Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Call Recorder за Android 9 Pie
#1

След инсталация на андроид 9 програмата ми за записване на разговори ACR Call Recorder спря да записва отсрещния глас. На записите чувам само моя.След проверка в гугъл ми излезе,че на пая са я забранили тази функция. Наистина ли е така ? Някой знае ли работещ гласов рекордер и какво се прави в този случай ?
Ако знаех, че ще стане така след ъпдейта до 9, нямаше да го правя. Тази програма ми е свързана с работата и много ми трябва. Както сигурно и на много други хора

Благодаря !!
Цитирай
Аксесоари
#2

Зачитай се от време на време във форумите преди да е станало късно  Smile
Няма какво да се направи, само руут на телефона оправя нещата или разни още по-сложни интервенции. Политика за поверителност на личните данни, това е. 
Иначе може да се върнеш на Орео обикновено, с какъв телефон си?

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • aldox
Цитирай
#3

С noтe 8 съм. Възможен ли е руут в момента ? При даунгрейд запазва ли се старата информация ?
Цитирай
#4

Вариантите за момента са четири:
1. Запис през микрофона: малко по-тиха отсрещна страна и околен шум в записа.
2. Смяна firmware CSC на страна, която е позволен записа (примерно THL Тайланд).
3. Root - ще може всичко.
4. Връщане на Oreo.


При 2 обновяването ще е само ръчно при всеки нов update и с извадена sim карта.
При 3 пак ръчно обновяване е root всеки път. Samsung Pass и всякакви payment услуги, както и някои игри няма да работят.
При 4 не трябва да обновяваш.

При 2, 3 и 4 нищо не се запазва. Трябва да си го запазиш сам предварително на компютъра.

Пробвай какво се получава при 1 (мен ме устройва) и тогава мисли за другите варианти.
Ползвам ACR с Настройки > Запис > Формат: MP3 и Ауто ниво +20dB.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • aldox, ivanivanovvv
Цитирай
#5

Аз пробвах варианта на @ЧоSmile, но понеже не обичам околните да ми подслушват разговорите, нивото на звука ми е под половината и микрофона не долавя нищичко, само моя глас си се чува на записа. За да се чува дори леко и другия, трябва да ти гърми в ухото разговора, тоест да е усилен на макс.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#6

А кой фърмуер трябва да си изтегля за Орео ?

Мога ли да започна направо с последния ?

N950FXXS5CRK4 | CSC SER | 17.12.2018
N950FXXS5CRJ6 | CSC SER | 11.11.2018
N950FXXS5CRJ1 | CSC SER | 01.10.2018
N950FXXS5CRJ1 | CSC DBT | 01.10.2018
N950FXXU5CRHA | CSC SER | 01.09.2018
N950FXXU5CRHA | Multi CSC | 31.08.2018
N950FXXU4CRGA | Multi CSC | 25.07.2018
N950FXXU4CRG3 | Multi CSC | 09.07.2018
N950FXXS3CRF1 | Multi CSC | 04.06.2018
N950FXXU3CRE5 | Multi CSC | 28.05.2018
N950FXXS3CRD9 | CSC NZC | 30.04.2018
N950FXXU3CRC1 | Multi CSC | 02.03.2018


Проблем ли е, че региона е Русия ?

PDA/AP Version N950FXXS5CRK4
CSC Version N950FOXM5CRI4
MODEM/CP Version N950FXXU5CRK4
Region SER — Russia


Тези програми ли, ще ми трябват за инсталацията ?

"SamFirm_v0.3.6"
"Odin"
"Smart Switch"
"ADB"
Цитирай
#7

Съвета ми е - не си играй.Ако съдя от въпросите ти,мисля че проблема с записа ще ти е бял кахър,закачиш ли го веднъж за Одина и пуснеш флаша с грешен фърм.Никой от колегите не ти каза,че процедурата съвсем не е безопасна за устройството ти,можеш да го "убиеш" много лесно.Не си мисли,че преминава с 2 натискания на бутони,както при ОТА ъдпейта!Една грешка във версията на фърма(ако не е точно за твоя апарат) или грешен драйвер за чип-сета ще го пратят във "вечните цифрови полета" Smile То човек с опит се учи де,но не е лошо да знаеш,че объркаш ли нещо,няма да можеш да го оправиш с "зануляване на устройството"!Рековерито вече го няма.По-добре виж как стои въпроса с рут-правата за твоя апарат(макар че и рутването не е много безопасно,особено ако е заключен боот-лоадера).Ако още не са го "излекували",малко изчакай-факирите от 4PDA скоро ще намерят решение.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • aldox
Цитирай
#8

Знам колега, благодаря за съвета. Реших да изчакам, няма смисъл в момента, като скоро ще има и решение. Иначе не, че няма да мога, по принцип са ми ясни нещата. Правил съм го доста пъти преди време, макар и с друга ОС. Но не ми се занимава в момента да навлизам отново в материята, защото е дълбока и иска много информация и четене.
Цитирай
#9

