има такова, дата час ден от седмицата, % батерия, и избраните нотификации от различни приложения.

Аз търсих начин да променя това с кейса...Но за съжаление не открих нищо.
Цитирай
#6

Не разбрах как искаш да бъде, т.е кое искаш да промениш? Мен това, което съм описала, ме устройва.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#7

Искам да виждал цялата информация. В момента мога да видя само часовника без пропуснати повиквания и други нотификации. Трябва да отворя капака или да цъкна на бутона за включване 2 пъти за да покаже последните известия.
Цитирай
#8

От Samsung Galaxy S7 Edge до сега винаги използвам тази опция. Много е удобна и разлика в батерията според мен не толкова голяма, ако не се ползва. Важното е, че върши работа и помага в много ситуации.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#9

(2019-02-16, 14:03:36)mefistoreyon написа:  Искам да виждал цялата информация. В момента мога да видя само часовника без пропуснати повиквания и други нотификации. Трябва да отворя капака или да цъкна на бутона за включване 2 пъти за да покаже последните известия.


Има един "плъзгач" в настройките, че ползваш такъв кейс. Изключи го - все едно кейсът е обикновен, и виж дали ще даде желания резултат.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#10

Гласувах с "Да, защото е полезна". Но реално я ползвам от вчера след като ъпдейтнах Нот-а си до Пая. Вече има функция да се показва за 30 секунди само като се докосне дисплея.

1916 
Цитирай
#11

@divna Благодаря, ще погледна Smile
Цитирай
#12

[Изображение: 2016-03-20-image-2.jpg]
Попаднах на следния тест на AOD при S7 edge.
Цитирай
#13

Ако се вярва на графиката какво и колко батерия ми е изхарчило, мога да кажа ,че при пай е по-пестелив AOD. На Орео взимаше 2% на час а сега ми взима 1%.
Цитирай
#14

Ползвам го, за мен е полезна функция! Можеш да не отговаряш веднага, ако си на оперативка, но виждаш кой и за какво те търси в определен чат например. Или напомнянка, или нещо от календара. Стои докато не отключиш устройството! Когато ползвам подобни екстри, не мисля за батерия! Това все едно да си ползвам колата, но да не искам да изразходвам гориво. Лично на мен никога не ми е пукало за батерията! Когато о колкото трябва, толкова се зарежда. Тя ми служи на мен, не аз на нея!

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • dessexc
Цитирай
#15

Мисля за батерия и се притеснявам даже Sad
Ужас,много ми е зле да гледам как батерията пада при положение че съм го сложил към компютъра чрез USB кабел ,дори и без да е на Always on Display,как да го използвам тоя телефон на Always on Display ,ще трябва да разнасям акумулатора на колата с него!?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#16

Мда, бая си пада, когато не се ползва през почивните дни. Моят AOD е работил винаги от 07:00 - 23:00.
Ако стои в джоб (докато си на работа), тогава консумацията няма да я има от AOD.
Цитирай
#17

(2019-02-17, 10:21:24)Compare написа:  Мисля за батерия и се притеснявам даже Sad
Ужас,много ми е зле да гледам как батерията пада при положение че съм го сложил към компютъра чрез USB кабел ,дори и без да е на Always on Display,как да го използвам тоя телефон на Always on Display ,ще трябва да разнасям акумулатора на колата с него!?


Аз затова зареждам винаги, когато имам възможност. Имам си една вивакомска батерия в чантата, също така кабел и щепселче към него, ако няма усб. В колата съм подготвен също за зареждане, ако се наложи. Нормална и удобна фунция за всяка марка и клас телефони - поне за мен. Някои си хабят батерията за игри, а аз за тази удобна функция. Може би един месинджър хаби повече батерия от Always on Display.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#18

(2019-02-17, 11:49:07)pepy1 написа:  Аз затова зареждам винаги, когато имам възможност. Имам си една вивакомска батерия в чантата, също така кабел и щепселче към него, ако няма усб. В колата съм подготвен също за зареждане, ако се наложи. Нормална и удобна фунция за всяка марка и клас телефони - поне за мен. Някои си хабят батерията за игри, а аз за тази удобна функция. Може би един месинджър хаби повече батерия от Always on Display.

И аз съм така Angel 
Имам си и едно телефонче от което съм много доволен от към батерия Xiaomi Mi Max 2 проблеми нямам с него, само с Samsung-a от доста години наред нещо нему се отдава батерията.
Какви ли не модерни , интересни, практични телефони правят а не могат да го докарат част от тях на батерия.А да си носиш телефона със зарядни и допълнителни батерии не го намирам за плюс в днешно време .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#19

Просто при Samsung приложенията не са затварят толкова агресивно. Което щеше да е добре, ако можеше и потребителят да си избира, кое да не се затваря (примерно един вайбър)
Цитирай
#20

Но можеш да избереш кои да приспиш и кои да са винаги будни. Мнозина и от тази възможност не се възползват.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#21

Не знам дали е секрет, но голяма част от потребителите въобще не знаят какви функции има устройството им, да не говориме за използване!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#22

(2019-02-17, 22:01:05)divna написа:  Но можеш да избереш кои да приспиш и кои да са винаги будни. Мнозина и от тази възможност не се възползват.

Макар и да са дадени за приспиване, някои от тях работят, ако не ги изчистиш от последно използвани, а другите като фейсбук ги няма изобщо. Не съм пробвал да видя какво ще е потреблението с тази опция, но в едно съм сигурен, че не е толкова ефективна колкото трябва да е. Стамина при Сони беше сериен убиец на приложения : D
Цитирай
#23

(2019-02-17, 22:08:25)pepy1 написа:  Не знам дали е секрет, но голяма част от потребителите въобще не знаят какви функции има устройството им, да не говориме за използване!

Съгласна съм  Tummenupp


(2019-02-17, 22:12:03)galaxyhopper написа:  Макар и да са дадени за приспиване, някои от тях работят, ако не ги изчистиш от последно използвани, а другите като фейсбук ги няма изобщо. Не съм пробвал да видя какво ще е потреблението с тази опция, но в едно съм сигурен, че не е толкова ефективна колкото трябва да е. Стамина при Сони беше сериен убиец на приложения : D

При мен имаше впечатляваща разлика Smile

След един ъпдейт - телефонът започна да ме подканя да приспя едно приложение, което според него бързо точи батерия. Да, бързо я точи, защото работи, а на мен ми трябва да си свърши работата  Big Grin  Та, разбрахме се - да не ми досажда с подканяне за това приложение. Явно и в това отношение бяха поработили. Тъй като ако случаят е друг и има дрейн, е добре да се реагира веднага. Веднъж ми се е случвало, преди въпросната оптимизация.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#24

Не я ползвам. Не въждам смисъл от тази функция която даже се водела екстра.

Sent from my LM-G710
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#25

На всеки според потребностите! Доста българи носят часовници, които струват много повече от телефоните им, но си вадят телефоните от джоба и гледат колко е часа!

времето е като парите - никога не стига
[-] 2 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • dessexc, jhoro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)