Анкета: Използвате ли още таблети? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, само вечер
28.00%
42
28.00%
Да, само на път
14.00%
21
14.00%
Да, само на работа
4.67%
7
4.67%
Не
38.67%
58
38.67%
Не, дадох го на децата да си играят (когато аз преценя)
9.33%
14
9.33%
Никога не съм използвал, имам Kindle
5.33%
8
5.33%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Използвате ли още таблети?
#26

гласувах за Само вечер, но реално имам една много стара машина с Андроид 4.2 или 4.3 и 512 рам, която става само за браузване и четене на книги.
Пуска се веднъж в месеца, ако случайно ми се зарежда телефона.
Иначе за книги си имам отделен четец 5"
Цитирай
Аксесоари
#27

Искам да добавя и, че с подходящите стойки става идеален видеоплеър за кола, за возещите се отзад. С кабел USB OTG чете от външен хард или вариянт по-голяма микроесде картичка... Така, че може да се каже - употреба по всяко време и навсякъде...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#28

Имам киндъл. Имах iPad, Motorola и Nexus 7. Не ми са трявали. Замислям се дали да не взема един iPad пак че ме мързи да си нося лаптопа от работа всяка вечер.
Цитирай
#29

При наличие на Киндъл за какво ми е таблед?!
Цитирай
#30

(2019-02-22, 10:45:10)imthedevil написа:  При наличие на Киндъл за какво ми е таблед?!
Продължавам да не Ви разбираю хора... За вас киндъла и таблета едно и също ли са? Таблета е компромисен вариант на Киндъла ли?

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#31

Аз си ползвам таблета за браузване, игри(предимно Class of Clans) и четене преди лягане, общо взето за разпускане. Телефона все още ми идва малък, за да замени напълно таблета. Пробвах да заменя таблета с ултрабук 2 в 1, някак си не ми допадна, а и виндолса не е най-подходящата ОС за таблет.
Цитирай
#32

Здравейте. Преди години смятах да си купувам таблет, докато си избирах неусетно осъзнах, че имам нужда от още един лаптоп а не таблет. И вместо таблет си купих лаптоп. Доста годинки минаха и не съжалявам за избора си Smile . Иначе имаме таблет вкъщи, сина ми го ползва за игрички. Аз нещо не можах да се пречупя и колкото пъти го взема да го разцъквам, моментално ми минава мерака. Книги чета сравнително често от телефона. Затова се замислям евентуално за някакъв четец с e-lnk екран.

Sony Ericsson Xperia Ray(Root), ASUS MemoPad HD 7, LG G2 mini, Samsung J500F (Root), TV Box Sunvell T95M (Root), Mecool Amlogic S912 Android TV Box (Root), Redmi Note 9 Pro (Root)
Цитирай
#33

не знам защо отговорите са толкова едностранчиви, имам таблет и го ползвам и вечер и през деня и като пътувам .. общо взето когато реша, че ми е нужен. Взех го главно, за да чета електронни книги на него, но го ползвам също и за мултимедия и игри понякога - батерията държи яко и друго си е да гледаш нещо на 10 инча. Важното е дисплеят да е добър и като характеристики да не е спънат, защото иначе е абсолютно непотребна вещ.

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#34

Ползвам Samsung Galaxy Note 10.1 (2014) повече от 4 години вече, предимно в работата заради стилуса. За бързо и удобно рисуване, скициране, чертане е незаменим. А пък Note телефоните са твърде малки за сериозна работа. Стар е вече, но е отличен за предназначението си, става и за всичко останало, което може да се прави с андроид устройство. Тъй като от самсунг спряха Note серията за таблети, вероятно като взимам следващ ще е iPad + стилус.
Цитирай
#35

При наличието на компютър,лаптоп,смарт телевизор и няколко телефона в къщи,не се ползва таблет.Безсмислено е.

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай
#36

Ами аз съм ученик и го ползвам единствено за ел.учебник.
Цитирай
#37

Имам едно ipad mini 3 от 4-5 год, не е мръднало. Ползвах го много като бях студент за лекции, сега като пътувам,за по-дълго време винаги е с мен вместо лаптоп, за да си гледам netflix или да цъкна малко clash като имам време. Ползвам го понякога, когато не съм с кола, в градския като ел. четец. В нас чат пат чета новини или нещо подобно от него. Не знам дали бих взел отново, но този, които имам, го ползвам често.