Точно така е Smile С всяка нова версия на Андро,почвам от начало търсене,ровене,събиране на драйвери...започва да ми писва и на мене вече,при 4.4 бях като дете в сладкарница,но вече нещо нямам нерви за безкрайно ровене и събиране на инфо!Така и не ми стана ясно защо не продават Андроида отключен,с руут права на юзера,нали е отворен кода,юзъра си поема отговорността?Знам,уж за безопасност...нямаш си на представа колко "омазани"апарата са минали през ръцете ми,при опит за постигане на рут SmileВ интерес на истината,и за мен запис на разговора е важен,използвам го в работата си всеки ден и също имах големи проблеми при смяната на апарата,също чувах само моя глас(v.7.00,заключен буут-лоадер).За 2 дена пробвах всички приложения в магазина и едно захапа долу-горе,на 10 записа-един не записва Smile В магазина е с името "Записване на обаждане",разработчик е Appligato.Малко е объркващо,защото много приложения са с абсолютно същата икона на приложение и май на по-висока версия на Андро не иска да работи,може да го пробваш.При рестарт на апарата,иска ръчно пускане 1 път Smile Или да се ориентираш към китайците-Леново и с високите версии на Андроид,още имат записа като стокова функция на всеки фърм.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • aldox
Цитирай
#10

Дали има някаква надежда да направят някой Call Recorder за Android 9 Pie както предният път бяха направили или за сега никой нищо не знае?

P.S
Предният път бяха написали от самсунга че са забранили записванията на обажданията с Call Recorder-и и след няма и седмица всички Call Recorder можеха да записват въпреки че навсякъде гласяха че това беше със записванията на Call Recorder-ите

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#11

С бисквитки и нуга може, с китайци също, само с повечето пайове не може. Дискриминация !!
Цитирай
#12

Някой сменял ли е CSC на PIE Note 8,9 ?
Трябва ми спешно помощ ,не мога да го сменя тоя CSC на телефона и това е, къде греша не знам !?
Правя всичко стъпка по стъпка няма грешки и се сменя както си му е реда!?
Като сложа Австрииска карта и ми го прави автоматично на ATO/ATO/DRE като направя всички машинации с Тайландския фирмвер ми излиза THL/THL/DRE и телефона ми изписва че трябва да се направи хардресет и т.н!

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#13

В тази тема малко е кофти. Иначе напиши всичко, което правиш стъпка по стъпка. Сигурен ли си че и 2та фирмуера са ти Binary Nature и зареждаш всичко в Один коректно?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#14

Ами ползвам ето тези напътствия
https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...ry82632485
https://forum.xda-developers.com/galaxy-...e-t3879473
Всичко протича както трябва ,няма грешки или каквото и да било.

Беше ми излязъл и вграденият Call Recorder както и настройките ,но след като го пробвах да записва разговорите установих че не го записва ами само дава че го записва .

1.Вадя сим картата .
2.Флашвам THL Pie през ODIN за Note 8
3.Флашвам на AP COMBINATION_FA71_N950FXXU5ARI1_BoxWares.tar
4.Стартирам Realterm_3.0.1.44 следвам инструкциите от XDA https://forum.xda-developers.com/galaxy-...e-t3879473
5.Флашвам BGL PiE през ODIN поглеждам софтуерната версия THL/THL/DRE слагам Австрийската сим карта и ми изписва да рестартирам телефона ,рестартирам го и пак поглеждам софтуерната версия THL/THL/DRE презвънвам от телефон на телефон преди това съм настроил вградения Call Recorder да записва всички разговори .След като преключи разговора няма никакви записани данни .
Инсталирам програмата на Skvalex Call Recorder пак презвънвам и записвам телефония разговор но за съжаление пак без положителен ефект .
.След малко ми изписва че телефона трябва да се форматира форматирам го и след това всичко си е както преди това софтуерната версия ATO/ATO/DRE .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#15

Здрасти, виж и тук https://forum.xda-developers.com/galaxy-...79473/amp/

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай
#16

Здравейте колеги,
След ъпдейт и аз не мога да записвам разговорите, но ми прави впечатление нещо много интересно и то е следното: имам инсталирано приложение telz за разговори и го ползвам, то разполага с функция за запис на разговори и познайте сега-записва разговорите без проблем на новия андроид! Със собствен дайлър е, което ме навежда на мисълта, че може да се байпасне ограничението може би с друг дайлър? Въпроса и проблема обаче остава за входящите разговори как да ги записваме...
Цитирай
#17

Това приложение "стоково" ли е?
Цитирай
#18

Undecided Аз се върнах на Oreo 8

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • zubara94
Цитирай
#19

(2019-03-09, 08:50:21)vertexe написа:  Това приложение "стоково" ли е?
Не, има го в магазина, зареждаш си сметката и говориш от него, излизаш с номера си, който е регистриран и разговорите минават през wifi или мобилния интернет. Даже телефона ми не е рутнат...
Цитирай
#20

От вариантите описани по-горе 1. почна да не ме устройва в шумна среда трудно се разбира.

