Анкета: Бихте ли изпозлвали 5G телефон и абонаментен план? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, независимо от цената за 5G план
9.33%
7
9.33%
Да, но ако цените са като на 4G
69.33%
52
69.33%
Не, Изпозлвам телефона само на 2G/3G
4.00%
3
4.00%
Какво е 5G?
2.67%
2
2.67%
В началото ще го има само в големите градове, така че няма да го изпозлвам
14.67%
11
14.67%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бихте ли изпозлвали 5G телефон и абонаментен план?
#1

   AndroidBG ви пита...


"Бихте ли изпозлвали 5G телефон и абонаментен план?"


[Изображение: 5G-smartphones.png]
Цитирай
Аксесоари
#2

Гласувах за: Да, но ако цените са като на 4G. С тези темпове с които пуснаха 4G, не ми се мисли кога ще ни огрее 5G. Изглежда, че ще се забави за цял свят заради чичко Доналд Тръмп и неговата психоза.

1916 
Цитирай
#3

То ще е неизбежно, просто няма да се произвежда друго! Относно мен, поне след 2 години. Като се замисля, ако мога де, ???нашите оператори едва ли биха смогнали да заменят оборудването до 2 години!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#4

Да, когато са създаден нужните условия. Цената не очаквам да е непосилна или неразумна.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#5

В общи линии моя отговор не присъства в предложените. А той е: 4G са ми напълно достатъчни като скорост. Не правя нещо кой знае какво на телефона, което да изисква светлинни скорости. Когато влезе масово 5G (както сега тепърва започна да става 4G тук), тогава ще ми е ОК да го ползвам.
Цитирай
#6

При мен положението е същото. Със сегашният ми телефон при 4G+ постигам скорости над 15мб/сек., и при моето потребление са ми предостатъчни.Днешно време дори чиповете от среден клас поддържат високи скорости - нека операторите да ни предоставят хубаво покритие, пък за 5G има време. След време, когато телефоните станат холограми и с разни такива космисчески екстри, може би ще е наложително да се изисква супер бърза връзка.
Цитирай
#7

Бих го ползвал, защо не? В крайна сметка има години още, ние още VoLTE нямаме масово в трите оператора , за 5G говорим. Ще му дойде времето. LTE ми върши перфектна работа в момента. Като дойде и 5-цата...ще ползвам.
Цитирай
#8

Аз все още цъкам на 3G на Виваком.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на gurcayy за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#9

Те  A1 още нямат 4G на ниво вие, какво искат

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#10

Ако чакаш изобщо А1 да имат каквото и да е на ниво изобщо ще има да чакаш...

Към момента мрежите на Vivacom и Telenor са доста по-добре. Иначе предполагам А1 ще се опитат да са първите с 5G.

Единственото, което успяха като първи да наложат адекватно е 3G /UMTS/, после и HSPA 3.5G.
Цитирай
#11

https://blog.a1.bg/2018/02/15/mtel-5g-demonstration/

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#12

Те и на LTE направиха първи демонстрация ама...

То въпроса не е да си кажеш, че си първи с едно демо, а да го направиш кадърно.
Цитирай
#13

Ако съм на място с добро покритие,4G ми е повече от достатъчно!Ако съм на място с лошо покритие,и 10G да е мрежата,все тая Smile Съгласен съм и с мнението,че след време всичко ще е с 5G,но ако конкретизираме въпроса на "ще си смените ли телефона,с такъв с поддръжка на 5G),бих дал отговор "Не".
Цитирай
#14

Не ,така или иначе 90% от времето съм на закрито , а другото пътувам и в района даже няма 3G.Wi-Fi e достатъчен.Даже още нямам 4G.
Цитирай
#15

(2019-02-20, 11:56:45)alisali1234 написа:  Бих го ползвал, защо не? В крайна сметка има години още, ние още VoLTE нямаме масово в трите оператора , за 5G говорим. Ще му дойде времето. LTE ми върши перфектна работа в момента. Като дойде и 5-цата...ще ползвам.

Абсолютно съм съгласна с мнението на @alisali1234. Нека първо видим VoLTE, а не да се бият в гърдите, че го предлагат само за 2-3 модела телефони.

[Изображение: Meizu-logo.png]
Цитирай
#16

Изгледайте това клипче:

https://www.youtube.com/watch?v=-FqFe-ndZPg
Цитирай
#17

Ние, че сме безмозъчни спор няма.
Дано само природата да е милостива към нас и децата ни.
Днес беше в Индия 50градуса.
Не знам...живея в топла страна, но все пак оня ден термометъра и тук удари 41-42 градуса,едвам се дишаше, плашещо е.
Цитирай
#18

Към момента нито има масово (имам предвид при всички марки) 5G телефони, нито достатъчно 5G мрежи...
Естествено като му дойде времето да има 5G мрежи (и 5G телефони) с добро покритие и скорости, т.е. да е използваемо - тогава ще ползвам 5G телефон и план с 5G. Това в България ще се случи най-рано около 2021-ва - 2022-ра при доста оптимистична моя прогноза Big Grin
Не съм чак такъв песимист, а реалист Tongue
Имах 4G телефон през Q1 2013-та, а 4G-то в България беше (що годе) използваемо чак през април - май 2015-та.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#19

Бих исползвал, но ще трябва да се почакам известно време докато навлезе без проблеми като технология у нас.

 
Цитирай
#20

Бих използвал, ако има видима разлика с 4G-то. Smile

iPhone 4S > iPhone 7 Plus > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy Note 20 Ultra > iPhone 13
Цитирай
#21

Не засега.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#22

Ако цените не се променят да,иначе по голяма скорост не ми е необходима,и 4G+ ми върши работа.
Цитирай
#23

От 2006 г съм с корпоративен план, който ми е супер изгоден. През 2 години го подновяват с все по-добри условия, не се оплаквам. Текущият план е от юни т.г. и нямаше 5G в него. Ако следващият през 2022 има, ще се включа.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)