Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Няколко въпроса относно Redmi Note 7
#1

Добър ден,съфорумници!Реших да се допитам до вас за някои въпроси които касаят Redmi Note 7,тъй като мисля да го закупувам,поради отказването на моят Redmi Note 5 (64/4) Grater Та направо по същество:
Тъй като ми е известно че още няма официална версия за телефона и съществува само китайската,да попитам,вярно ли е,че китайската няма OTA ъпдейти?(Може само да се актуализира от PC) и другият ми въпрос е дали след инсталирането на приложенията на google(тъй като ги няма) ще има някакъв проблем с тяхното функциониране? Другият ми въпрос е дали си заслужава да се чака глобалната версия на телефона,тъй като бях чел,че ще започне продажбата и около месец април ? Въпросите ми са малко глупави,но нямам допир до материята и имам нужда от помощ която се надявам да получа тук  Stolt .Благодаря за вниманието и лек ден!
Аксесоари
#2

Всички официални версии поддържат ОТА . Какво стана с 5-цата. Продаваш ли я?
#3

Веднага ти отговарям от личният ми досег с апарата. Глобалната версия наистина е отложена за април, поради огромният интерес в Китай към телефона. Xiaomi не могат да смогнат с производството.

Никакъв проблем няма с китайският ром, можеш прекрасно да си го ползваш на английски. Още с първото пускане телефона се ъпдейтна до последна версия, т.е. имаш OTA ъпдейти.

Никакъв проблем също с инсталирането на услугите на Google, елементарно е. Работят прекрасно после, всичко си сваляш от Гугъл магазина.

Оставам на разположение за други въпроси Smile


[-] 4 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • alexbg67, Androivcho, KenLii, marian
#4

Много благодаря за бързите отговори Buga  И имам един последен въпрос- ако телефонът бъде поръчан от следният линк: цък и бъде избрана опцията доставка чрез DHL,това означава ли, че ако бъде спрян някъде няма да ме закачат и всички такси ще бъдат поети от DHL?И също така ме интересува дали ще дойде с нормално зарядно(като нашите) или ще бъде с американско?
[-] 1 потребител изказва благодарност на marian за това мнение:
  • milenvn
#5

Маркираш доставка с DHL + 27 долара от посоченият линк и гарантирано няма да имаш митница  Tummenupp

Идва с американско зарядно, но това не е проблем, тъй като в комплекта винаги имаш безплатен преходник за нашите контакти.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • marian
#6

1. Сега ли е Xiaomi Redmi Note 7 на склад?
Redmi Забележка 7 е на предварителна продажба сега, ние ще организираме корабоплаването веднага след като имаме запасите.
2. За коя версия продавате?
Това е китайска версия. Името на модела върху кутията е Redmi Note 7.
3. Има ли "Play Store" и многоезичен?
За Xiaomi Redmi Note 7, това е китайска версия. Това е предварително инсталиран китайски ROM. Той има само английски и китайски и няма игра на Google.
4. Вярно ли е, че митата и ДДС са безплатни за ЕС от DHL?
Да, ние гарантираме, че митата и ДДС са безплатни. Това е безопасно и бързо!
5 . Мога ли да получа гаранция?
Да, ние предлагаме едногодишна гаранция (гаранция от Китай) или едногодишна гаранция на AliExpress (местна гаранционна услуга).

Извадка директно от търговеца приведено с Гугъл преводач, копирано и поставено в оригинален вид. Идва с оригинално китайско зарядно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • marian
#7

Само да допълня, че и двата големи търговеца- Голдуей и Ми сторе имат налични бройки на склад от телефона.

Китайското зарядно се води американски стандарт, който се ползва и в Китай. Безпроблемно от години си ползвам такива с преходник в комплекта:

US Plug Adapter (2 Pin flat pin):

 United States,Canada,Most North and South American Countries, China, Japan,Philippines,Thailand,etc.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • marian
#8

Милене, извинявай за спама, не искам да става излишен спор защото тава са глупости на фона на темата. НО стандарта не прави зарядното американско. Чисто китайско си е, такова се използва в цял Китай официално. Да и в Америка използват същия стандарт, макари там уредите да са на 110 волта,дори стандарта да е техен.........това не прави продукта американски. Отново сори за излишния коментар. Можеш спокойно да го изтриеш.
#9

Няма проблем, това наистина е детайл. Но самият адаптер се води- US Plug Adapter (2 Pin flat pin). Така го намирам в интернет. За волтажа отдавна всички поддържат от 100 до 240 Волта напрежение.

Понеже съм го срещал и в други сайтове обявено като американско зарядно, затова го пиша по този начин. Да не се чудят хората какво е това и че няма проблем да работи и във България.


#10

Мarian поръча ли вече. Надявам се скоро да имаме още възторжени отзиви от този модел. Колегата горе много добре знае(личен опит) за какво говори и вярвам ,че наистина това телефонче е в топ съотношение цена, качество, хардуер и софтуер.
Малеей тия китайци трябва да ми плащат вече Smile . Чакаме отзиви.
#11

(2019-02-16, 18:54:38)redsys написа:  1. Сега ли е Xiaomi Redmi Note 7 на склад?
Redmi Забележка 7 е на предварителна продажба сега, ние ще организираме корабоплаването веднага след като имаме запасите.