Sent from my S8 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Slavchev за това мнение:
  • galaxian
Цитирай
#38

Вкъщи жената и детето ползват основно таблети, телефоните се ползват предимно навън. Таблета за мен е много по-удобен за ползване вкъщи от мобилният телефон. Друго си е да гледаш 10.1" екран, лично мнение.
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • galaxian, Ванkата
Цитирай
#39

Има един размер на екрана над който телефона става неудобен за ползване с една ръка там е мястото на таблета - подвижно леко устройство с екран с достатъчни размери
Цитирай
#40

Преди бях много запален по таблетите, първо имах едно китайче и впоследствие минах на Asus MemoPad HD 7. Постоянно ми беше в ръцете да разцъквам игрички, но след това го продадох и си купих телефон, достатъчно мощен, за да играя на него. И вече преди около 2 години от носталгия си купих на старо Nexus 7 (2012), но него съм го ползвал много малко в университета и предимно събира прах, от време на време се сещам само да го зареждам.
Цялостно съм на мнение, че времената на таблетите отминаха и със сигурност не можаха да заменят преносимите компютри, каквото беше предназначението им. При наличието на толкова големи и мощни телефони, аз не виждам как таблет би се вписал в ежедневието ми.

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай
#41

Ползвам го само за четене на книги.
Цитирай
#42

Масовостта на таблетите е ниска, но няма да изчезне. Намаляло е потреблението на 7-8 инчовите таблети, защото вече големите смартфони са близки до тези размери, но размер около 9,5-10,5 инча не може да се сравни нито със смартфон, нито с лаптоп. Предоставя различно изживяване - по-голям екран от смартфона и по-добра преносимост от лаптопа. По разни конференция ще видите масово хора със смартфони и тук-там някой с таблет, но няма да видите някой с лаптоп пред себе си.
Цитирай
#43

Ела да видиш по фериботите какво става! Основно таблети и лаптопи. А по паркингите за почивки по Европа също.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#44

За мен добър андроид таблет си е готина глезотийка.През деня е ясно,че няма да го мъкна и ще си ползвам телефона,но вечер е много по-удобен от лаптоп.Цялото предимство е от размера на екрана.Например вечер се излежавам на дивана и по телевизията няма нищо за гледане,вместо да се кьоравя на 6.3 " по-добре на 10.1".Кеф ми книжка,филм или ютюб.
Цитирай
#45

(2019-03-21, 20:38:39)dudi4ek написа:  За мен добър андроид таблет си е готина глезотийка.През деня е ясно,че няма да го мъкна и ще си ползвам телефона,но вечер е много по-удобен от лаптоп.Цялото  предимство е от размера на екрана.Например вечер се излежавам на дивана и по телевизията няма нищо за гледане,вместо да се кьоравя на 6.3 " по-добре на 10.1".Кеф ми книжка,филм или ютюб.
аз това си го правя и на 55 инча и изобщо не се кьорава Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#46

(2019-03-21, 20:47:11)Sokolchev написа:  аз това си го правя и на 55 инча и изобщо не се кьорава Smile

Айде сега пък да си ги мерим ли?Моят пък е 65",прочел си както дяволът чете евангелието.
Цитирай
#47

Offtopic не е важно на кой му е по голям, а на кой му е по-работлив! Big Grin

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#48

(2019-03-21, 20:59:41)dudi4ek написа:  Айде сега пък да си ги мерим ли?Моят пък е 65",прочел си както дяволът чете евангелието.

ами на това което си написал, не виждах друго какво да ти отговора, вечер докато съм се излегнал, НЯМА начин да няма нищо по телевизията, просто всичко е там Wink

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#49

Ползвам Та го сцепвам! От повече от 7 години съм с айпад, като започнах с iPad 2 (пет години и отгоре докато издъхна), а сега съм с iPad 9,7” (2017) от подписа. Всичко ми е в него понеже нямам компютър от около две години вече. Не знам след време това дали ще се промени, но за мен лично си е перфектен както за работа, така и за забавление, с удобството да си го ползвам и от дивана. Имам и киндъл - идеален е за четене на книги, понеже не натоварва очите. Не може таблетът да замени киндъла за четене на книги, каквито и филтри да се слагат/теглят. Мисля след някоя и друга година, когато издъхне и тоя айпад, да скоча на някое Про от 13 инчовите... Smile

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only
Цитирай
#50

Един стар Samsung GP-5100 за навигация в колата.Голям екран ,много добър GPS,ярък екран.Малко бавен , но на него с 4.4.4 Android вървят всички програми още.Има и 3G за online навигация.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)