Google забраниха и ползването на CALL_LOG permission и всички записващи програми не могат да пускат нови версии в Play Store (за която и са е андроид версия), ако не са премахнали този permission. С две думи НЯНАТ достъп до номера и в списъка излиза "Непрознат". Наколко дни ползвах ACR без да го обновяван (дори си запазих последнато работещо apk с разпознаване на номера, ако на някой му трябва v. 30.2).

Та взех, че се реших:

Пренинах на вариант 2. и смених CSC на Note 8 firmware на THL (Тайланд), видях че работят чудно записите и на следващия ден го смених и на Note 9.

Записите и при двата стават идеално от самия firmware в Телефон приложението. (Външни приложения за запис няма да работят както вече стана ясно. )

Хубавото е, че всичко си работи.
Не се root-ва.
KNOX е ОК.
Гаранция ви не отпада.
NFC payment продължават да работят.
Това с OTA обновяването към следваща версия няма да има проблем. (Т.е. горе съм ви заблудил леко.)

Единствено, ако правите Factory Reset вадете SIM картите!!!

Вариантите за смяна на CSC са два (лесен и дълъг):

(А)
Със SIM карта на съответната страна и Factory Reset докато е вътре при първоначално стартиране след reset-a.
(За съжаление нямам Тайландска SIM, затова вариант Б.)

(Б)
БЕЗ SIM КАРТИ В ТЕЛЕФОНА!!!

Как се минава в DOWNLOAD MODE на телефона и как се флашва с Odin няма да описвам, има го на много места. Всеки си го прави на своя отговорност и както се казва в една българска поговорка: Който го в страх от мечки да не ходи в гората! [/B]

Инсталира се сервизен (combination) firmware за вашия модел като се флашва с Odin, само [AP] секцията.

Телефона остава в сервизен режим.

С RealTerm (или PuTTY).
Настройва се в [Port] секцията: Band: 230400 и Port: ssudmdm0000 (с цифра в началото, който ви е разпознал компютъра.)
[Open] два пъти, за за се reconect-не.
После в [Send] секцията се пращат със [Send ASCII] няколко команди:
AT
AT+PRECONFG=1,0
AT+PRECONIG=2,THL
AT+PRECONFG=1,0

(Само третата е съществената за смяната, другите са за проверка, кой е текъщия CSC.)

Обновява се THL firmware за вашия модел като се флашва [BL] [AP] [CP] [CSC] (ползвайте CSC, не HOME_CSC от тайландския firmware.)


Рестартирайте веднъж, за да е сигурно, че са свършили първоначалните настройки (ще стигнете до начален екран).
Първия път като поставите БГ SIM карта, ще ви покаже съобщение за рестартитане, няма проблем ОК, рестартира се и му се радвате Smile

Свалете предварително (може би някокко часа ще ви отнеме) сервизния (combination) и THL firmware-ите и ги разархивирате, както и Odin 3.11.1 и RealTerm инсталирате.

УСПЕХ на усмелилите се Smile

За улеснение нужни файлове:

Note 8 COMBINATION

https://mega.nz/#!t6YC0aRZ!jxbOXZSg9N4yH...PProZxL0O8


COMBINATION_FA71_N950FXXU5ARI1_CL12991683_QB19764705_REV00_user_mid_noship.tar.md5.7z

818.4 MB (858 134 069 bydes)


- - -


THL Note 8 Firmware

https://www.sammobile.com/firmwares/gala...B2/257433/


- - - - - - - - - - - - - -


Note 9 COMBINATION

https://mega.nz/#!yuhjmCCA!ji12bxalwgFDk...ltJJMLokmI


COMBINATION_FAC_FA81_N960FXXU2ARI1.rar

1.02 GB (1 099 591 934 bydes)


- - - 


Note 9 THL Firmware

https://www.sammobile.com/firmwares/gala...B2/257759/


- - - - - - - - - - - - - -


RealTerm

https://sourceforge.net/projects/realterm/


- - - - - - - - - - - - - -


Odin 3.11.1

https://samsungodin.com/download/Odin3_v3.13.1.zip



Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 4 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • aldox, ivanivanovvv, losh1, vertexe
Цитирай
#21

Добра работа!Браво!
Цитирай
#22

Както съм писал по горе тоя вариант със смяната на CSC при мен не стана !!
Ето още един вариант на който аз съм се спрял за сега.
https://forum.xda-developers.com/showthr...?t=1441643

Samsung Galaxy Note 8
Oreo 8

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#23

(2019-03-14, 10:22:30)Compare написа:  Както съм писал по горе тоя вариант със смяната на CSC при мен не стана !!
Ето още един вариант на който аз съм се спрял за сега.
https://forum.xda-developers.com/showthr...?t=1441643

Samsung Galaxy Note 8
Oreo 8

Варианта, който си посочил в xda e за root-нат телефон. След root на телефона се "чупи" knox и няма да работят приложения за плащане, акакто и някои други. След root, може и да се un-root-не, но knox не може да си възтановиш. Имай предвид, че някои фирми отказват гаранция, ако е knox е 0x1.