Поръчката е направяна в петък. Вече трети ден нямам изпратен телефон. Наличните бройки са над 500
#12

В неделя не им работят куриерите, може би и в събота. Пиши им все пак едно съобщение тази вечер, че пратката е спешна- подарък за рожден ден на дете и ако не го изпратят до 24 часа ще анулираш поръчката.


#13

(2019-02-17, 20:34:14)milenvn написа:  В неделя не им работят куриерите, може би и в събота. Пиши им все пак едно съобщение тази вечер, че пратката е спешна- подарък за рожден ден на дете и ако не го изпратят до 24 часа ще анулираш поръчката.

Още с поръчката им писах. Не получих отговор кога ще бъде пратен. Получих  тази непоискана информация. Може би са на черешата. Big Grin


Цитат:the phone Redmi Note 7 is Chinese version,only supports Chinese and English language,if you need other language, please unlock the boot loader then flash multi-language by yourself.

so is the phone OK for you?
#14

Да, това и на мен го пратиха 12 часа след поръчката. Явно стандартна практика Smile

Отговори задължително, иначе няма да задвижат процедурата.


#15

(2019-02-17, 20:40:24)milenvn написа:  Да, това и на мен го пратиха 12 часа след поръчката. Явно стандартна практика Smile

Отговори задължително, иначе няма да задвижат процедурата.

Разбира се, веднага им отговорих.





След два дни това измислиха.  Уж имат на разположение 600 бройки. Нов модел на повече от месец. Лъжци! Чакането от две седмици ще ме насочи към Ми 9.Lol

Hi friend, because Redmi Note 7 is a new model, it is very competitive,the goods on the market is limited,so we can only send a part every day, we have notified the warehouse to ship you as soon as possible, parcel will be sent in 1-2 weeks,please be patient, don't worry.
#16

От Ми сторе ли поръча? Ако е от тях, канселирай ордера и поръчай от Голдуей. Те изпращат до 3 работни дни, особено с едно напомнящо писмо, като това което съм дал по-горе.

За Mi 9- не бъди оптимист. Ще мине време да се появи в реална  наличност, после да спадне надценката до нормални нива... Нищо не ти пречи да си ползваш Ноте 7, докато MI 9 достигне разумна цена.


#17

(2019-02-18, 17:58:19)milenvn написа:  От Ми сторе ли поръча? Ако е от тях, канселирай ордера и поръчай от Голдуей. Те изпращат до 3 работни дни, особено с едно напомнящо писмо, като това което съм дал по-горе.

За Mi 9- не бъди оптимист. Ще мине време да се появи в реална  наличност, после да спадне надценката до нормални нива... Нищо не ти пречи да си ползваш Ноте 7, докато MI 9 достигне разумна цена.

[Изображение: HTB1IWS3mcj_B1NjSZFHq6yDWpXau.jpg]

Точно от Голд поръчвах. Писмото никой не го чете. Не съм оптимист за изпращане от тяхна страна.Несериозна работа e да подвежда с In Stock ! Вероятно приоритетно пращат към държавите с повече поръчки. От България рядко се поръчва. 1:300 Lol Явно няма търсене на модела.
#18

Точно от Голдуей ми изпратиха на третият ден след поръчката! От Ми глобал в 4пда се оплакват за забавено изпращане. Все пак нормално е да има забавяне при такъв огромен интерес към модела. До момента само от Ми глобал са поръчани над  2 900 бройки, от Голдуей- над 1 400 бройки. За по-малко от месец наличен реално в продажба, това са огромни цифри за Алиекспрес! Виж на другите модели какви са им продажбите в този портал. Телефона определено разбива всички класации по интерес!


#19

Някъде в Голдуей видях 6000 броя Като дойде ще го пробвам, докато ми оправят S7. Нещо като оборотен
#20

(2019-02-17, 16:24:25)redsys написа:  Мarian поръча ли вече. Надявам  се  скоро да имаме още възторжени отзиви от този модел. Колегата горе много добре знае(личен опит) за какво говори и вярвам ,че наистина това телефонче е в топ съотношение цена, качество, хардуер и софтуер.
 Малеей тия китайци трябва да ми плащат вече  Smile .  Чакаме отзиви.
Чак днес поръчах-6/64 версията, с обикновена доставка  Visslar Надявам се в близкият месец да го получа Lol
#21

(2019-02-21, 03:16:35)marian написа:  Чак днес поръчах-6/64 версията, с обикновена доставка  Visslar Надявам се в близкият месец да го получа Lol

От кой търговец го поръча ? Smile
#22

Надявам се си писал на търговеца да ти напише по ниска цена на пакета.
#23

(2019-02-21, 03:16:35)marian написа:  Чак днес поръчах-6/64 версията, с обикновена доставка  Visslar Надявам се в близкият месец да го получа Lol

Седем дни без опит за изпращане.  Чакам дръпнатите до понеделник и  отменят поръчката.   Rock
#24

(2019-02-21, 03:47:51)kot0ff написа:  От кой търговец го поръча ? Smile
Mi Global Store
#25

(2019-02-21, 10:38:20)marian написа:  Mi Global Store

Сподели след колко дни го изпращат.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)