Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Андроид 9, Пай. One UI. Впечатления и коментари.
#1

[Изображение: 860_893e4c63f21dabd77dd054516325a198.jpg]Предлагам тук да се обсъждат всякакви впечатления, промени и недостатъци на One UI и андроид 9.

Неща, които има в Андроид 9 при ъпдейта от Орео:
- нощна тема
-нов изглед (samsung experience се премахва и идва One UI. Нов дизайн и изглед в приложенията)
-Долби атмос (за слушалки). Аудиото е на много добро ниво в този модел, но ако комбинирате този режим +spotify и слушалки..
- добавено почукване на екрана за събуждане на always on display (след 30 секунди се изгасва). Вече AOD не разсейва, докато телефонът е близо до вас и се пести батерия.
-нови часовници в Always on display (като е добавен календар със събития)
- показване на оставащо време и проценти на Always on Display при зареждане.
-нова автоматична система на регулиране на пестенето на батерия.
- ефективно поставяне на приложения в спящ режим (след заключване на екрана. Фейсбук вече може да се постави, преди не)
- добавени жестове за навигиране.
- повдигане на телефона за събуждане
- нов изглед на камерата
- записване на снимки и клипове в HEVC (файлове с малък размер и високо качество)
- ново bixby
- виртуална снимка (режим) се върна.
- последния използван режим на камерата остава запаметен (ако включете опцията)
- Използване на Dex режим без dex станция (това не съм го пробвал, но би трябвало да работи)
- подобрени уведомления.
-намаляне на анимациите.

Липси за сега:
-  запис на 4к (мисля, че го няма, не го намирам)
- не намирам интелигентното отключване (ириси + лице едновременно). В бета 1 и 2 го имаше.
- scene optimizer няма добавен.

Едни от приятните опции, които могат да се комбинират са повдигане на телефона за събуждане с лицево отключване. Докато повдигате телефона, опцията за сканиране на лицето вече е пусната и в този случай отключването на телефона става мигновено. Съотвено работи и със сканиране на ириси, ако предпочитате по-голяма сигурност (примерно докато спите няма как да ви отключат телефона)
[-] 6 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • amadeus3, divna, kerenski, OGIER, trendata, tsvetan24
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз го нямам все още хаха целия андроид.

Galaxy  S20 Ultra 5G Androidbg
Цитирай
#3

(2019-02-20, 11:05:44)denilika написа:  Аз го нямам все още хаха целия андроид.

Ако си със S9 трябваше да си го получил?
Цитирай
#4

Тъкмо флашнах без ресет. Пуснах един Clean Master+Wipe cache и съм много доволен от това, което виждам на пръв поглед. За разлика от прехода Нуга->Орео тук има реални разлики в положителна гледна точка и ползи. Шрифта е страхотен(не малък и тъничък като преди) и бутоните са с добър фон. Всичко е доста по ясно различимо. Работи осезаемо по бързо. Тъмната тема е много добра. За сега ми харесва много!

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
[-] 1 потребител изказва благодарност на pockobg за това мнение:
  • divna
Цитирай
#5

Как мислите, дали ще стане да флашна пая с home csc върху MTL ореоl? То май докато не се пробва няма да се разбере, най-много да даде грешка  Smile аз така и не се постарах да науча как се сменя csc, срамота  Smile

Каквото дойде
Цитирай
#6

Тея са ми махнали единият инфинити тапет..
Как ще махаш нещо, което отличава модела и марката? (Тапетът, който го няма е този, който съм публикувал в темата на Дивна "покажете си начален и заключен екран,"
То и статичните на него цвят ги няма, ама инфинити не могат да се изтеглят и сложат..
Цитирай
#7

иконите са гадни като на детски телефон.... иначе все още не съм качил, чакам отзиви Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на kerenski за това мнение:
  • ivanivanovvv
Цитирай
#8

Не виждам от къде могат да се изтеглят допълнителните режими за камерата като Sport/Gif и т.н.Също така и превода на БГ под функцията "Нощен режим" не е особено добър,но това не е болка.Не намерих и 4К запис в камерата.Новия Bixby работи мазно и гладко.Функцията за интелигентно сканиране липсва.При регистриране на лице и ириси пита кое да използва за отключване..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на vesoisthebest за това мнение:
  • divna
Цитирай
#9