---

За варианта, който си писал по-горе, че "не става при теб" си объркал последователността.
1. COMBINATION
2. RealTerm (стартира с рабтещия на телефона combination (factory binary), иначе нищо не сменяш)
3. THL
4. старираш без sim карта и праиш всички настройки (или ги прескачаш) докато стигнеш до "Начален екран", чак тогава слагаш sim.

! Не се флашва с BGL накрая, и THL има български език.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Compare, losh1
Цитирай
#24

(2019-03-14, 14:24:25)Чо :) написа:  Варианта, който си посочил в xda e за root-нат телефон. След root на телефона се "чупи" knox и няма да работят приложения за плащане, акакто и някои други. След root, може и да се un-root-не, но knox не може да си възтановиш. Имай предвид, че някои фирми отказват гаранция, ако е knox е 0x1.

---

If not, install root add-on as an apk: CallRecorderAddOn_v.2.0.8.apk md5: be5f9633ec8cf1601c88ff8b2b70488c (some features might be unavailable in this case)
If you don't have root, then you still may install Add-on to get option "start recording on answer" working, you'll need to grant READ_LOGS permission via adb in this case:
Code:
adb shell pm grant org.skvalex.cr.root android.permission.READ_LOGS

Note, that you may need to manually enable logger in engineering menu (or anywhere else where your device manufacturer disabled it). Don't ask questions "how to enable logger" here, you better google it or ask it in forums about your specific device.

Аз пък разбрах друго .
Това как го разбираш ,аз него съм направил на телефона ми

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#25

(2019-03-14, 16:41:53)Compare написа:  If not, install root add-on as an apk: CallRecorderAddOn_v.2.0.8.apk md5: be5f9633ec8cf1601c88ff8b2b70488c (some features might be unavailable in this case)
If you don't have root, then you still may install Add-on to get option "start recording on answer" working, you'll need to grant READ_LOGS permission via adb in this case:
Code:
adb shell pm grant org.skvalex.cr.root android.permission.READ_LOGS

Note, that you may need to manually enable logger in engineering menu (or anywhere else where your device manufacturer disabled it). Don't ask questions "how to enable logger" here, you better google it or ask it in forums about your specific device.

Аз пък разбрах друго .
Това как го разбираш ,аз него съм направил на телефона ми

Това, което цитираш е add-on (добавка) към skvalex call recorder-a за автомачино започване на запис при обаждане.
За него се дава допълнително право (permission) READ_LOGS през adb, за да може да "засича" обаждането и да подава номера към recorder-a.
От април месец google ще премахне всички приложения, които имат READ_LOGS permission-a и НЕ са позволни (одобрни) официално от Gooogle. Нито една call recording програма не е одобрена да ползва този permission-a, затова новите версии на записващите програми са премахнали този permission, съответно не излиза "номер", в списаъка кой е те търсил "Личен номер".
skvalex официалната версия в Play Store е с премахнат permission. А с този модифициараната версия и add-on (неофициално) ще го има номера.

Това няма нищо общо с възможността за запис на аудио потока при Android 9, той е невъзможен за несистемно приложение (ако телефона не е root-нат). На Android 9 без root може да записва дирекно само системното Телефон (Phone) приложение, което е достъпно само в определение региони (Тайланд, Индия и т.н.) т.е. със смяна на CSC и префалш (с официален firmware) на същия регион.

skvalex call recorder както и всяка друга call recording програма при Android 9 и при НЕroot-нат телефон записва само от микрофона, при който записа на отсрещната страна го има само, ако звука от говорителя е висок и достига до микрофона (с околния шум и по-никото ниво).

Малко уточнения и допълнения към пост #20 за смянаната на CSC.

Лошата новина:
Ако правите factory reset трябва пак след това да качите COMBINATION firmware, да смените с RealTerm CSCто и да качите пак THL firmware.
(T.e. изваждането на картата не спасява положението.)

Хубава новина:
И на Note 8 и на Note 9 му дойдоха ОТА новите версии от март и ги обнових съсвсем нормално от телефона (без да се вади SIM) и CSC и записите на раговори си остават и работят прекрасно.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Compare, ivanivanovvv
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)