(2019-02-20, 13:44:42)zootv написа:  Как мислите, дали ще стане да флашна пая с home csc върху MTL ореоl? То май докато не се пробва няма да се разбере, най-много да даде грешка  Smile аз така и не се постарах да науча как се сменя csc, срамота  Smile

Става. CSC се сменя след като флашнеш желания фирмуер, но не с Home CSC, а с "чисто" CSC и след стартa влизаш в Настройки-Архивиране и нулиране та му даваш фабрични с нулиране. 

(2019-02-20, 14:01:38)kerenski написа:  иконите са гадни като на детски телефон.... иначе все още не съм качил, чакам отзиви Smile

Мен са ми красиви. А и за 5 сек си теглиш нови. Не е нещо за което да се притесни човек според мен.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#10

Китайски икони : D Чакам някой да портне старите.
Просто с инфинити тапетите комбинацията с тези икони е мега зле, спрямо тези на Орео.
Някак си с тапетите от s10 са ми приемливи, но пак като видя зелената слушалка..

[Изображение: 013bac706cbeb51b3b3dd9c114150c8e.jpg]
Тапаталк много компресирал..
Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Новото Bixby може да намира песни по подобие на Шазам
Цитирай
#11

На мен са ми красноречиви и лесно разпознаваеми, тъй като не съм с орлово зрение...някак интуитивни. Не виждам драмата каква е.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#12

Задължително ли е да се върне към фабрични настройки след подобен ъпдейт?

S20FE SD
Цитирай
#13

(2019-02-20, 15:53:57)martin_varbanov написа:  Задължително ли е да се върне към фабрични настройки след подобен ъпдейт?

Задължително, не. Препоръчително, да.

Иначе тези икони и на мен нещо не ми допадат. Тези, които са в момента в Орео за мен са доста по-добре.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#14

И на мен ми бяха странни в началото, но след ден-два спря да ми прави впечатление. Може би свикнах.
Цитирай
#15

На Орео си играех доста да огранича уведомленията. Когато се направеше приложение да не издава звук и да не мига LED диода, след няколко минути изчезваше уведомлениято, ако не е отворено.

Това вече е оправено при Пай и уведомленията се запазват.

Записване на данни - това май е нова опция. Преди беше приложение по приложение ограничаването на мобилните данни, ако правилно разбирам. Като напише в търсачката, в настройките, ще се появи.

"Намаляване на анимациите" ги добавих към първият пост.

Нощният режим е муцка. Работи автоматично с браузъра на Самсунг Черното не е пълно черно, но определено радва.
Цитирай
#16

А как е камерата? Пишеше че ще има нов облик!
Цитирай
#17

Камерата според мен е ужасна. Прилича на айфонската от едно време. Режимите се превключват от един в друг, докато достигнеш желания. Въпреки, че може да се подредят, за мен изобщо не е удобно. Стария облик беше по-ясен.
На доста от анимациите забелязвам насичане.
Бутоните в най-долната лента, ако са направени да са скрити, реагират доста бавно. Трябва да направят времето за реакция по-бързо. За да превключиш на предишното приложение трябва да слайднеш три пъти, а не както е по принцип да чукнеш два пъти.
От друга страна, комбинацията с бутоните за скрийншот прави почти мигновено снимка на екрана.
В едж скрийн липсва опцията да пратиш СМС като натиснеш сензора за пулс.
Досега ползвах суифт и всички приложения си ми бяха черни, така че този нощен режим не прави голяма разлика, но е хубаво да го има, ако не ти се занимава с субстратум и разни такива. Доколкото прочетох на S8 и на Pie като цяло вече субстратум темите няма да работят без руут, както беше досега. Това е засега. Smile

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#18

За BGL кога ще дойде?

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#19

Предполагам другия месец, както си е по план.
Цитирай
#20

Няма и зум на хоум бутона.
Цитирай
#21

Символът до будилника какво означава?
[Изображение: f8b4312c9533277b064c622090cb753e.jpg]

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#22

Тая иконка изобщо не я разбирам какво показва.
*Да си поправя малко горното мнение, когато долните бутони са скрити и искаш да преминеш от сегашното приложение към предишното, пак става само с две слайдвания, но просто трябва да се изчака между първото и второ. Таскера сам придвижва предишното приложение, но има един момент за изчакване. Всичко в момента работи бавно, това не ми харесва. Явно изобщо не е доизпипано. Както и при орео, ще трябва да пуснат
3-4-5 обновявания докато заспят нещата.

*Ползвам Torque. При Oreo анимациите вътре бяха много мазни. При Pie са страшно накъсани.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#23

А при други показва ли се? Big Grin
Появява се само като пусна лентата с известия. После изчезва.
При мен телефонът се държи добре, дори батерията ми се струва по-добра спрямо последния пач на Орео.
Цитирай
#24

(2019-02-20, 18:31:25)alexander_sirakov написа:  Камерата според мен е ужасна. Прилича на айфонската от едно време. Режимите се превключват от един в друг, докато достигнеш желания. Въпреки, че може да се подредят, за мен изобщо не е удобно. Стария облик беше по-ясен.
На доста от анимациите забелязвам насичане.
Бутоните в най-долната лента, ако са направени да са скрити, реагират доста бавно. Трябва да направят времето за реакция по-бързо. За да превключиш на предишното приложение трябва да слайднеш три пъти, а не както е по принцип да чукнеш два пъти.
От друга страна, комбинацията с бутоните за скрийншот прави почти мигновено снимка на екрана.
В едж скрийн липсва опцията да пратиш СМС като натиснеш сензора за пулс.
Досега ползвах суифт и всички приложения си ми бяха черни, така че този нощен режим не прави голяма разлика, но е хубаво да го има, ако не ти се занимава с субстратум и разни такива. Доколкото прочетох на S8 и на Pie като цяло вече субстратум темите няма да работят без руут, както беше досега. Това е засега. Smile

За мен пък камера интерфейса така е по удобен за смяна на режима с 1 ръка. Иначе слайдване-кликване... А и както каза можеш да си коригираш кои режими да се показват и подредбата им.

Тук там усещам насичане главно когато кликвам на мултитаск бутона за първи път или при двойно натискане. Но според мен не е чак бавно. За мулти таск жеста трябва да се измисли нещо по бързо обаче, че така наистина бавно се сменя между 2 скорошни приложения.

Насичането при мен се пооправи като пуснах почистване с Самсунг апп-а, после Clean master и на края Wipe Cache. Малко по горе бях писал какво съм направил.

(2019-02-21, 09:20:35)galaxyhopper написа:  Символът до будилника какво означава?

Мисля беше ограничение на мобилните данни.

Вторичните ми впечатления от Пай са
- пръстовия и ирисовото(дори мисля леко по бързо) работят супер. 
- камерата ми се струва, че отваря по бързо и е постоянно явление. Преди ми се случваше на моменти да зависва леко. За това как снима очаквам подходящ момент да опитам.
- Нотификационната щора, за да я смъкна с плъзване на хоум екрана... плъзването трябва да е с по голяма дължина. Като са смъкне 2ри път пък скрива нотификациите, което не ми допада особено, защото преди ставаха достъпни при работа с една ръка.
- ФБ месинджъра - бавно го отваря като се кликне нотификация, но предполагам това е от към приложението по скоро...
- Галерията при влизане и излизане от албум няма никаква анимация и изглежда някак недодялано .... както преди Smile
- При екрана за обаждане Имената са по едри и номера се вижда ясно. Снимката е една идея по голяма
- Жестовете работят по добре от Fluid Navigation.
- При заключване с парола на първи опит за отключване не показва клавиатурата и се чудя да не съм пипнал някоя настройка аз ..... Трябва да кликна полето или да не отключа с биометрика та чак тогава се появява.
- При Хром отново си сече, а Самсунг експлорера си е мазен.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#25

Точно от това се оказа. Нарича се "записване на данни", както бях писал по-горе. Но какви данни се намалят при използването, не пише Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)